Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Nagle wysyp historyjek jak to w IT jest źle i żałują po X latach żeby tylko więcej osób nie odkryło eldorado xDD szkoda, że wcześniej każdy miał odwagę pisać jak to popracują sobie 2h w ciągu dnia a potem drzemka do końca dnia i wpada 15k. Teraz wszystkim źle, bo trzeba coś robić podczas tych 8h i czują się zmęczeni wypaleni xD, trzeba się czasem dokształcać, nie można spać na team meetingach, nie chcą dawać 25k tylko marne 20k więc to nie to co kiedyś i co najgorsze.. każą czasem przyjść do biura! no faktycznie kryzys w tym IT xD.

To co mają powiedzieć inne branże, gdzie TEŻ trzeba się dokształcać, nie mamy pracy zdalnej, zapieprzamy równo 8h + liczne nadgodziny a to wszystko po to żeby zarobić trochę powyżej średniej krajowej a jak nam się nie podoba to możemy iść do konkurencji która oferuje to samo ;)

#it #rynekit #praca #programowanie #programista15k #kariera #pieniadze #zarobki #korpo #korposwiat #naukaprogramowania



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Nagle wysyp historyjek jak to w IT jest źle i...

źródło: YWMcy_ata

Pobierz
  • 22
To co mają powiedzieć inne branże, gdzie TEŻ trzeba się dokształcać, nie mamy pracy zdalnej, zapieprzamy równo 8h + liczne nadgodziny a to wszystko po to żeby zarobić trochę powyżej średniej krajowej a jak nam się nie podoba to możemy iść do konkurencji która oferuje to samo ;)


@mirko_anonim: kurde gdyby tylko profesje mozna bylo wybrac... a nie czekaj XD
@GDZIE_JEST_BIALY_WEGORZ: i dlaczego to robisz? jest taka ilosc zawodow, a ty jestes na magazynie dlaczego?

Dla mnie najbardziej oczywista profesja, gdybym nie byl programista jest skipper (kapitan do wynajecia), bo i tak sie tym zajmuje po godzinach. Ale jakby czaje, nie kazdy jest na tyle przytomny zeby prowadzic statki.

Ale np odsylalem auto laweta ostatnio i gdybym byl totalnym matolem to bym mogl tez byc laweciarzem.
Albo zalobnikiem w domu pogrzebowym...
nie można spać na team meetingach, nie chcą dawać 25k tylko marne 20k więc to nie to co kiedyś i co najgorsze.. każą czasem przyjść do biura! no faktycznie kryzys w tym IT xD


@mirko_anonim: przeciez to dotyczy tylko ulomkow wykopkow, nie znam nikogo w IT kto tak duzo pracuje
@saviola7: radca podatkowy? Księgowy? Zarobki o wiele nizsze a nowych zasad/przepisow przybywa regularnie a konsekwencje za ich złe zastosowanie mogą być wysokie. Nie pisze tego złośliwie, ale it nie jest jedyną branżą która wymaga regularnego dokształcania w czasie prywatnym. Mam 4 kolegów programistów, każdy zarobki ponad 120/h i żaden z nich nie poświęca czasu po pracy na naukę a często pół dniówki przelecą na graniu w lola
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): @programista15cm: Wybrać można, chodzi o mit "jak to ciężko" w IT podczas gdy każdy żyje pod korek na polskim rynku pracy
@Oskariat: a ja nie znam nikogo kto by się nie obijał za 15k ;) chyba że mówimy o zarobkacj powyżej 15k to faktycznie trzeba pracować niestety całe 8h :///

via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Co mają powiedzieć inne branże?

Nie wiem, nie robi mi to. Niespecjalnie o nich myślę, bo nie leżą w kręgach moich zainteresowań. Piszcie sobie co chcecie. Ja będę pisał o IT, bo to mnie interesuje.

Nie rozumiem w czym problem. Pisz o swojej branży jak chcesz. Ale z jakiegoś powodu sam piszesz o IT.

Teraz wszystkim źle


@mirko_anonim: ale kto tak uogólnia, chyba tylko Ty - bo co linijka to piszesz "wszyscy", "każdy", "zawsze"?

ludzie uwielbiają a wręcz kochają narzekać - taki sport narodowy, ja się założę że jak stołeczni milionerzy się spotykają w willach na Żoliborzu to też narzekają "Janek ja już nie wytrzymam, musiałem sprzedać jedną z 17 kawalerek żeby opłacić ratę za mojego Astona Martina i czesne Jessicki w prywatnej szkole w