Wpis z mikrobloga

@Rachey No i w ciągu tych 7 dni to oni już to sprzedadzą ten zatrzymany samochód bo "mają zlecenie", albo coś?
Nie ma tutaj żadnej możliwości korzyści dla policjanta, by ten postąpił niezgodnie z prawem.

Albo kolejna historia, że może masz fajną furę, policjant cię zatrzymuje, przestawia sobie alkomat, by pokazał, że jesteś pijany i to wszystko tylko po to, by się nią przejechać.

Zdziwiłbym się jakby w ciągu 10 lat wejścia
Ile macie sytuacji w roku, gdzie prowadzicie samochód mają 1.5 promila alkoholu we krwi, że tak bardzo boicie się konfiskaty?


@WypadlemZKajaka: W ogóle. Jestem za bardzo surowym karaniem. Ale jako prawnika irytują mnie rozwiązania, które są nadmiernie skomplikowane, nieefektywne, a uzasadniane tylko populizmem. Zdecydowanie lepsze byłyby wysokie kary grzywny uzależnione od zarobków. Jak np. w Norwegii.

Oczywiście w sytuacji, gdy mamy taki burdel z Trybunałem Konstytucyjnym, KRS i innymi naprawdę ważnymi
No dobra, a kiedy konfiskata za 20 więcej w zabudowanym? Albo za siedzenie na dupie na autostradzie. Za przejechanie na żółtym też proponuję.


@Rachey: czemu nie odlecisz jeszcze bardziej? za zwykłą kradzież konfiskata mebli, za oszustwo konfiskata całego majątku, i co tam jeszcze mógłbyś wymyślić? bo mi ciężko tak odlatywać w całkowitą skrajność xd. Bo wiadomo, to zawsze jest równia pochyła co nie? jak wprowadzili 500 plus to po latach będzie
@Eremites: Jaki to jest problem kupić jeżdżące auto za 500zł? Takie auto OC ma za 400zł w jakimś Mubi. Nawet teraz na otomoto masz kilka jeżdżących Fabii, Mondeo i innych gruzów po 500-700zł, a otomoto bierze prowizję i nie opłaca się tam takich tanich aut wstawiać.

A dyskutować z matołem, który sprowadza wszystko do absurdu nie będę, bo nie ma sensu. Wysoko funkcjonujący alkoholik ukrywa małpki w marynarce, pije w łazience,
A jako kontrę podam, że "niedostosowanie prędkości do warunków jazdy" to odpowiednik "cyk i pora na CSa" w policji, więc nie przywiązywałbym dużej wagi do tej statystyki.


@Yelonek: Kierowca biorący udział w kolizji lub wypadku, jeśli wydmucha cokolwiek ponad 0,2, jest z automatu winny, bez względu na faktyczne przyczyny zdarzenia drogowego. Ta statystyka również jest dość przekłamana.
@Eremites: No ja Ci podaję sytuacje, które powodują więcej wypadków, w tym śmiertelnych, niż jazda po pijaku w Polsce, więc nie nazwałbym tego "odlatywaniem" - jedynie przejazd na żółtym był celową hiperbolą.
wystarczy bardzo wysoka kara pieniężna (np. procentowa, od zarobków


@SpasticInk: powodzenia xd pozdrawia szara strefa gdzie jest dużo patoli która jeździ po pijaku, oraz pozdrowienia od bogaczy którzy są bogaci od ukrywania dochodów i upychania majątku po kątach xddd którzy też są patolą tyle tylko że bogatą xd
@Hieronim_Berelek: wiesz, żyję obecnie w kraju gdzie policjant zarabia sensowne pieniądze, a kamerki zawsze działają. W Polsce nastąpiło zdegenerowanie w ostatnich latach, o czym mówią sami policjanci, którzy uciekają z tej służby. Powoduje to, że wchodzą sowieckie standardy. Ja jestem jak najbardziej za karaniem pijaków za kółkiem, ale z głową. Konfiskata majątku to jednak komunizm i korupcjogenne zjawisko.
podaj mi proszę przykład, gdzie-

zrobiłem A i państwo jako karę za A przychodzi i zabiera mi B


@amath:

Przykład 1

Konfiskata rozszerzona pozwala organom ścigania, na poczet przyszłych kar, zajmować domy, grunty, samochody, dobra luksusowe a od kwietnia 2017 roku również przedsiębiorstwa czy udziały w spółkach. Konfiskatę rozszerzoną można określić inaczej jako przepadek mienia pochodzącego z przestępstwa. Zmiany przepisów karnych pozwoliły na poszerzenie katalogu rzeczy, które mogą zostać skonfiskowane o
@WypadlemZKajaka: ja to mógłbym policzyć na palcach jednej ręki ilość sytuacji kiedy miałem powyżej promila w ciągu ostatnich 5 lat nie mówiąc o wsuadaniu za kółko. Sam myślałem ze to niepotrzebne ale widząc panikę u niektórych widać ze trafia jak złoto. Nie mogę się doczekać jęku sebiksow kiedy zabiorą im rydwan