Wpis z mikrobloga

Ceny mieszkań (czy innych nieruchomości) kosmiczne, ceny samochodów nowych kosmiczne (a ceny używanych chore). Czy też macie wrażenie, że wszyscy dookoła zarabiają po 15, 20k na rękę a tylko Wy jesteście robieni w bambuko?
Jako kawaler 7.5k zł na rękę czuję się jak śmieć i żul, biedak, którego na nic nie stać.

#gorzkiezale #zarobki #pytanie #pracbaza #praca
  • 117
  • Odpowiedz
jesteś w jakichś 8% najlepiej zarabiających ludzi w Polsce. Siedzisz w banieczce z ludźmi tobie podobnymi lub jeszcze lepiej zarabiającymi.


@missioncritical: Tylko te wyliczenia dot. tylko osób na umowach o prace najczesciej. A właściciele większych firm, JDG (w tym B2B) się tam nie zliczają. A tym bardziej nie zliczają się osoby, które maja kasę po prostu z domu albo cos odziedziczyli. Albo w ogóle nie rozliczają się w Polsce. Wiec op
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: Z premiami mam jakieś 8k w swojej pracy. Fakt, że mam "lajtową pracę" (8 godzin, poniedziałek-piątek, 15 minut spacerkiem do pracy). Od kilku lat żyje normalnie (nie oszczędzam, wynajmuje kawalerkę) i niewiele odkładałem. Szczerze mówiąc wszedłem w kredyt hipoteczny niedawno i myślę o dodatkowej pracy weekendowej czy innych fuszkach. Bo mam wrażenie, że zarabiam mało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS. Nie mam auta, ale to świadoma
  • Odpowiedz
  • 0
Wiec op ze swoim 7k netto jest w dupie w porównaniu do kogoś kto ma nawet i 5k netto, ale np. ma mieszkanie


@localoca: ale ja mam własne mieszkanie (ponad 50m2) w nowym budownictwie
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: jak widzisz jakieś nowe auta na ulicy to to prawdopodobnie leasing. Jak ktoś kupił nową nieruchomość, to na kredyt. Większość ludzi nie mają takich pieniędzy. A nawet jeżeli sprawiają wrażenie że je mają, to prawdopodobnie żyją na granicy wypłacalności byle się pokazać w nowym aucie.

Przypomina to porównywanie się do influencerów, którzy w młodym wieku chwalą się na insta jak latają prywatnymi odrzutowcami. A okazuje się, że wynajęli stojący w
  • Odpowiedz
jesteś w jakichś 8% najlepiej zarabiających ludzi w Polsce. Siedzisz w banieczce z ludźmi tobie podobnymi lub jeszcze lepiej zarabiającymi.


@missioncritical: tak, tak xD

Ciekawe że jak wchodzę na FB i sprawdzam nagłupsze karyny z podstawówki które miały problem żeby przejść z klasy do klasy to każda jedna co chwila wrzuca fotki z zagranicznych wycieczek, z wnętrza nowego domu, z dwójką dzieci, a mąż nie jest żadnym rekinem finansjery tylko brygadzistą
  • Odpowiedz
Wg gus średnie zarobki w Lublinie to 8k brutto xdddddddd


W Lublinie znam tylko dwie osoby, które tyle zarabiają. Dyrektor w obecnej firmie i w poprzedniej, a tak to każdy z doświadczeniem i wykształceniem(i to nie jakaś turystyka czy inne socjologie) zarabia max 6k brutto. Naprawdę nie mogę ogarnąć jak ci ludzie się utrzymują skoro #!$%@? kawalerka w tym gównianym mieście to w ich przypadku ponad 60% pensji...


@Julka_2137: O co
  • Odpowiedz
@missioncritical: gdzie ta banieczka pryska, bo w miastach galerie handlowe #!$%@?, na parkingach drogie fury, w weekend do knajpy nie wejdziesz bez rezerwacji, a wiele knajp nie przyjmuje rezerwacji na weekend bo wiedza ze bedzie duzy przemiał, iphonów 15 masa, balenciagi czy yeezy za 2k nosi co drugi gówniarz pod złotymi tarasami. A w innych miastach poza warszawa nie jest gorzej
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: też się tak czuję, ludzie mają wielkie domy z ogromnymi działkami, nowe X5 pod garażem a ja z żoną pcham ten wózek pełen zgryzoty do przodu.
Co ciekawe w moich okolicach jest naprawdę wiele takich osób/rodzin
  • Odpowiedz
Czy też macie wrażenie, że wszyscy dookoła zarabiają po 15, 20k na rękę a tylko Wy jesteście robieni w bambuko?


@CalibraTeam: To sobie zobacz kolejki po 1 czy po 10 dniu danego miesiąca... Jakby ludzie mieli pieniądze to nie byłoby nagle takich kolejek zaraz po wypłacie...
Ogólnie ludzie lubią, aby inni myśleli, że są przy kasie. Wielu tiktok, youtube sprał mózg, bo media przekłamują obraz przeciętnego Polaka, jak widać też wpadłeś
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: Nie, mi się żyje dobrze. To na wykopie i ogólnie w sieci są takie historyjki o programistach 15k, a potem te samo osoby śmieją się z kanapek za 38zł bo oni taką zrobią po pijaku o 3 w nocy za 3zł. Tak samo jak były tu tematy o piwach kraftowych, o cenach w żabkach, o cenach w maku i wgl w gastro, albo ból dupy o jakieś cenówki w sklepach
  • Odpowiedz