Wpis z mikrobloga

Ceny mieszkań (czy innych nieruchomości) kosmiczne, ceny samochodów nowych kosmiczne (a ceny używanych chore). Czy też macie wrażenie, że wszyscy dookoła zarabiają po 15, 20k na rękę a tylko Wy jesteście robieni w bambuko?
Jako kawaler 7.5k zł na rękę czuję się jak śmieć i żul, biedak, którego na nic nie stać.

#gorzkiezale #zarobki #pytanie #pracbaza #praca
  • 117
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: Ja mam swoją działalność do tego małe 7 hektarowe gospodarstwo rolne, mieszkam w domu rodzinnym, dzieci nie mam, kredytu też nie. Teoretycznie powinienem srać pieniędzmi, a ledwo nadążam za rachunkami i opłatami. Nawet jak zarobie większe pieniądze koszty mi to pochłaniają. Od około 2 lat jest jakaś masakra.
  • Odpowiedz
Przypomina to porównywanie się do influencerów, którzy w młodym wieku chwalą się na insta jak latają prywatnymi odrzutowcami. A okazuje się, że wynajęli stojący w hangarze samolot na 15 minut, byle zrobić zdjęcie.


@Gumaa: Wynajem Lambo Gallardo na 12h z limitem 150 km to 2k, a na 1h z limitem 0 km xD to 1,3k takze widac kto jest wiekszoscia klienteli na takie uslugi xD Juz boomerzy mniej kasy palili zeby
  • Odpowiedz
@apeee: jak widać zarabiasz 22k, a Twoje pieniądze Twój pracodawca musi zapłacić tu i tam. Ty też płacisz za sklepie Vaty i inne.
Ludzie myślą tylko o tych 13k. To błąd.
  • Odpowiedz
jesteś w jakichś 8% najlepiej zarabiających ludzi w Polsce. Siedzisz w banieczce z ludźmi tobie podobnymi lub jeszcze lepiej zarabiającymi.


@missioncritical: Co? Gość zarabia trochę powyżej mediany, która wynosi 5600 netto
  • Odpowiedz
@CalibraTeam Zarabiam obecnie ponad 2 dychy, a czuje sie biedniejszy niz jak mialem polowe tego 3 lata temu xD Ide z dziewczyna na kolacje na miasto i pekaja co najmniej 2-3 stowy. Jak przecietni ludzie maja w ogole korzystac z rozrywek, gdy dla mnie wiele z nich jest juz przesadzonych?
  • Odpowiedz
@CalibraTeam ja tak miałem jak w krótkim okresie z 5 wszedłem na 25 a potem spadło na 12.5

Jak bym był w hierarchii niżej od żula, mimo, że masz dom (w kredycie, a jak), samochód, dzieci na utrzymaniu i niby jest wszystko ok ale jakoś tak gorzej niż wszyscy dookoła się wydaje
  • Odpowiedz
Jako kawaler 7.5k zł na rękę czuję się jak śmieć i żul, biedak, którego na nic nie stać.


@CalibraTeam: bo prawdopodobnie porównujesz się do 1% najlepiej zarabiających i nawet o tym nie wiesz
  • Odpowiedz