Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Dlaczego jest taka presja na kredyty mieszkaniowe? Sprawdzam ceny wynajmu olx Kraków i wychodzi 1000-2000 za pokój. Mam uwierzyć że nie stać nikogo żeby dać 1500 miesięcznie? Dziwnym trafem nagle stać żeby płacić po 3k raty przez 30 lat.. po co wy zakładacie sobie pętle na szyje? Argument o mieszkaniu gdzieś na emeryturze jeszcze jakoś zrozumiem chociaż to możnaby jakoś rozwiązać systemowo.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #polska #mieszkanie #wynajem #kredyt #dom #bezpiecznykredyt #kredyt2procent #ekonomia #inwestycje #mieszkaniedeweloperskie #deweloperka #warszawa #krakow #wroclaw #poznan #bk0· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

 • 21
 • Odpowiedz
@mirko_anonim
- Kolejna fala uchodźców == wypowiedzenie umowy najmu lub najem cenowo X2
- brak możliwości zmian w mieszkaniu
- beznadziejnie umeblowane i wykończone mieszkania
- słaby kontakt z wynajmującymi, którzy nierzadko są dziwni
- ciągle odjeżdżające ceny mieszkań
- wizja wynajmowania w wieku 45+ jest niepokojąca
 • Odpowiedz
@mirko_anonim Musiałbym mieć nierówno pod kopułą, żeby płacić komuś za wynajem mieszkania, nie mówiąc już o mieszkaniu w pokoju jak ubogi student i utrzymywać tym samym komuś mieszkanie które nigdy nie będzie moje.
 • Odpowiedz
po co wy zakładacie sobie pętle na szyje? Argument o mieszkaniu gdzieś na emeryturze jeszcze jakoś zrozumiem chociaż to możnaby jakoś rozwiązać systemowo.


@mirko_anonim: a to czynsz do landlorda to nie jest pętla? Przecież komuś płacić muszę - albo bankowi odsetki albo czynsz midelowi
 • Odpowiedz
@mirko_anonim Spłacę w wieku 45 lat, więc raczej jeszcze pożyję. A jak nie, to będzie dla córki, będzie miała lżej. Lepiej płacić dla banku i coś z tego mieć, niż płacić dla Janusza i mieszkać na kocią łapę w mieszkaniu w którym nawet koloru ściany nie można zmienić. Równie dobrze możesz wziąć na raty telefon i za 2 lata go oddać za darmo z powrotem do sklepu.
 • Odpowiedz
- Kolejna fala uchodźców == wypowiedzenie umowy najmu lub najem cenowo X2


@onomatopejusz: wojna sie konczy, imigrantom z indii itp sie znudzila polska = ceny /2 i jestes w scenariuszu, gdzie wartosc nieruchomosci jest duzo ponizej wartosci kredytu, co powoduje zalamanie wskaznika LTV na Twoim produkcie i licytacje mieszkania. A pieniadze bedziesz w zebach przynosil do konca zycia, mimo braku mieskania

Jestem w 100% pewien, ze 99.999999% polakow nie zdaje sobie
 • Odpowiedz
Sprawdzam ceny wynajmu olx Kraków i wychodzi 1000-2000 za pokój


@mirko_anonim: tak, na pewno mając 29 lat będę wynajmować pokój xD pokój to się wynajmuje jak się jest studentem, albo zaczyna pierwszą pracę. Mam swoje potrzeby i spokój jest jedną z nich.

Współczuję, że Ty żadnych standardów nie masz, i u z uśmiechem na twarzy będziesz słuchać #!$%@? landlorda, że masz pęknięty syfon, albo rysę na ścianie, dlatego trzeba ci ściągnąć
 • Odpowiedz
mieszkanie nadal nie jest twoje dopóki nie spłacisz


@mirko_anonim:

Jak powiedzieć, że nie znasz się na kredytach hipotecznych mówiąc, że nie znasz się na kredytach hipotecznych:
 • Odpowiedz
ceny /2 i jestes w scenariuszu, gdzie wartosc nieruchomosci jest duzo ponizej wartosci kredytu, co powoduje zalamanie wskaznika LTV na Twoim produkcie i licytacje mieszkania


@programista15cm: Wiesz, że banki będą miały wtedy #!$%@? systemowo i żeby nie wpaść w ryzyko niedokapitalizowania będą udawały że wszystko jest w porządku i mieszkania są nadal warte tyle co w umowach?

Banki w USA #!$%@?ły po 40-50% na obligacjach niskooprocentowanych i drożejących kredytach, a mimo
 • Odpowiedz
Banki w USA #!$%@?ły po 40-50% na obligacjach niskooprocentowanych i drożejących kredytach, a mimo to wycena księgowa obligów nadal obowiązuje dopóki nie zrealizują straty.


@PfefferWerfer: Hola hola, to jest zupelnie co innego.
1. Bank nie jest zobowiązany do zrobienia mark to market w każdym przypadku
2. Obligacja ma wartość norminalną, po której zostanie wykupiona przez USA lub Polskę. Zawsze. Wystarczy, że zamiast teraz ją spienieżyć na rynku to zaczekasz do wykupu.
 • Odpowiedz
1. Bank nie jest zobowiązany do zrobienia mark to market w każdym przypadku


@Sabarolus: No to nieruchy też nie muszą być ponownie wyceniane, gdy będzie to powodowało problem systemowy.

2. Obligacja ma wartość norminalną, po której zostanie wykupiona przez USA lub Polskę. Zawsze. Wystarczy, że zamiast teraz ją spienieżyć na rynku to zaczekasz do wykupu. Kwadrat nie ma żadnego face value


@Sabarolus: Face value kwadratu jest wartość hipoteki zapisana w
 • Odpowiedz
Face value kwadratu jest wartość hipoteki zapisana w umowie kredytowej i założenie że osoba biorąca kredyt miała zdolność i jest w stanie spłacić zobowiązanie. Realna wartość kwadratu jest jedynie dodatkowym zabezpieczeniem - głównym jest twoja zdolność do zarabiania, a w księgach face value i tak będzie wrzucone z wyceny rzeczoznawcy w dniu podpisywania hipoteki.


@PfefferWerfer: Z tym się nie zgadzam. To jest tylko wycena dokonana w jakimś punkcie na osi czasu.
 • Odpowiedz