Wpis z mikrobloga

Mam znajomego, który skończył uczelnię wojskową i jest oficerem Wojska Polskiego. Na studiach poznał dziewczynę i wzięli ślub, żeby służyć w jednej jednostce. Dostali mieszkanie służbowe, łącznie w wieku 25 lat zarabiają ponad 200 tysięcy netto na parę rocznie. I wiecie co? W przypadku wojny będą jednymi z pierwszych, którzy #!$%@?ą za granicę.

I nie będą jedynymi. Obecnie w wojsku jest masa cwaniaków i kobiet, po 30/40, którzy poszli do WP jedynie dla w miarę dobrych zarobków (6 tysięcy + 13 pensja + inne dodatki) oraz pracy od poniedziałku do piątku (piątek do 13:30). W przypadku agresji Rosji skala dezercji będzie olbrzymia.

Kto pójdzie na front w takim wypadku? WY, ludzie, którzy od państwa dostali melę w pysk, wynajmują pokój, a z podatków dopłacają do marży deweloperów.

#wojsko #wojskopolskie #wojna #ukraina #rosja #nieruchomosci #nato #usa #polska
  • 68
@Kam_sekwaw: Człowieku z mojej rodzinnej miejscowości jest 5km do granicy słowackiej, pół godziny i mnie nie ma. Nawet nie muszę jechać przez oficjalne przyjście graniczne, bo jest kilkadziesiąt leśnych dróg(zgłębie przemysłu drzewnego). Jak ktoś mieszka na wschód od Warszawy to może mieć problem gdzie uciekać, duźe miasta pewnie też stanełyby w gigakorkach, ale jak ktoś mieszka przy granicy(najlepiej południowej) to bajlando, sami se brońcie swoich kurników ( ͡°( ͡