Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ja 32 lvl w tym roku. Moja #rozowypasek skończyła 28. Jesteśmy ze sobą od 2 lat. Mieliście już rozmowę o dzieciach? Jak przez to przebrnąć? Moja cały czas naciska, że ją już praca w banku męczy. Chce bachora, bo nie wie ile jej jeszcze placówka będzie działać, bo jej zegar biologiczny tyka, bo dziecko po 30 to będzie z downem itp. #!$%@? mnie to już, bo nie jestem na to gotowy i dla mnie to jeszcze nie czas na dziecko. Ciągle mi gada, że jest tak jak ja chce, czyli brak starania się o dziecko, że marnuje jej czas, że mi nie podaruje jak okaże się, że po 30 nie będzie mogła zajść w ciążę. Zapytałem jej wczoraj i co dalej? Co po dzieciach? Zrobimy 2 dzieci i masz wakacje na 4 lata. Ale co po tym? Ona oznajmiła, że zamierza pracować w mojej firmie. Mam w planach w ciągu kilku lat wybudować dom, zaoszczędzić trochę kasy itp. Mam swoje własne mieszkanie 40m2, ale jakoś nie wyobrażam sobie tam wychowywać dziecko, a co dopiero dwójkę. Na chwilę obecną to dzieciak tylko spowolni mnie finansowo. Może jednak rozstanie to najlepsze wyjście?

#zwiazki #dzieci #rodzina



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Rozejść się?

  • Tak 58.7% (1804)
  • Nie 7.7% (237)
  • Zrobić bachora 19.0% (585)
  • Zrobić bachora później i przetrwać gadanie 14.6% (449)

Oddanych głosów: 3075

  • 169
  • Odpowiedz
@Adolf_Cartman: nigdzie ignorancie nie pisałem, że po 30 to na pewno będzie down, ani nic takiego, więc sobie nie dopowiadaj.

Po 30 kobieta po prostu ciężej znosi ciążę, dłużej się po niej regeneruje i gorzej znosi zajmowanie się noworodkiem, które przez pierwsze miesiące wiąże się z m.in. deprywacją snu
  • Odpowiedz
Tak. Rozejść się bo jesteś #!$%@?. Nie dlatego że aktualnie nie chcesz dziecka. Tylko dlatego że o swoim potencjalnym dziecku mówisz bachor. Nie marnuj lasce życia
  • Odpowiedz
Duża część powtarza, że OP marnuje życie biednej kobitce XD

Ja się pytam, gdzie ona była od powiedzmy 22 lat? Nagle ją olśniło, że chce mieć dzieciaka po "wyszaleniu się"? XDDDD Zamiast w wieku powiedzmy 24-25 lat szukać ogarniętego partnera, odczekać z nim i mieć dziecko, to balowało się, potem nawinął sie OP i nagle "o #!$%@? zegar mi tyka" xd
  • Odpowiedz
@mirko_anonim chłopie majątek zawsze zrobisz ale czasu nie cofniesz. I tak już będziesz mocno dojrzałym ojcem. 40m2 to faktycznie mało, weźcie cywilny, kredo a mieszkanie na wynajem. Chyba że jej nie jesteś pewny to się rozejdzcie jak ludzie i daj jej szansę na znalezienie kogoś innego
  • Odpowiedz
Wciągasz dziewczynę w wiek.


@HuGho: Czemu sugerujesz jakby to byla wina OPa? Moze po prostu kobiecie jest wygodnie z nim bo moze gdyby miala odwage i wystarczającą pewnosc siebie, kopnelaby go w dupe tak jak robi to setka innych kobiet bardziej zdecydowanych czego chce od zycia. Zamiast tego woli tkwic w czyms co jej sie nie podoba, ale daje jej komfort i poczucie bezpieczenstwa. Najwidoczniej nie ma obok innych opcji.
  • Odpowiedz
2-letni związek to nie jest krótko

32 lata i pierwsze dziecko to nie jest wcześnie, a wręcz późno już, u dziewczyny 28 to też późno.


@Yenn_z-Wyspy7Slonc: Nie dziwie sie ze tyle pozniej rozwodow jest, skoro ktos mowi ze "2 letni zwiazek to nie jest krotko" by zakladac rodzine. Moze jak masz szczescie i trafisz na perfekcyjną osobę. Badania psychologiczne udowadniają że 3 rok związku jest decydujący i albo para go przetrwa
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: To w ciągu tych 2 lat jej nie mówiłeś ze nie chcesz dziecka?
A jak nie będzie to co? Rozstanie sie z tobą?
Zabezpieczacie sie jakoś? Bo wiesz. Jak kobieta chce to zawsze moze antykoncepcja nie zadziałać.
Najbezpieczniejsza (jesli utrzymujesz postanowienie) to ciach, ciach po nasieniowodach.
  • Odpowiedz