Wpis z mikrobloga

Zwierzęta idą do nieba i maja duszę- wielokrotnie mówi o tym Biblia!

Jan Paweł II powiedział: "Zwierzęta są prawie tak samo blisko Boga jak człowiek", a podczas audiencji ogólnej 10 stycznia 1990 r. podkreślił, że teksty biblijne „przyznają, że zwierzęta mają żywotne tchnienie lub oddech i otrzymały je od Boga”.

Papież Jan Paweł II potwierdził także, że „[żadna] istota ludzka nie może być usprawiedliwiona w rościeniu sobie absolutnej własności zwierząt z tego prostego powodu, że jedynie Bóg jest właścicielem stworzenia. Zwierzęta nie istnieją po prostu dla nas i nie należą do nas. Istnieją przede wszystkim dla Boga i należą do Boga. Całe dzieło stworzenia należy do planu zbawienia, „tajemnicy ukrytej od wieków w Bogu, który wszystko stworzył”.

John Wesley, angielski założyciel metodyzmu, nauczał, że ludzie są szafarzami Bożego stworzenia i odpowiedzialni za opiekę nad nimi. Kiedy nie udało im się ochronić Jego doskonałego stworzenia, ludzie zgrzeszyli przeciwko Bogu, a kiedy na świat przyszedł ból i cierpienie, zwierzęta również musiały je znosić. Więź, którą stworzył Bóg, została zerwana i rozpoczął się wyzysk i okrucieństwo wobec zwierząt przez ludzi. Wesley mówił z oczekiwaniem na nowe stworzenie, w którym Bóg przywróci zwierzętom ich zamierzoną chwałę.

Marcin Luter, niemiecki założyciel kościoła luterańskiego, miał pogląd podobny do Wesleya, mówiąc: „W raju panowała całkowita harmonia między człowiekiem i zwierzętami; pewnego dnia ponownie zostanie przywrócona harmonia i całe stworzenie zostanie stworzone na nowo, tak jak Chrystus będzie we wszystkim”.

W swojej książce Heaven Randy Alcorn pisze: „Konie, koty, psy, jelenie, delfiny i wiewiórki — a także stworzenia nieożywione — będą beneficjentami śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. … Jeśli wierzymy, że Bóg jest ich Stwórcą, że kocha nas i ich, że zamierza odnowić swoje stworzenia z niewoli, której doświadczyły z powodu naszego grzechu, to mamy biblijne podstawy, aby nie tylko chcieć, ale też oczekiwać, że możemy być z nimi ponownie na Nowej Ziemi.”

Pomimo to zdania w kościele chrześcijańskim są często podzielone wśród poszczególnych osób z duchowieństwa, niektórzy mówią, że zwierzęta idą do nieba, inni, że nie idą, a jeszcze inni, że nie wiadomo. Ciężko zrozumieć dlaczego, skoro wielokrotnie Biblia mówi, że zwierzęta idą do nieba i że mają duszę. Np:

Wilk będzie mieszkał z barankiem, lampart będzie spał z kozą, cielę, lew i roczniak razem; i małe dziecko będzie je prowadzić. Krowa będzie pasła się z niedźwiedziem, ich młode będą leżeć razem, a lew będzie jadł słomę jak wół. Niemowlę będzie bawić się w pobliżu jaskini kobry, a małe dziecko włoży rękę do gniazda żmii. Nie będą szkodzić ani niszczyć na całej mojej świętej górze, bo ziemia będzie napełniona poznaniem Pana, jak wody wypełniają morze.
— Izajasza 11:6–9

Wtedy usłyszałem, jak wszelkie stworzenie na niebie i na ziemi, i pod ziemią, i na morzu, i wszystko, co w nich jest, mówiące: Zasiadającemu na tronie i Barankowi cześć i cześć, i chwała, i moc, bo wieki wieków!'"
— Objawienie 5:13

Wtedy ujrzałem otwarte niebo, a oto biały koń!
— Objawienie 19:11

Powiedziałem w sercu o dzieciach ludzkich, że Bóg ich doświadcza, aby zobaczyli, że sami są jedynie zwierzętami. Bo to, co spotyka synów ludzkich i to, co spotyka zwierzęta, jest takie samo; jak jeden umiera, tak umiera drugi. Wszyscy mają ten sam oddech i człowiek nie ma przewagi nad zwierzętami, bo wszystko jest marnością. Wszyscy idą w jedno miejsce. Wszystko powstało z prochu i do prochu wszyscy powracają.
— Kaznodziei 3:18–21

… i wszelkie stworzenie ujrzy zbawienie Boże.
— Łk 3:6

Twoja sprawiedliwość jest jak góry Boże; Twoje sądy są jak wielka głębina; ludzi i zwierzęta ratujesz, Panie.
— Psalm 36:6

I rzekł Bóg: «To jest znak przymierza, które zawieram między mną a wami i wszelką istotą żyjącą z wami, przymierza na wszystkie pokolenia: rzuciłem moją tęczę na obłoki i będzie to znak przymierza między mną a ziemią. Ilekroć sprowadzę chmury na ziemię i tęcza pojawi się na obłokach, wspomnę na moje przymierze między mną a wami i wszystkimi istotami żyjącymi wszelkiego rodzaju. Nigdy więcej wody nie staną się potopem, który zniszczy wszelkie życie. Ilekroć tęcza pojawi się na obłokach, ujrzę ją i wspomnę na wieczne przymierze między Bogiem a wszystkimi istotami żywymi wszelkiego rodzaju na ziemi. I rzekł Bóg do Noego: «To jest znak przymierza, które ustanowiłem między mną a wszelkim życiem na ziemi.
— Rodzaju 9:12–17

I w owym dniu zawrę dla nich przymierze ze zwierzętami polnymi, ptakami niebios i zwierzętami pełzającymi po ziemi. I usunę z kraju łuk, miecz i wojnę, i sprawię, że będziecie mogli spać bezpiecznie.
— Ozeasza 2:18

Niech go chwalą niebo i ziemia, morza i wszystko, co się w nich porusza.
— Psalm 69:34

Jeśli więc wszystkie zwierzęta wychwalają Pana – i w ten sposób w Niego wierzą – i jeśli „każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne”,
-Jan 3:16

Bóg każe szanować zwierzęta, a nawet generalnie popiera wegetarianizm. Jak napisano w Biblii: "Cokolwiek czynicie najmniejszemu z moich braci , czynicie mnie…” Mateusz 25:40

#religia #chrzescijanstwo #kosciol #katolicyzm #protestantyzm #historia #biblia #nauka #ciekawostki #zwierzeta #prawo #polityka #swiat #janpawelii #wiara #rolnictwo #wegetarianizm #weganizm #niemcy
nowyjesttu - Zwierzęta idą do nieba i maja duszę- wielokrotnie mówi o tym Biblia!

Ja...

źródło: 6b0b9a79-3210-4d7d-9cfa-34c15d5d2c72

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz