Wpis z mikrobloga

Jak najlepiej zmotywować budowlańców w zespole?

Krótko o mnie: od niedawna Development Lead i menedżer w jednym z dużych inwestycyjnych korpo, ponad 16 lat exp-a, pracowałem jako CTO startupu we Francji

Mam problem z budowlańcami w zespole bo mam przeczucie że za mało pracują. Robimy jedną dużą nieruchomość od zera, której deadline mamy na maj/czerwiec 2025, ale chciałbym dowieźć do jesieni (żebyśmy zostali wyróżnieni i wszedł jakiś awans (ʘʘ) i super premia). Problemem są budowlańcy - mam wrażenie że bardzo wolno pracują i myślę jak zmotywować ich.
Mamy 4 murarzy i 4 wykończeniowców. Wszyscy seniorzy.

Czy to murarze którym postawienie głupiej ściany zajmuje 3/4 tygodnie a pewnie mogliby w 4 dni.
Czy to wykończeniowcy co siedzą nad jednym pomieszczeniem 2 tyg a mogliby ze dwa dni.

Mam kilka pomysłów:
- 100% praca bez vox fm i patrzenie na ręce, ale problemem jest to że w firmie pracujemy 3 dni koło żabki przez co możliwe że się lenią, ale mógłbym skłamać że niby musimy
- dać duży nacisk i presje, aby się stresowali i robili więcej
- zagrozić że jak nie dowieziemy to nie będzie bonusu ani podwyżek na początku roku
- znaleźć największego lenia i wywalić jako kozła ofiarnego przez inni będą się bardziej starać

Co najlepiej zastosować?

#budowlaniec15k #pracadevelopera #korposwiat #motywacja #budownictwo #psychologia
  • 27
No widzisz. Wykształcony jak się patrzy a metody motywacyjne chcesz wprowadzać jak z jakiegoś piętnastego wieku. Może jeszcze batem im przyłóż?
Premie i awans dostaniesz ty a nie oni. Z jakiej racji mają #!$%@?ć szybciej? Bo to się tak tobie podoba? Termin jest na ten okres ? Jest. Murarz czy tam tynkarz nie otrzyma raczej premii za szybsze ukończenie inwestycji więc nie ma żadnego powodu aby przyspieszyć tempo prac ponad takie jakie
@paczelok: nie ma dobrego scrum majstera to brak ducha w zespole.
1. jak umiesz sam to sprawdź estymaty vs story vs kod vs zalogowany czas. Jak nie umiesz to weź kogoś zaproś niech walnie audyt.
2. lead ma wiedzieć ile i czemu to zajmuje
3. procesowo i komunikacyjnie nie jest za ciężko? wspieranie deploymentów, siedzenie tłumami na spotkaniach z biznesem?
4. motywacja pozytywna i negatywna. Jak trzeba to wyjeb kogoś i
@paczelok: @JaNieGejJaPapiesz @Blaskun @mk321 @PlatynowyBazant @muguet @TheOneWhoKnocks @kuba-rozpruwa @inzynier_robert @wielowitamin
Z doświadczenia wiem, że najlepszą motywacją do pracy są:
- obelgi bezpośrednie lub dotyczące rodziny pracownika.
- losowe zwolnienie kogokolwiek raz na miesiąc- nie ma znaczenia winny, czy niewinny. Mają się bać
- ucinanie premii
- całkowity zakaz rozmów w pracy. Rozmowy mogą dotyczyć tylko spraw związanych z pracą i mogą się odbywać, tylko przy kierowniku, lub właścicielu firmy
- jedna