Wpis z mikrobloga

Od jutra wchodzą w życie przepisy dotyczące konfiskaty pojazdów kierującym po spożyciu alkoholu.

Serdeczne pozdrowienia dla alko-patusów, którzy przez ostatnie miesiące wypłakiwali historie o biednych rodzinach, które stracą narzędzie pracy/dojazdu, rozsiewali łzawe teksty o różnicowaniu kar za to samo przestępstwo, o bogaczach, którzy będą trzymali w garażu 10 Fiatów Punto specjalnie do jazdy po pijanemu, o policjantach, którzy będą przemocą wlewali do gardła alkohol aby doprowadzić do konfiskaty pojazdu, opresyjnej władzy, która rozochocona zaraz zacznie zabierać samochody za krytykowanie rządu.

Tak was trzeba cywilizować - ogniem i mieczem. Na początku będą dramaty, będzie płacz i niedowierzanie, a potem większość będzie się pilnować.

Teraz czekam na obowiązkową konfiskatę za przekroczenie dozwolonej prędkości dwukrotnie ponad dopuszczalną wartość, jeżeli skutkuje to poruszaniem się co najmniej 100 km/h. Tak właściwie, to powinno mieć to priorytet.

#motoryzacja #samochody #prawo #polska #alkohol #auta
  • 162
@wjtk123:

historie o biednych rodzinach, które stracą narzędzie pracy/dojazdu


Tak, też nie mogę zrozumieć takiej narracji. Nawet jeśli, to lepiej, żeby ktoś nie dojechał do pracy, czy żeby ktoś nie zginął?

#!$%@?, jak ktoś ma 1.5 promila to jest #!$%@? i prowadzi samochód w stanie który zagraża życiu innych osób.
100% zgody jeśli chodzi o poskramianie Sebów z BMW od "szybko ale bezpiecznie" - jedynie bardzo wysokie i nieuchronne kary są
@wjtk123 porąbany pomysł z tą konfiskatą za prędkość, przynajmniej dopóki nie zostanie ogarnięte oznakowanie drogi
Pierwszy przykład - w okolicy jest droga idącą przez dwie wioski. Wjeżdżając z jednej strony masz teren zabudowany który się nie kończy, wjeżdżając z drugiej strony masz teren nie zabudowany. Jakie jest ograniczenie prędkości? Bo zgodnie z przepisami jadąc w jedną stronę masz 50km/h, a w drugą - 90km/h. Super, oprócz prędkości trzeba wpisywać kierunek jazdy (
MamByleJakiNick - @wjtk123 porąbany pomysł z tą konfiskatą za prędkość, przynajmniej ...

źródło: temp_file8062364529508752833

Pobierz
@xqwzyts: stary ja zawsze sprawdzam się na alkomacie jak popiję dzień wcześniej.I wyczekuje 0 ,ale jest zawsze ale.Jak wsiadasz po wychlaniu 0,5 litra to się zgadzam z Tobą w 100% takim trzeba zabierać auta z miejsca.Ile razy czułem się świetnie na drugi dzień ,ale no nie zawsze było to 0.Powinni ustalić jakiś limit.Mozecie mnie zlinczować i tak będziecie mieli rację.
@wjtk123 tak - droga ma około 5,5 metra szerokości, co pozwala na bezproblemowe mijanie się z autami osobowymi lub busami bez zjeżdżania z asfaltu.
I tak - tam normą jest to, że jeździ się z maksymalną dopuszczalną prędkością, szczególnie na dalszym odcinku(za terenem zabudowanym), bo jest kilka kilometrów terenu niezabudowanego
Od jutra wchodzą w życie przepisy


@wjtk123: Od jutra wchodzą w życie MARTWE przepisy

Państwo nie jest przygotowane na to aby mieć gdzie trzymać te auta, wyceniać je, sprzedawać, sądy nie są przygotowane na ilość dodatkowych spraw i odwołań - wprowadzili bubel z kartonu i pleśni jak zawsze.