Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki pracuje w #korpo i nie rozumiem jednej rzeczy.. jak to możliwe, że większość to takie wygrywy życiowe? i to ludzie młodzi 25-35 a czasem i młodsi się znajdą co już prezentują wysoki poziom, sporo zainteresowań, skilli. Tacy ogarniacze mają w pakiecie (i ciągle i mało):
- studia licencjackie + magisterskie (okej norma)
- studia podyplomowe z jakiejś dziedziny
- znajomość angielskiego + niemiecki/francuski na poziomie zaawansowanym (szacun) + dodatkowo myślą nad kolejnym
- jakieś kwalifikacje ACCA lub CIMA
- chętnie biorą udział w jakiś dodatkowych projektach w korpo
- na boku sobie ogarniają jakieś szkolenia z automatyzacji czy innych nowych narzędzi

Co oni są robocopy czy jak? Jak można tak wiele rzeczy umieć i jeszcze być chętnym na dalszy rozwój? Jak to możliwe, że im wszystko tak łatwo przychodzi? Najlepsze jest to, że to nie są żadne nerdy i na luzie jeszcze sobie podróżują, chodzą na siłownie a niektórzy tak funkcjonują mając rodzinę, dzieci, kredyty, remonty.

#korposwiat #praca #rozwojosobisty #rozwoj #samorozwoj #nauka #jezykiobce #produktywnosc #prokrastynacja #przegryw



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki pracuje w #korpo i nie rozumiem jednej ...

źródło: Happy-Business-People-Thumbs-Up1

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Też się nad tym zastanawiam. Ludzie wokół jak opowiadają o swoim życiu, to ja dochodzę do wniosku, że dla nich doba musi mieć więcej niż 24h że oni muszą normalnie mieć więcej czasu, aby realizować się w tak wielu dziedzinach i osiągać w nich sukcesy. Inną sprawą jest motywacja do tych wszystkich rzeczy.
  • Odpowiedz
Jak to możliwe, że im wszystko tak łatwo przychodzi?


@mirko_anonim: im to wcale łatwo nie przychodzi, to jest efekt dużego wysiłku i sporej pracy.
Różnica miedzi nimi a przegrywami jest taka że przegrywom się nie chce, a korpo szczurom oskarkom się chce i poświęcają czas na rozwój po pracy
  • Odpowiedz
@mirko_anonim wystarczyło, że na języki wysłali ich rodzice. Cyk już w liceum znają dwa a przynajmniej 1 płynnie. Studia i zrobienie jakiegoś certa w trakcie i masz cały zestaw który wymieniłeś. Jak masz od zera nadganiać to zejdzie ci 10 lat, żeby ogarnąć dwa języki które oni już maja xD
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: to co mowia, ze robia a to co rzeczywiscie robia nie zawsze pokrywa sie z prawda! Ale sam bedac rodzicem potrafie pracowac na etacie, prowadzic firme, bawic sie z dzieckiem, zabierac go na dodtakowe zajecia, chodzic na silownie i ogarniac wiele inncyh rzeczy. Problemem jest to, ze wiele osob marnuje swoj cenny czas na 'glupie' rozrywki!
  • Odpowiedz
Co oni są robocopy czy jak? Jak można tak wiele rzeczy umieć i jeszcze być chętnym na dalszy rozwój? Jak to możliwe, że im wszystko tak łatwo przychodzi? Najlepsze jest to, że to nie są żadne nerdy i na luzie jeszcze sobie podróżują, chodzą na siłownie a niektórzy tak funkcjonują mając rodzinę, dzieci, kredyty, remonty.


@mirko_anonim: to nie jest trudne
i efekt kuli śnieżnej trochę jak masz pewne sfery życia w
  • Odpowiedz
Jak można tak wiele rzeczy umieć i jeszcze być chętnym na dalszy rozwój? Jak to możliwe, że im wszystko tak łatwo przychodzi?

wystarczy nie zamulać w życiu


@sberatel: @mirko_anonim: To. To są po prostu ludzie, którzy nie usiedli na dupie. Jak jesteś ciągle w trybie uczenia się, to nie jest ogromnym wysiłkiem utrzymanie tego i myślenie o kolejnych rzeczach. Ale jak się zasiedzisz to zacząć na nowo już przychodzi ciężko.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Ja zawsze lubiłem się uczyć i była to dla mnie frajda, od przedszkola do teraz.

Wtedy nie musisz zapieprzać jak robót, bo każdy moment w szkole czy na studiach to czysty fun.

Mam 33 lata, poziom C-level, i cały czas się nie wypaliłem w swojej dziedzinie. Często łapie się na tym, że ciekawy problem z pracy to dla mnie większa frajda niż boss w Elden Ring, oglądanie seriali
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Plus, im więcej robisz, tym lepiej się to robi - bo jesteś zmuszony optymalizować, mówić „nie”, odrzucać głupoty.

A do tego XXI wiek: masa narzędzi. Ot, choćby duo Duolingo+ChatGPT świetny jest do nauki języków, do tego tanie samoloty i wakacje w miejscach z tymi językami, międzynarodowe korpo z ludźmi z całego świata, więc nic dziwnego, że nauka języków wchodzi szybko. Tylko po prostu nie każdy umie to wykorzystać,
  • Odpowiedz
Jak to możliwe, że im wszystko tak łatwo przychodzi? Najlepsze jest to, że to nie są żadne nerdy i na luzie jeszcze sobie podróżują, chodzą na siłownie a niektórzy tak funkcjonują mając rodzinę, dzieci, kredyty, remonty.


@mirko_anonim: To co opisujesz nie jest jakimś powszechnym casem, ale się zdarza. Tacy ambitni ludzie często żyją pracą która jest ich pasją i hobby - lubią to co robią i rozwijają się w swojej dziedzinie.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim Jako już prawie lvl 40 mogę powiedzieć że kluczowe jest odrzucenie 'rozrywek' typu gry komputerowe czy Netflix. Szkoda czasu na zajmowanie się rzeczami które dzieją się tylko w rzeczywistości fikcyjnej. Tracisz wiele godzin a nadal stoisz w miejscu. Trzeba wyjść ze świata fantazji i otworzyć się na rzeczywistość.
  • Odpowiedz