Wpis z mikrobloga

@biaukowe: 100% prawdy.

Obecnie siedze na b2b, 22k netto + VAT wpada co miesiąc. Sporo noSQLi mongoDB i nawet ostatnio kazali mi robić CRUDy na grafowych bazach lol. W dodatku sporo clouda, AWS, odpalanie wszystkiego ręcznie jako dev przez cloudFormation bo devOps robi cholera wie co, sporo zarządzania kubernetesem igressy/egressy i własnymi serwerkami bo nie wszystko siedzi w chmurze. No normalnie CRUDy full wypas robimy, ale klient narzeka na wolne tempo
  • 0
@nad__czlowiek: mam wujka kapitana kontenerowców (11k usd netto za miesiąc na łajbie) który kiedyś przy okazji dyskusji o zawodach ze zdenerwowaniem stwierdził że "od 20 lat nie musiał się nauczyć niczego nowego!"

jak ja mu zazdroszczę...
@nad__czlowiek: serverless jest fajne dla tych co umieją pisać lekkie systemy. Wtedy za obsłużenie milionów transakcji dziennie możesz zapłacić jakieś śmieszne pieniądze typu $100 miesięcznie za jedną (!) małą instancję EC2 plus storage na S3 plus okazyjnie jakieś lambdy. No ale jak się nasra sto mikroserwisów w Javie to potem faktycznie trzeba gigabajtów RAMu i setek rdzeni aby obsłużyć 10 użytkowników. :P