Wpis z mikrobloga

@Raylen52: Zmienić maszynkę na jedno/dwuostrzową, żadnych 10 ostrzowych frezarek do twarzy, piankę z puszki wywalić i kupić krem lider za 5zł i pędzel z rossmanna za 20zł, nauczyć się wyrabiać pianę samemu, przy goleniu gorąca woda po goleniu zimna, prysznic przed goleniem nie po (zakażasz sobie skórę goleniem po brudnej twarzy), palcem sobie opracować w którą stronę ci rośnie zarost i golić tylko z włosem, golenie pod włos wymaga dobrego przygotowania
@Raylen52: ja od lat używam trymera, Philips to dobra firma, golenie maszynką zawsze było dla mnie problematyczne, 10 lat temu na swój ślub postanowiłem od święta się ogolić konwencjonalnie po latach używania golarki i kosmetyczka musiała mnie nieźle szpachlować a na zdjęciach wyglądam jak manekin
  • 0
@ZenujacaDoomerka Nie zmywam go odrazu. Czekam z jakieś 10 minut. A robie w tej kolejności bo pod prysznicem chcę zmyć wszystkie ściete włoski z brody. A przed samym goleniem myje brodę szamponem do brody.
@Raylen52: nie stosuj wody kolońskiej, bo podrażnia już i tak podrażnioną goleniem skórę. Plus wysusza. Stosuj tylko dobrej jakości kosmetyk łagodzący podrażnienia, może być z cynkiem i niacynamidem od ordinary i na to krem okluzyjny, np miya winderbalm call me later, który zadba o nawilżenie i natłuszczenie skóry.
I oczywiście rób to po prysznicu, a nie zmywaj od razu xD
@Raylen52: kurde, jak czytam niektórych to normalnie trzeba byłoby mieć w UJ kosmetyków i łzy smoka żeby nie było podrażnień i do golenia przygotowań co najmniej 5 minut.. Chłopie kup sobie maszynke do golenia, ale nie jakiś tam trymerik one blade, bo to gówno jakich mało, dobre jest to dla ludzi z dziewiczym zarostem lub co ciągle stoją przed lustrem i co im wyrosnie to ścianają ( i nic nie mam
@Raylen52: lubisz golic sie na gladko? jesli tak to po prostu moze zarost jest za krotko zgolony, na drugi dzien po prostu odrasta i wbija sie w skore. W tym przypadku albo musisz sie ograniczyc na golenie z wlosem albo wymiane na maszyke elektryczna / trymer.