Wpis z mikrobloga

@Raylen52 gole szyję dwa razy w tygodniu i miałem podobnie. Najlepiej nałożyć piankę i odczekać z 2 min. Pierwsze golenie z włosem, nałożyć resztę pianki i drugie pod włos. Dość wolno prowadzić ostrze i bez dodatkowych powtórzeń. Na koniec zwykły krem nawilżający. I ważne, przy takich problemach skórnych nie ma co golić się do gładkości - jak skóra się odbuduję to wtedy możesz próbować ;)
  • Odpowiedz
moze to co powiem brzmi glupio, ale dla mnie dziala

u mnie problemy z tym gownem zniknely od kiedy zaczalem sie golic na sucho. Niestety boli i trzeba sie przyzwyczaic
  • Odpowiedz
@Raylen52: Ten problem można rozwiązać w prosty sposób. Kup sobie jednorazówki do golenia które nie zapychają się tylko mają przelot na wylot np. Wilkinson Extreme 3 i po każdym goleniu dokładnie je wypłucz najlepiej opukując o zlew. Następnie jak wywalisz z niej cały syf przetrzyj kawałkiem papieru i psiknij czymś odkażającym np. Octaniseptem i odłóż do wyschnięcia.

Dodam też że wszyskie maszynki mają pasek nawilżający. Niekiedy skóra wcale go nie potrzebuje.
  • Odpowiedz
@Raylen52: miałem to samo dopóki nie kupiłem elektrycznej maszynki. Nie pomagało porządne czyszczenie skóry przed goleniem, wyparzanie wrzątkiem i/lub przemywanie środkiem do dezynfekcji maszynki, zmiana codziennie maszynek i czyszczenie nowych, golenie co drugi dzień, rano, wieczorem. Taki typ cery. Nawet starałem się nie odchylać głowy do tyłu, bo wtedy włoski wpadają pod skórę i tam rosną.
  • Odpowiedz