Wpis z mikrobloga

Z tą zmianą definicji gwałtu pędzimy w zawrotnym tempie w stronę Hiszpanii. Już wkrótce to ty będziesz musiał udowadniać, że miałeś zgodę, a nie kobieta, że została zgwałcona. W zeszłym tygodniu skierowanie prac do komisji poparły WSZYSTKIE partie w Sejmie.

A teraz was zastrzelę. Wiecie, że w Hiszpanii zakazany jest tzw. catcalling, czyli zaczepianie kobiet na ulicy czy np. gwizdanie na nie. I uwaga - dotąd było to wykroczenie, obecnie jest to przestępstwo (!!!).

Piękny świat lewicowych marzeń.

#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #pieklomezczyzn #polska #prawo #ciekawostki
  • 370
  • Odpowiedz
W jaki sposób mężczyzna ma udowodnić, że został niesłusznie oskarżony o catcalling?


@octogen: bez obaw, nie będzie musiał. Tego typu zachowania są tak znormalizowane w społeczeństwie, że taki catcaller musiałby sam się nagrać i do tego jeszcze zaczepiać kobiety masowo, żeby ktokolwiek się zainteresował.

Gdzie tu widzisz podstawę do grzywny / aresztu, jeśli chodzi o catcalling względem dorosłej kobiety? Te pytania / propozycje mogą być uznane co najwyżej za niestosowne - i
  • Odpowiedz
@Diamond-kun:

powiedz co dokładnie cie boli w zmianach które są proponowane?

Uważasz że domyślny stan, to powinna być zgoda?

Generalnie pewnie to, że są na wskroś głupie. Niewiele faktycznie zmienią i są mega nieścisłe/niedostsowane do realiów. Polecam
  • Odpowiedz
@Diamond-kun bo to dotyczy relacji damsko-męskich, które nie są tak proste, jak umowa o przekopanie ogródka i ludzie w związkach nie piszą dokumentów zanim sobie dadzą buzi albo złapią się za rękę, a to też poza związkiem też raczej nie uchodzi za normalne.
Proponuję spojrzeć na te propozycje trochę szerzej niż pisząc "hurr durr". Juz teraz kobieta może bez konsekwencji oskarżać, teraz facet będzie domyślnie gwałcicielem, jeśli nie będzie miał dowodu
  • Odpowiedz
faceci możecie iść gdzie chcecie o której porze chcecie a my musimy uważać jak wracamy zimą po 17 z pracy/szkoły autobusem, bo jest ciemno i łatwo być napadniętą. Wy macie łatwiej.


@AlienFromWenus: Porównaj sobie do ilu dochodzi gwałtów na obcych kobietach, a ile jest pobić obcych facetów. Większość gwałtów ma miejsce w rodzinie / grupie znajomych, a nie że przypadkowy facet na ulicy cię napadnie. Natomiast większość pobić to raczej
  • Odpowiedz
Być może w Hiszpanii ma to jakiś sens bo tam faceci bardzo często po prostu leją swoje kobiety a i odestek samych zabójstw w afekcie jest naprawdę bardzo wysoki (był kiedyś o tym odcinek "Raportu" Rosiaka) ale przenoszenie tego na grunt polski, jednego z najbezpieczniejszych w Europie krajów dla kobiet, to jakieś nieporozumienie.
  • Odpowiedz
@Kapitalista777: Hiszpania boryka się z ogromną plagą gwałtów i przemocy wobec kobiet. Na wsiach mężowie po prostu tłuką kobiety. Był słynny wywiad, gdzie jedna z kobiet, już starszych powiedziała w tv, że mąż ją bije, po czym on ją znalazł i zabił.
  • Odpowiedz
Czyli jak by się niby ubierała i gdzie mogłaby chodzić?


@xer78: Pozwól, że ja odpowiem; gdy moja córka wychodzi na dyskotekę czy do znajomych ZAWSZE dostaje pieniądze na taksówkę (nie ubera - taksówkę). Gdy odległość jest niewielka i ma wracać z buta, zawsze ma ze sobą na przebranie spodnie i trampki. Uczuliłam ją na niespuszczanie oka z drinka (idzie tańczyć, to dopija duszkiem co ma (i rzygała w łazience (
  • Odpowiedz
gdzie ja napisałam że zaczepianie należy zakwalifikować jako przęstepstwo?


@Alzena: pod postem tylko i wyłącznie zauważającym absurd kwalifikowania catcallingu jako przestępstwa, piszesz o tym że catcalling powoduje poczucie dyskomfortu i zagrożenia. Po co? Nikt go nigdy nie bronił, nie ma takiej dyskusji. Jedyny sensowny wniosek to to, że bronisz takiej klasyfikacji tego czynu. Jaką inną funkcję miałby kiedykolwiek spełniać twój komentarz? Przecież to oczywiste, że ludzie zakładają jedyne stanowisko które
  • Odpowiedz
Wiecie, że w Hiszpanii zakazany jest tzw. catcalling, czyli zaczepianie kobiet na ulicy czy np. gwizdanie na nie. I uwaga - dotąd było to wykroczenie, obecnie jest to przestępstwo (!!!).


@Kapitalista777: o jezu, o #!$%@?
No i? Mogą za to wsadzać do więzienia nawet na 25 lat, kogo to obchodzi? Ta człekokształtna ciemna masa, która gwiżdże na kobiety to już nawet nie jest wieśniak i niedorozwój, to mniej niż pies.
  • Odpowiedz
ehhh ze wam sie chce.... Samo sie wyreguluje wszystko (Eksperyment Calhouna zwany mysią utopią). Radze skupic się na wlasnym życiu a nie ustawiac cudze
@Alzena Mam nadzieję że to jest tylko troling lub fantazja, jezeli nie to przykro mi że ktos cie skrzywdzil. Ale tak czy tak pora sie ogarnąć
  • Odpowiedz
Ide ulicą, mam swoje sprawy (jak każdy normalny człowiek) i nie życzę sobie zakłócania mojego spokoju takimi zachowaniami. Proste? 😌


@Alzena: Używając tej samej logiki, należy wprowadzić zakaz noszenia wyzywających ubrań, bo zakłócają spokój i rozpraszają mężczyzn.
Ide ulicą, mam swoje sprawy (jak każdy normalny człowiek) i nie życzę sobie zakłócania mojego spokoju takimi zachowaniami. Proste? 😌
  • Odpowiedz