Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Opłaca się jeszcze uczyć niemieckiego czy lepiej zacząć francuski w kontekście najbliższych 30 lat? Czołowi polscy analitycy wieszczą upadek Niemiec głównie przez załamanie gospodarki ale też problemy wewnętrzne, kiepską politykę, odejście od atomu, itd., za to chwalą Francje jako nowego lidera w Europie. Żeby się nie okazało, że za te X lat Niemcy to skansen Europy i uczyłem się języka na darmo i teraz Francja rozdaje karty jako główny partner biznesowy z Polską.

#jezykiobce #niemiecki #francuski #geopolityka #biznes #niemcy #francja #polityka #gospodarka #ekonomia #wojna #nauka #jezykniemiecki· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: grap32
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Opłaca się jeszcze uczyć niemieckiego czy lep...

źródło: -1x-1

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Niemiecki to w niemczech, gdzieś w USA i w krajach Europy gdzie używa się niemieckiego lub tam gdzie żyją mniejszości. Po francusku gadają w Afryce, niektórych stanach USA i Kanadzie. W wielu krajach jako drugi język ludzie częściej wybierają żabojadzki niż niemiecki.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim opłaca się uczyć każdego języka bo otwiera na nową kulturę i ludzi. Dodatkowo, uczenie się języków rozwija elastyczność umysłu i poprawia funkcje poznawcze ()
  • Odpowiedz