Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #it #pracait #pracbaza #ppbit #pracait #kryzysit

Jestem ogromnie wdzięczny ludziom, takim jak @nad__czlowiek, za obrzydzanie IT. Ich codzienne baity zniechęcają nowicjuszy do dołączenia do naszej pięknej branży, przez co pozycja seniorów, takich jak ja, jest mniej zagrożona.

Kolejne podziękowania dla wszystkich serwisów internetowych, które codziennie naku..ją o kryzysie i AI, która zabierze nam pracę.

Wasz wspólny wysiłek sprawia, że może kiedyś odzyskamy utracony raj, nasze piękne Eldorado z lat 2021 - 2022.

Pozdrawiam. Nie zmieniajcie się. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 43
  • Odpowiedz
@bb89 w polskich firmach też tak jest. Nikt się nie będzie spinał o jakieś pojedyncze dniówki. Raz zrobisz 6 dni zamiast 3 dni, a innym razem 5 zamiast 8 i na jedno wyjdzie. Chyba że jest całkiem jakiś toksyczny micromanagement i sekundowe naliczanie (albo jeszcze odbijanie się kartą jak idziesz do kibla i musisz to odpracować).

Ale nie zawsze tak będzie, o to mi chodzi.

Chodzi mi ogólnie o traktowane IT jako
  • Odpowiedz
O to chodzi, że byle kryzys i już mocno się odbija na IT. Wszyscy na B2B (nie mówię, że to złe, ale złe warunki - ogromne kary umowne, zwolnienie z dnia na dzień itd). Jak są potrzebni, to jest kasa, jak nie, to wypad


@mk321: ale co ty masz do b2b? Ja dzięki b2b mam 8000zł więcej co miesiąc niż przeciętny UOPiarz który nawet emerytury z ZUS nie dostanie godnej przez
  • Odpowiedz
Obecnie branżą IT nie rządzą informatycy, tylko managerowie firm, handlowcy itd., ludzie, którzy nie znają się na IT. W innych branżach to nie do pomyślenia: ktoś inny niż lekarz czy prawnik miałby decydować o losie lekarzy i prawników? Widać to nawet po tym kto zostaje Ministrem Zdrowia a kto zostaje Ministrem Cyfryzacji.


@mk321: a wyobrażasz sobie, że taki autystyczny pasjonat programowania miał rządzić branżą? Jak te typy nie potrafią się nawet
  • Odpowiedz
  • 1
@nad__czlowiek:

Tak samo na daily scrum master rozlicza ich co do minuty, każe pokazywac ekran z kodem


( ͡° ͜ʖ ͡°)

Juniorzy, jeśli nie lubicie, jak ktoś wam patrzy na ekran, to nie jest branża dla was!
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: przeczytaj co napisałem. Specjalnie zaznaczyłem, że B2B jest złe, tylko że często warunki są złe.

Jeśli pracowałeś na UoP i dostawałeś 5k na rękę, a potem przeszedłeś na B2B i masz 8k po opłaceniu podatków, to się cieszysz, że masz +3k. Ale bez urlopów, bez chorobowego, bez odkładania na emeryturę, z możliwością zwolnienia z dnia na dzień, z wpisanymi kosmicznymi karami umownymi. Pracodawca tylko śmieje się z ciebie, że dałeś
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: mówisz, że lekarz może zostać ministrem, a programista nie? Niby czemu? Lekarze to też nie jakaś grupa gdzie nie ma autystyków. Jakiś dobry chirurg albo toksykolog to też często piwniczak.

Wśród IT są nie tylko programiści. Są ludzie, którzy spotykają się z klientami i nie mogą być autystykami. Wszyscy analitycy, architekci itd. Jakoś mało kogo z nich ciągnie do zarządzania branżą.

Bo mają #!$%@?. Kasa się zgadza, patrzenie krótkowzroczne i
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek nie jestem na UoP. Ale wiem czego nie mam zapewnionego z Kodeksu Pracy i zapewniłem sobie to w umowie (albo bezpośrednio albo gratyfikację finansową).

Śmierszą mnie juniorzy (albo midzi z mentalnością juniora), którzy nic nie rozumieją i dadzą sobie wcisnąć kit. Dostają 3k na rękę więcej, a pracodawca oszczędza na nich 5k.

A ty jesteś trollem.
  • Odpowiedz
Śmierszą mnie juniorzy (albo midzi z mentalnością juniora), którzy nic nie rozumieją i dadzą sobie wcisnąć kit. Dostają 3k na rękę więcej, a pracodawca oszczędza na nich 5k.


A ty jesteś trollem.


@mk321: debilu to że nie umiesz negocjować umów to twoja wina, jesteś zwykłym cuckoldem UoPiarskim. Mi zaproponowali 17k brutto UoP i co? Powiedziałem żę chce B2B i dali mi 20k z płatnym urlopem i do 7 dni chorobowego. Więc
  • Odpowiedz
Ja co miesiąc mam 5500 zł więcej niż uopiarz, bo obecnie 22k netto b2b z urlopami co daje 17,5k na rękę


@nad__czlowiek: nie gadaj że 20k do łapy nie pęka :O jezusicku jaka bieda w tych konkutrach w 2024
  • Odpowiedz
@biaukowe: głównie java 17/21 mikroserwisy protobuff + kafka, sqs. spring, mongoDB, elasticsearch. Serverlessy w pythonie. AWS, K8S, trochę devOpsowych tasków zdarzyło mi się klepać infre w terraformie/k8s czy jakieś pipeliny jenkinsowe

Takie typowe CRUDy tylko przez kolejki w cloud.
  • Odpowiedz
@biaukowe: no przeciez probuff jest kilka razy szybszy w komunikacji mikroserwisowej niż jakieś gówno HTTP RESTY

Same requesty HTTP RESTy lecą tylko z frontu do Api Gatewaya czy innego load balancera a stamtąd szybciutkie protobuffy

Nic nie umiem z frontu, przecież na froncie jest jeszcze gorzej xD Dlatego wolałem taski z devopsa robić niż jakiś fronty #!$%@? reacty
  • Odpowiedz