Wpis z mikrobloga

Dlaczego regularna kontrola RTG u dentysty jest ważna? Odpowiedź na zdjęciu poniżej.

Widać że ząb jest zniszczony przez próchnicę w głębszej, dolnej części i najpewniej dlatego doszło do odłamania fragmentu zęba. Najpewniej było to trudno dostrzec robiąc przegląd lusterkiem jamy ustnej - często próchnica "ukrywa się" w niewidocznych miejscach. Na pewno jednak była widoczna na zdjęciu RTG.
Podobnie zęby sąsiednie mają rozległą próchnicę - widzicie ją? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Źródło insta.

#medycyna #ciekawostka #zeby #dentysta #stomatolog #gruparatowaniapoziomu #zdrowie
SkrytyZolw - Dlaczego regularna kontrola RTG u dentysty jest ważna? Odpowiedź na zdję...

źródło: Screenshot_20240228-074132_Instagram

Pobierz
  • 75
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw Fajnie,że moja stomatolog nigdy nie zaproponowała mi takiej usługi.Jak tu ma być dobrze jak większość rzeczy z zakresu stomatologii muszę się dowiadywać z wykopu xD Przecież robisz takie zdjęcie i masz czarno na białym co musisz zrobić w gębie,a nie czekać aż zaboli
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: właśnie dziś na tomografię (lepsza niż RTG, ale i droższa), bo dokładnie w taki sposób połamał mi się ząb, który najprawdopodobniej będzie już do wyrwania.

Słuchajcie się Opki.
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw

a ile według ciebie to jest uczciwa cena za wiedzę specjalisty i wykonanie zdjęcia rtg?


Nic. Po co niby podatki płace? Skoro zdrowie zębów takie ważne to to akurat powinno być jak najbardziej w pełni gratis jak już specjalista taki zatroskany o los narodu XD

Tymczasem kontrola pewnie 150 i RTG 50 dyszek, po którym jak sama piszesz może przyjść kanałowe które wchodzi już za klocka pewnie.

Cena protezy zębowej najtańszej
  • Odpowiedz
  • 0
@Rustyyyy: ten nalot tworzą bakterie. No to jest zastanawiające, że akurat niskie pH łatwo niszczy nasze zęby.
Obecnie zmierzamy do zmniejszenia liczby zębów, to przynajmniej będzie mniej do leczenia xD
  • Odpowiedz