Wpis z mikrobloga

Ceny mieszkań (czy innych nieruchomości) kosmiczne, ceny samochodów nowych kosmiczne (a ceny używanych chore). Czy też macie wrażenie, że wszyscy dookoła zarabiają po 15, 20k na rękę a tylko Wy jesteście robieni w bambuko?
Jako kawaler 7.5k zł na rękę czuję się jak śmieć i żul, biedak, którego na nic nie stać.

#gorzkiezale #zarobki #pytanie #pracbaza #praca
  • 117
@Dezerterr: ??
Zapytałeś czy ta kanapka to ruben. Więc nie, ta kanapka nie ma nic wspólnego z rubenem, to kanapka z serem raclette i plastrem szynki.

Znaczy się dobra, jedyną cechą wspólną jest to że są to kanapki ale nie wiem czy o to pytasz. Mi ruben się kojarzy z pastrami. I to chyba ten składnik jest wyznacznikiem tej kanapki, a nie inne dodatki
@CalibraTeam: statystyki oficjalne dotyczą tylko ludzi zatrudnionych na etat w średnich i dużych przedsiebiorstwach. Ludzie robiący na działalnosci i w malych nie są liczeni.

Jeżeli idziesz sobie do byle jakiego usługodawcy, fizjoterapeuty, mechanika etc. i on bierze minimum 100+vat za godzine wizyty to jak zrobi "pełen etat" to spokojnie wyciągnie te 16k, a po podatkach z 12-13k. U specjalistow w danej dziedzinie stawki wychodzą jeszcze wyższe, ostatnio bylo o psychologach ze
Jako kawaler 7.5k zł na rękę


@CalibraTeam: zalezy. jak masz swoje M. to spokojknie mozna zyc i poszalec
ja mam auto za 20 tys (tanie w utrzymaniu i w gazie) cala polske i pol europy zjezdzilem
ale ja masz zakusy na auto za 200tys i mieszkanie musisz miec 100m+ no to pozniej sa koszta i stajesz sie niewolnikiem tych przedmiotow... tyrasz zeby to utrzymac
ja singiel i mieszkanko 50m. Wiecej mi
@CalibraTeam: Wykop to bańka ludzi z zerową wiedzą o tym na ile się wycenia ich umiejętności. Jak napiszesz że programmer z 3 letnim expem nie ma problemu żeby wziąc 150/h na fakturze to skaczą jak małpy, a fakty sa takie żę wiekszość moich kolegów po polibudzie ma takie stawki. Średnia krajowa powstałą po to żeby trzymać małpy na wybiegu, specjalnie nie wlicza się tam 2 mln osób na jdg, gdzie zarobki
nagłupsze karyny z podstawówki które miały problem żeby przejść z klasy do klasy to każda jedna co chwila wrzuca fotki z zagranicznych wycieczek, z wnętrza nowego domu, z dwójką dzieci, a mąż nie jest żadnym rekinem finansjery tylko brygadzistą w kołchozie


@Xuzoun:
Przychodzi facet do seksuologa i się żali
- panie doktorze ja to mam 60 lat i jeszcze bym chciał, ale nie bardzo mogę. A moi koledzy w moim wieku
@CalibraTeam: 15k to było coś, ale kiedyś, a teraz w mieście wojewódzkim to obleci, bo i tak drugi próg jak wjeżdża w sierpniu to się zarabia 4k mniej, a trzeba zapłacić ratę za mieszkanie, auto, czynsz, jedzenie, rachunki i suby

zwłaszcza jak się jest bezdzietnym mężczyzną i nikogo nie obchodzi twój los
Przypominam że 19 letni policjant po półrocznym szkoleniu dostanie w tym roku ok. 6k na rękę także powodzenia :)


@DeoLawson: Gdzie ty widzisz te pensje policjantów? Ja z ciekawości szukałem kiedyś i nie mogłem się doszukać oficjalnych danych, jakby to ukrywali xD W wojsku jakoś są te dane łatwe do znalezienia w 10 sekund.
@Wszebor: Tylko weź pod uwagę, że mundurówki mają 13 pensje, dodatki i nie wiem co tam jeszcze, więc może op dodał wszystko do siebie i podzielił przez 12 XD Ale chyba i tak przesadził