Wpis z mikrobloga

Mam znajomego, który skończył uczelnię wojskową i jest oficerem Wojska Polskiego. Na studiach poznał dziewczynę i wzięli ślub, żeby służyć w jednej jednostce. Dostali mieszkanie służbowe, łącznie w wieku 25 lat zarabiają ponad 200 tysięcy netto na parę rocznie. I wiecie co? W przypadku wojny będą jednymi z pierwszych, którzy #!$%@?ą za granicę.

I nie będą jedynymi. Obecnie w wojsku jest masa cwaniaków i kobiet, po 30/40, którzy poszli do WP jedynie dla w miarę dobrych zarobków (6 tysięcy + 13 pensja + inne dodatki) oraz pracy od poniedziałku do piątku (piątek do 13:30). W przypadku agresji Rosji skala dezercji będzie olbrzymia.

Kto pójdzie na front w takim wypadku? WY, ludzie, którzy od państwa dostali melę w pysk, wynajmują pokój, a z podatków dopłacają do marży deweloperów.

#wojsko #wojskopolskie #wojna #ukraina #rosja #nieruchomosci #nato #usa #polska
  • 68
@podjad3k @Kam_sekwaw Wynik ma dobry, ale danych dobrych nie podał.

Takie młode oficery (licząc 3% za wyslugę lat), w stopniu podporucznika i bez PIT (poniżej 26 roku życia) netto ma 7900zł.

7900 x 12 x 2 = 189600

Do tego trzynastka, dla jednego z małżonków dodatek mieszkaniowy (390 - 1500zł/mc), mundurówka (po 3000zł/rok), gratyfikacja urlopowa (po 3700zł/rok).

No i wyjdzie, nawet ponad 200k ( ͜͡ʖ ͡€)
hahaha wykopki nie wiedzą w jakim świecie żyją. Sam mam znajomego, który jest w wojsku bo ma michę i mieszkanie. Inny znajomy w WOT mówił mi że większość bab w jego odziale przyszło se męża znaleźć. Moja mama pracowała w radiu z laską któa tam poszła po parę złotych . Do 2022 roku przeciętny polak nie miał świadomości geopoliutycznej żadnej i nikt poza paroma osobami jakiś Wojczalem i 5 innymiu NIE SPODZIEWAŁ
@Kam_sekwaw: może i op jest trollem ale wykopki #!$%@? się znacie o warunkach w wojsku XD
Dosłownie 90% poszła do woja dla szybszej emerytury, dobrych zarobków, 13 pensji, mieszkaniówki itp.
O babach nie wspomnę bo baby nie powinny służyć w armii zawodowej XD
Znam przypadek laski co poszła na emeryturę będąc lacznie około 300x w pracy XD spytacie jak?
Ano L4 wliczane do lat służby:) do tego ,e dzieci skrocony czas
@BoleKk87 mieszkam pod Żarami, w polskim trójkacie bbermudzkim. Mam wiele znajomych wojskowych rodzin. Żadna z nich nie mieszka w wojskowym mieszkaniu. Wynajmują te lokale, a sami mieszkają gdzie indziej.
W razie wojny też zamieszkają gdzie indziej, tyle że za granicą.
oraz pracy od poniedziałku do piątku (piątek do 13:30).


@Kam_sekwaw: Ale tam chyba to nie ejst takie pewne. WYjazdy na poligony itp.
Ja sam sie kilaka razy zastanawialem nad wojskiem, ale nie zdecydowalem sie przez to ze moga mnie wyebac na jednostke np. na jakies zadupie (aczkolwiek moze to sie juz zmienilo?) a do tego ciezko cos zaplanowac, bo w ostatniej chwili mogą kazac jechac gdzies na poligon. Ogladalem kiedys jakies