Wpis z mikrobloga

@Raylen52: najpierw myjesz morde ciepłą wodą, nie goracą ale mocno ciepłą pod kranem albo najlepiej nad wanną/nad brodzikiem i tak z pół minuty co najmniej, żeby zarost się zmiękczył, golisz się normalnie i potem zmywasz pianke/żel całkiem zimną wodą.
Poletzam und pozdrawiam, dzięki tej metodzie goli się sto razy łatwiej, zwłaszcza czuć różnicę przy kilkudniowym zaroście gdzie bez ciepłej wody wcześniej by mega bolało
@Raylen52 Nie słuchaj tych rad o golarkach i innym odkażaniu alkoholem, to zwyczajnie nie działa lub działa słabo. Też miałem ten problem i rozwiązaniem jest depilacja laserowa od linii brody w dół. Ciut boli, kilka zabiegów, łącznie 600zł i masz spokój.
@Raylen52: przygotuj brodę do golenia, gorący ręcznik na brodę albo jakiś preshave żeby zmiękczyć zarost, częściej wymieniaj ostrza do maszynek kup sobie np ostrza astra zielona 100 sztuk za 40-45zl i wymieniaj co dwa golenia albo nawet i po każdym goleniu. Po goleniu użyj ałun albo balsam po goleniu.
@Raylen52 Umyj się przed goleniem lub nałożeniem balsamu bo zmywasz kosmetyki. Ja robię tak:
1. Czesanie i golenie maszynka elektryczna
2. Ciepły prysznic lub ciepły ręcznik na twarz
3. Pianka/żel i golenie jednorazówka
4. Mycie twarzy
5. Zimny prysznic lub zimny ręcznik na twarz
6. Smarowanie twarzy balsamem/kremem

Zauważyłem ze w moim przypadku ważne jest to żeby się nie upocic jak świnia od razu i dać wsiąknąć w skore balsamowi