Wpis z mikrobloga

@TestoDepot #!$%@?ć tych co jeżdżą pijani lub naćpani, powinni im jeszcze domy zabierać i wywalać na ulice, żeby mieć bat na tych zjebow. Sam miałem wypadek z alkusem co ledwo siedział za kółkiem.
@ly000: nie, to nie jest przykład o który prosiłem

prosiłem o przykład gdzie jest napisane wyraźnie

popełniłeś przestępstwo A karą za to jest odebranie ci własności B

czyli tak żebyś na pewno skumał

ukradłeś telewizor, państwo przychodzi do twojego domu i zabiera ci telewizor
bez mandatu
bez sądu

po prostu zabiera Ci i elo, ponieważ taki jest przepis
@Eremites: Pierwsze z brzegu, choć na wybranej grupie krajów:
https://www.baseline.vias.be/storage/minisites/baseline-kpi-alcohol.pdf
Drugie, nieco szersze, zresztą cytujące też pierwsze badanie.
https://road-safety.transport.ec.europa.eu/document/download/a0b1e62a-b3ce-4dff-901b-8aea71ded20b_en?filename=ERSO-SPI-alchohol_drugs_2023.pdf

Pamiętaj też, że jesteśmy chyba 1 albo 2 pod kątem liczby kontroli kierowców alkomatem w Europie.
Rachey - @Eremites: Pierwsze z brzegu, choć na wybranej grupie krajów: 
https://www.b...

źródło: 2024-03-14 13_27_33-Window

Pobierz
w USA nikt nie konfiskuje samochodu za jazdę pod wpływem. Nałożona może być grzywna. I to w tym kierunku powinniśmy iść.


@kamillus: lepiej sobie zobacz za co Ci mogą samochód zarekwirować, w USA to się przekręcisz ( ͡º ͜ʖ͡º)

+ nie wcale nie mogą ( ͡º ͜ʖ͡º)

n some DUI cases, the police may apply the Illinois civil forfeiture law (720
@WypadlemZKajaka: wiele osób po wypiciu alkoholu jest niespełna świadomych i żadna kara ich nie odstraszy. Alkohol dodaje im odwagi w tej sytuacji.
Moim zdaniem tylko niedopuszczenie do kierowania takiego osobnika jest metodą. Ale jak to zrobić? Wymusić producentów aut do montowania alkotestów połączonych ze stacyjką? Odpalanie auta za pomocą łamigłówek na ekranie komputera pokładowych i testów reakcji? Wykrywanie przez komputer pokładowy jazdy zyzgakiem i sprzężony immobilizer+wezwanie służb? Kontrola działania tegoż sprzętu
@Vetinari >może sobie kupić 5 seicento po 500zł każde i będzie się śmiał ze wspaniałego "wymiaru sprawiedliwości".

Jak pojedzie tym seicento to będzie jego ostatnia przejażdżka w tym życiu, bez poduszek, niebezpieczne to
Illinois


@Hieronim_Berelek: Technicznie mówi dobrze - samo USA nie ma praw konfiskaty pojazdu za DWI. Takie prawa mają niektóre stany, na ile dobrze znajduję to Arizona, Georgia, Illinois, Louisiana, Maine, Montana, North Carolina, Ohio, South Carolina, i Tennessee.
No ale to już technikalia.
@amath:
myślę, że masz problemy z komunikacją i nice chce mi się poświęcać czas na rozszyfrowywanie o co ci chodzi. pod literki A i B możesz sobie podstawić wiele rzeczy. pod A mogę podstawić "handel narkotykami" a pod B "nieruchomości kupione za pieniądze z handlu narkotykami" i wszystko będzie się zgadzać.
natomiast jeśli chodzi ci o to, że samochodu (B) nie należy konfiskować, ponieważ nie jest związany z prowadzeniem pod wpływem
@WypadlemZKajaka bardzo #!$%@? dobrze, trzeba się w końcu pozbyć chwastów ze społeczeństwa, już słyszę ten kwik, nie tylko Polaków.

Ukraińcy czy Gruzini też sobie lubią jeździć po pijaku, jeszcze bardziej niż Polacy ( ͡ ͜ʖ ͡)
@WypadlemZKajaka: w tym kraju są już tak absurdalne przepisy że konfiskata auta alkusa to pikuś i nawet brzmi przy tych innych przepisach logicznie. Za to #!$%@? jest że za jebniecie kogoś na pasach jawnie łamiąc przepisy dostaniesz 12 pkt karnych i 1,5 k a za stoczenie się auta na światłach i obtarcie lakieru tego z tyłu masz 8 pkt karnych i 1,1 kary ( ͡ ͜ʖ ͡
ignorujesz, bo doskonale wiesz o co pytam i nie masz na to odpowiedzi, ponieważ takowa po prostu nie istnieje


@amath: obawiam się, że nawet ty sam nie wiesz o co pytasz.