Wpis z mikrobloga

Mamy w teamie stosunkową nową osobę i niektórzy mają wątpliwości co do jego produktywności (praca zdalna). Do tego człowiek zagadka - wyłączona kamerka na każdym spotkaniu odkąd dołączył więc większość nie wie jak wygląda (polityka firmy wymaga włączonej na tych teamowych - nie o tym tu dyskusja zanim się striggerujecie), z całych sił unika dyskusji, jak już wywołany 'do tablicy' to mówi szybko co musi byle odbębnić i znowu się 'mutować', często niespodziewanie znika z komunikatora na długi czas.

Niestety, dla niego, raz na jakiś czas musi udostępnić ekran i pokazać produkt. Zawsze robi to szybcikiem - udostępnia, pokazuje przez 5 sekund, wyłącza udostępnianie nie czekając na pytania, itp. Jak ktoś jakieś ma, udostępni na kolejne 5 sekund i pokaże co musi.

Dzisiaj się dowiedzieliśmy skąd wynika większość powyższych - przez jego nieuwagę udostępnił zły ekran gdzie była włączona gierka na Steamie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Środa godzina 12, firmowy sprzęt, a co tam ;)

Ciekawe jak to tego management podejdzie

#it #pracbaza #pracait #programista15k #praca #bekazpodludzi
  • 124
  • Odpowiedz
masz płacone za 8H PRACY nie ma czegoś takiego, że zrobisz wcześniej, zrobisz wcześniej to bierz kolejnego taska z backlogu i Z A P I E R D A L A J w sprincie CRUDiarzu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


@nad__czlowiek: Nie wiem na ile to ironia czy nie, bo dużo ludzi ma
  • Odpowiedz
#!$%@? sie trzeba umieć, granie na służbowym kompie i posiadanie współpracowników w dupie to konkretny sygnał że koleś jest do wywalenia


@bb89: dokładnie, nie kosztem kumpli.
  • Odpowiedz
wykopki pamiętają Twój stary wpis, z którego wyciągnęli tylko "pracownik nie włączał kamerki", ale niejednokrotnie mogłem się przekonać, że wykopki mają pamięć złotej rybki


@NieBendePrasowac: tak, bo #!$%@? będę pamiętał, że jakiś random tygodnie czy miesiące temu coś pisał o włączaniu kamerki xD
  • Odpowiedz
  • 3
@ATAT-2

No ale jak pracuje? Robotę robi? Czy zarzuty wobec niego dotyczą tylko tego że się nie angażuje w życie firmy? Jeżeli robi to co powinien i gra sobie w gierki to w czym problem? Dawajcie mu więcej pracy i więcej płacicie xD
  • Odpowiedz
  • 10
No ale jak pracuje? Robotę robi?


@Sprus: myślałem że jasno to napisałem w pierwszej linijce posta ale widocznie nie. Nie, nie robi roboty i produktywność leży.
  • Odpowiedz
dokładnie, nie kosztem kumpli


@Anakee: dla mnie kumpel to ktoś kto rozumie, że czasem się nie chce i ktoś się #!$%@? cały tydzień i #!$%@?. Kiedy indziej ktoś inny się poobija.
  • Odpowiedz
  • 5
@WyjmijKija: stosunkowo nowa osoba robi 2-3 razy wolniej podobne taski co stosunkowo nowe osoby przyjętę w tym samym czasie

Gdzie oczekuje od niego produktywności na poziomie bardziej doświadczonych osób?
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Ale przecież wydajność pracy ludzi na zdalnej jest wyższa niż w biurze oneone!!one. Każdy zdrowo myślący manager wie, że zdalna = #!$%@?, robienie prania, gotowanie obiadu czy właśnie granie w gierki.
  • Odpowiedz
dla mnie kumpel to ktoś kto rozumie, że czasem się nie chce i ktoś się #!$%@? cały tydzień i #!$%@?.


@WyjmijKija: nie każdego na tyle lubisz,żeby za niego robić.
  • Odpowiedz
wykop nie zawodzi, kurła :D

Szanowni programiści 15k w poważnych firmach i rozbudowanych projektach, a nie rozumieją że praca w zespole wymaga dyspozycyjności, odpowiedzi na calle i wiadomości, reaktywności. Nie wierzę, że tutaj wszyscy usprawiedliwiają typa co ewidentnie przekracza granice przy leceniu w ch*ja :D


@NieBendePrasowac: wczoraj/przedwczoraj klepali po ramieniu typa, który w pracy publicznie wygłaszał swoje opinie, że "nigdy nie związałby się z kobietą która wpadła z innym facetem bo
  • Odpowiedz
@ATAT-2 kto choc raz nie poszedł do sklepu po chleb lub mleko ma zdalnym niech pierwszy rzuci kamień ( ͡º ͜ʖ͡º). A tak serio, to nie wiem jakiego gwoździa w mózgu trzeba mieć by grać w gierki na firmowym xD. Do #!$%@? się włącza się swój prywatny, ja na firmowym nawet bym swojej skrzynki mailowej, czy jakiegoś olxa nie sprawdził bo bym się bał że mi to
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Wkurzają mnie tacy xD
Typ nigdy nie awansuje, nigdy nie dostanie podwyżki. Będzie sobie siedział aż go #!$%@?ą, bo jest niekompetentny i pójdzie gdzie indziej. Przewijali się i tacy, a potem firmie jednak stwierdza, że praca zdalna to może jednak nie na 100%.
Się niektórzy obsrali jakby wymagali od niego nadgodzin do północy, a tu tylko najbardziej podstawowe obowiązki są już dla niektórych nie do przeskoczenia xD Ten poziom niektórych
  • Odpowiedz