Wpis z mikrobloga

Wczoraj w gorących był wpis, jak to Polacy są dymani na cenie Tesli Model 3 w porównaniu do Europy zachodniej. Większości krajów cena startuje od 40 tysięcy euro, czyli 172 tysiące PLN. Tymczasem w Polsce od 195 tysięcy PLN. Wiele osób mówi, że to przez strefę euro itp. To sprawdźmy jak wyglądają ceny w krajach naszego regionu.
Chorwacja 42k 180k PLN
Czechy 1004000 koron 172k PLN
Rumunia 41k euro 176k PLN
Słowenia 40k euro 172k PLN
Węgry 17057000 forintów 187k PLN

Nawet Węgry z 27% VAT są tańsze xD
Oczywiście nie jest to żadna polityka Tesli a częste zjawisko u innych producentów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motoryzacja #tesla #polska #pieniadze
  • 18
  • Odpowiedz
@PiotrFr: A wliczyłeś dotacje w tych krajach? Bo jak uwzględnisz tą polską mniejszą to masz 176tys. To standardowa sprawa że to co pod dotację jest droższe o dotację. Chocby nawet piec do domu. Ten z certyfikatem który umożlwiai wziecie dotacji jest pare tysiecy droższy a drugi taki sam bez certyfikatu tańszy
  • Odpowiedz
To standardowa sprawa że to co pod dotację jest droższe o dotację. Chocby nawet piec do domu.


@zibizz1: Dawniej furia a teraz to mi po prostu ręce opadają jak widze to wszystko ¯\(ツ)/¯

Ceny piecy teraz xD ceny buforów względem ubiegłego roku x3 xxD byle zbiorniku CWU jak poszły - one są teraz w dawnych cenach buforów xD I to nie ma nic wspólnego z wojną, zarazą bo to zjawisko z
  • Odpowiedz
  • 0
@zibizz1:

A wliczyłeś dotacje w tych krajach? Bo jak uwzględnisz tą polską mniejszą to masz 176tys.


Nie, a w jakim celu? Przecież dotacje są w różnych krajach i jeszcze bardziej obniżą cenę. Też mogę wyliczyć, że model Y RWD we Francji kupisz i poniżej 100k PLN jeśli mieszkasz w SCT. To nic nie wniesie do porównania. Zresztą ostatnio zarzucałeś mi manipulację, mimo że jej nie było, a teraz chcesz żeby w
  • Odpowiedz
@PiotrFr: O ile w gotowych autach zdarzają sie fajne przeceny na rózne egzemplarze w innych krajach( także używane można sprowadzić) o tyle z doświadczenia wiem że cennikowo wychodzi dla klienta podobnie. A wiem to stąd że co miesiąc na forum ktoś odkrywa że w innym kraju jest gdzieś taniej np takie coś:

https://www.tesla.com/en_lt/model3/design#overview za 35k EUR

Ceny sa takie żeby nie opłacało się jechać do drugiego kraju kupować tam i przywozić.
  • Odpowiedz
@Saeglopur: Ceny w budowlance to kosmos, chciałem sobie zagospodarowac poddasze 130m2 po podłodze z 70-80 użytkowej dostałem oferte na 160tys za robociznę xD. Ułożenie cegiełki dekoracyjnej z fugowaniem 400zł/m2 bez cegiełki, bez fugi nie odliczając dzwi i skosów! xD
  • Odpowiedz
@PiotrFr: A to na pewno są ceny przed dotacją? W końcu tesla lubi się chwalić w materiała marketingowych ceną po odliczenia oszczędności na paliwie xD
  • Odpowiedz
  • 0
@zibizz1: ale to nie jest żadne "odkrycie" tylko zwykła cena we wszystkich krajach. W ani jednym kraju w Europie cena nie wynosi tyle co w Polsce.
Ale pytałeś o dopłaty, sprawdziłem dwa z tych państw, więcej mi się nie chce. W Rumunii 25500 lei, więc cena po dopłacie 154k PLN. W Czechach jeszcze lepiej bo 200 tys koron, więc cena po dopłacie to 138k PLN
@cwlmod na pewno
  • Odpowiedz
@cwlmod: @SpalaczBenzyny To są ceny normalne odpowiednik Polskich.

@PiotrFr W Czechach jest od miesiaca dotacja, wczesniej nie było.

Ja rozumiem że każdy chciałby pokazać że ceny w PL sa wysokie bo hur durt polak musi miec drogo. Ja tego nie kupuję i uważam że jest jakiś czynnik dodatkowy, nie wiem co się na to składa ale obstawiam:
- dotację
- ilość serwisów
- ilość salonów
- ilosc stacji ładowania
itp itd
  • Odpowiedz
  • 0
@zibizz1:

W Czechach jest od miesiaca dotacja, wczesniej nie było.


Niczego to nie zmienia. Ceny zostały obniżone w tym miesiącu.

Ja rozumiem że każdy chciałby pokazać że ceny w PL sa wysokie bo hur durt polak musi miec drogo


Więc dlaczego cena jest najwyższa w całej Europie?

Ja tego nie kupuję i uważam że jest jakiś czynnik dodatkowy, nie wiem co się na to składa ale obstawiam:

- dotację

- ilość
  • Odpowiedz
Tesla zawsze była dużo droższa w Polsce


@PiotrFr: NIe była duzo droższa, może odrobine bo dalej od portu i to transport droższy(na pewno do warszawy jest z 0,5-1%). Uwzględniając różnice w VAT dla modelu 3 bazowego
rok temu po aktualziacji cen 14 kweitnia 2023 była 2.5% droższa w PL vs DE
dziś po aktualizacji cen z tego weekednu jest 6,5% droższa. jak EUR wskoczy na 4,58 PLN to sie wyrówna

Może
  • Odpowiedz