Wpis z mikrobloga

Mamy w teamie stosunkową nową osobę i niektórzy mają wątpliwości co do jego produktywności (praca zdalna). Do tego człowiek zagadka - wyłączona kamerka na każdym spotkaniu odkąd dołączył więc większość nie wie jak wygląda (polityka firmy wymaga włączonej na tych teamowych - nie o tym tu dyskusja zanim się striggerujecie), z całych sił unika dyskusji, jak już wywołany 'do tablicy' to mówi szybko co musi byle odbębnić i znowu się 'mutować', często niespodziewanie znika z komunikatora na długi czas.

Niestety, dla niego, raz na jakiś czas musi udostępnić ekran i pokazać produkt. Zawsze robi to szybcikiem - udostępnia, pokazuje przez 5 sekund, wyłącza udostępnianie nie czekając na pytania, itp. Jak ktoś jakieś ma, udostępni na kolejne 5 sekund i pokaże co musi.

Dzisiaj się dowiedzieliśmy skąd wynika większość powyższych - przez jego nieuwagę udostępnił zły ekran gdzie była włączona gierka na Steamie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Środa godzina 12, firmowy sprzęt, a co tam ;)

Ciekawe jak to tego management podejdzie

#it #pracbaza #pracait #programista15k #praca #bekazpodludzi
  • 124
  • Odpowiedz
@ATAT-2: ale ma robotę zrobioną? Bo jak ma zrobioną to uważam że czas wolny powinien być dla niego w formie nagrody chyba że chcecie mu w nagrodę dosrać więcej obowiązków
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Czyli u was w firmie produktywność jest mierzona w długości odpowiedzi na callach, czasie udostępniania ekranu, dostępności na komunikatorze i czasie otwarcia okien powiązanych z pracą? Nieźle.
  • Odpowiedz
  • 65
@kimikini: @Jechanka Miałbym w pompce gdyby nie fakt, że jego brak produktywności wpływa bezpośrednio na mnie i trwa już miesiące. W takim wypadku mogę bawić się w SS, homokomando czy jak to sobie określisz

@odysjestem w któregoś Fay Crya chyba ale szybko wyłączył :P

@glowaWDZ nasz projekt jest o tyle specyficzny, że często musimy zainstalować zewnętrzne aplikacje i najłatwiejszym wyjściem było oobopólne zaufanie zamiast proszenie raz po raz IT o zgodę
  • Odpowiedz
  • 27
@Bejro: Nie, produktywność jest mierzona na podstawie tego ile czasu poświęcasz na taski i są pewne wątpliwości jak spędza na nich 2-3x tyle co ludzie na podobnym poziomie. A unikanie kontaktu, współpraca na callach 'po łebkach' tylko dopełnia tego obrazu
  • Odpowiedz
  • 33
ale ma robotę zrobioną?


@LordMrok: Tak, ale zajmuje mu to 2-3x tyle czasu co innym na podobnym poziomie.

Bo jak ma zrobioną to uważam że czas wolny powinien być dla niego w formie nagrody


@LordMrok: No to chwila, powiedzmy że pracujesz jako dev i sobie możesz założyć, że po naprawieniu 3 bugów możesz pograć pół dnia w gierki 'bo ci się należy'? To nie jest praca na akord
  • Odpowiedz
Tak, ale zajmuje mu to 2-3x tyle czasu co innym na podobnym poziomie.


@ATAT-2: no to zacznijcie brać z niego przykład i zwolnijcie tempo, zamiast #!$%@? jak w ukropie pewnie za 1/3 zachodniej stawki, to nie sa lata 90 ani praca na produkcji xd. Btw. co to za firma, że "stosunkowo nowa osoba" ma miec taka sama produktywnosc co wdrozone osoby?
  • Odpowiedz
  • 24
Btw. co to za firma, że "stosunkowo nowa osoba" ma miec taka sama produktywnosc co wdrozone osoby?


@afuera: A gdzie ja to napisałem? Odstaje od osób zatrudnionych w tym samym okresie co on.

amiast #!$%@? jak w ukropie pewnie za 1/3 zachodniej stawki, to nie sa lata 90 ani praca na produkcji xd.


@afuera: ciężko mi nawet dyskutować z takimi mądrościami i jasnowidztwem
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Nie chce mi się wierzyć, że ktoś #!$%@? takie cyrki wiedząc jak ciężko jest teraz z dorwaniem jakiegokolwiek projektu. Ja siedzę na ławce już od miesięcy i tylko czekam aż mnie zwolnią. Obstawiam, że gościu leci OE a ta gierka to jakiś jednorazowy wypadek przy pracy.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Też mieliśmy podobną sytuację. Zgłaszasz przełożonemu, typ ma poważną rozmowę i albo się ogarnie albo out. U nas nie ogarnął.
  • Odpowiedz
@LordMrok:

@ATAT-2: ale ma robotę zrobioną? Bo jak ma zrobioną to uważam że czas wolny powinien być dla niego w formie nagrody chyba że chcecie mu w nagrodę dosrać więcej obowiązków


Myślisz, że przełożeni dokładnie tego oczekują?
  • Odpowiedz