Wpis z mikrobloga

Mamy w teamie stosunkową nową osobę i niektórzy mają wątpliwości co do jego produktywności (praca zdalna). Do tego człowiek zagadka - wyłączona kamerka na każdym spotkaniu odkąd dołączył więc większość nie wie jak wygląda (polityka firmy wymaga włączonej na tych teamowych - nie o tym tu dyskusja zanim się striggerujecie), z całych sił unika dyskusji, jak już wywołany 'do tablicy' to mówi szybko co musi byle odbębnić i znowu się 'mutować', często niespodziewanie znika z komunikatora na długi czas.

Niestety, dla niego, raz na jakiś czas musi udostępnić ekran i pokazać produkt. Zawsze robi to szybcikiem - udostępnia, pokazuje przez 5 sekund, wyłącza udostępnianie nie czekając na pytania, itp. Jak ktoś jakieś ma, udostępni na kolejne 5 sekund i pokaże co musi.

Dzisiaj się dowiedzieliśmy skąd wynika większość powyższych - przez jego nieuwagę udostępnił zły ekran gdzie była włączona gierka na Steamie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Środa godzina 12, firmowy sprzęt, a co tam ;)

Ciekawe jak to tego management podejdzie

#it #pracbaza #pracait #programista15k #praca #bekazpodludzi
  • 123
  • Odpowiedz
@ATAT-2: wykop nie zawodzi, kurła :D
Szanowni programiści 15k w poważnych firmach i rozbudowanych projektach, a nie rozumieją że praca w zespole wymaga dyspozycyjności, odpowiedzi na calle i wiadomości, reaktywności. Nie wierzę, że tutaj wszyscy usprawiedliwiają typa co ewidentnie przekracza granice przy leceniu w ch*ja :D

Bo jak ma zrobioną to uważam że czas wolny powinien być dla niego w formie nagrody


@LordMrok: nie no kurde, niech sobie jeszcze skoczy
  • Odpowiedz
via Android
  • 39
@NieBendePrasowac przyzwyczaiłem się. Kiedyś opisywałem przygody z typem który po prostu leciał w uja (mówił że zrobi taski których nawet nie zaczął) i, surprise surprise, winna wg wykopkow była firna. Bo na pewno kiepsko płaciliśmy, nie wspomagalismy typa i w ogóle byliśmy do dupy a tym pokrzywdzony
  • Odpowiedz
przyzwyczaiłem się.


@ATAT-2: ja jednak trochę zdziwiony jestem, bo zazwyczaj na tagu podchodzą jednak z trochę większą dozą sprawiedliwości, a tu do tej pory było jednogłośnie "firma to gestapo, koleś spoko"

Powiedziałbym, że wykopki pamiętają Twój stary wpis, z którego wyciągnęli tylko "pracownik nie włączał kamerki", ale niejednokrotnie mogłem się przekonać, że wykopki mają pamięć złotej rybki. Więc to chyba nie to ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 6
@NieBendePrasowac jeśli mówimy o tym samym wpisie to zaznaczyłem tam - naście problemow ze współpracownikiem ale jednym z nich była niefortunnie ta kamerka (której włącznie na spotkaniach każdy ma w umowie) i tylko to wykopki dostrzegły
  • Odpowiedz
to zaznaczyłem tam - naście problemow ze współpracownikiem ale jednym z nich była niefortunnie ta kamerka


@ATAT-2: pamiętam ( ͡° ͜ʖ ͡°) czytałem komentarze i nie dowierzałem co tam się dzieje. Byli oburzeni tą kamerką jakbyś im ojca zgwałcił
  • Odpowiedz
via Android
  • 6
@kimikini nie muszę być harcerzykiem, na spotkaniu był jego lead i lead leada (director of debelopment) także mi nic do tego ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@ATAT-2 urwa jaki amator, jechać z typem. #!$%@? sie trzeba umieć, granie na służbowym kompie i posiadanie współpracowników w dupie to konkretny sygnał że koleś jest do wywalenia, szczerze to brzmi jak uzależniony bo co mu by szkodziło grać na własnym kompie poza spotkaniami i robota ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@ATAT-2 poza tym brak kamerki mimo takiej polityki to pierwszy poważny red flag, nie wiem czemu Twój management to toleruje jak jeszcze typ się nie wyrabia z robotą
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@bb89 hry zrobiły z tego podobno delikatną sprawę bo typ zaczął się tłumaczyć niskim poczuciem wartości, introwertyzm em itp
  • Odpowiedz
@NieBendePrasowac: @ATAT-2 ta, czytać się tego nie da. Sam pracuję zdalnie i jestem tego trybu pracy zwolennikiem, ale zdecydowanie nie każdy nadaje się mentalnie do takiego trybu pracy. Jeżeli kamerki sa wymagane to mają być i #!$%@?, mi są one obojętne, ale niektórzy twierdzą, ze zwiększają zaangażowanie itd., widać też reakcje ludzi na to co się mówi. Dostępność to już w ogóle o czym my rozmawiamy? Jesteś w pracy, deklaraujesz jej
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Dla mnie proste – jak bierzesz niemały hajs za pracę to trzeba się wywiązywać z obowiązków, a nie robić firmę w balona. Nie ma usprawiedliwienia.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: ale ma robotę zrobioną? Bo jak ma zrobioną to uważam że czas wolny powinien być dla niego w formie nagrody chyba że chcecie mu w nagrodę dosrać więcej obowiązków


@LordMrok: masz płacone za 8H PRACY nie ma czegoś takiego, że zrobisz wcześniej, zrobisz wcześniej to bierz kolejnego taska z backlogu i Z A P I E R D A L A J w sprincie CRUDiarzu ( ͡°(
  • Odpowiedz
  • 17
Amen!

widać też reakcje ludzi na to co się mówi


@FrasierCrane: To jest akurat prawda. Nie trawię spotkań gdzie na 6 osób może dwie mają kamerki i Ty się produkujesz, tłumaczysz jakieś zagadnienie, pokazujesz coś i nie masz pojęcia, czy pozostała 4ka stara się słuchać czy poszła się akurat wysrać albo gra w gierkę. A potem pytasz 'Wszystko jasne'? i czekasz 20 sekund aż jeden z nich łaskawie kliknie unmute i
  • Odpowiedz
Amator, profesjonalista odpala skrypt do ruszania myszki na laptopie z pracy a gra na prywatnym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@ATAT-2:

nie, właśnie mam przerwę ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Długa ta przerwa, zgłaszam do menadżera.
  • Odpowiedz
Nie chce mi się wierzyć, że ktoś #!$%@? takie cyrki wiedząc jak ciężko jest teraz z dorwaniem jakiegokolwiek projektu


@okrupnik: LOL. Dokładnie odwrotnie. Trzeba szanować pracę, a nie #!$%@?ć, żeby się szybko skończyła
  • Odpowiedz