Wpis z mikrobloga

@ish_waw: mi ostatnio powtarza się sen o demonach. Wygląda to tak że wszystko jest normalnie, jestem np w galerii i nagle nachodzi mnie jakby ból głowy i ludzie zamieniają się w demony, a całe otoczenie czernieje. Potem sen się urywa i dzieje się od początku. Jakieś miejsce publiczne, nagły ból głowy i zamiana ludzi w demony. W ostatnim śnie udało mi się jedną taką fale demonów powstrzymać poprzez bardzo mocne skupienie
@ish_waw tak, wlasciwie nawet kilka razy w miesiącu. Według terapeutki, do której chodziłam na terapię, taki dom jest odzwierciedleniem obecnej sytuacji życiowej. Poszczególne pokoje oznaczają poszczególne "furtki w glowie", interesująca sprawa.
Mnie ze trzy razy od skończenia studiów śnił się ten sam sen gdzie zdawałem egzamin magisterski. Za każdym razem był tak realistyczny, że po obudzeniu musiałem się porządnie zastanowić czy to był sen, czy rozmowa z profesorem w czasie egzaminu brzmiała dokładnie tak samo i mózg postanowił ją tylko odtworzyć
@ciemny_kolor:
Lepiej zrobić test rzeczywistości. Upewnić się, że to sen i zmienić sen jakkolwiek, zgodnie ze swoją wolą. W najgorszym wypadku się po prostu obudzisz. Masz o tyle łatwo, że schemat się powtarza i już potrafisz skupić się na tym, że to nieprawdziwe - wystarczy zamiast skupiać się na tym, że to nieprawdziwe, to zmieniać sen, wyobrażać sobie coś innego.
#swiadomysen
@ish_waw: Ludzie często zwyczajnie nie zapamiętują snów. Poza tym "dom" to pojęcie względne, we śnie zamiast typowego domu-budynku / domu rodzinnego może pojawić się np. szkoła, szpital czy jakiś inny bliżej nieokreślony budynek, ale motyw przewodni snu może być podobny (przemieszczanie się z pomieszczenia do pomieszczenia, przechodzenie między piętrami, wchodzenie na strych, schodzenie do piwnic lub podziemi, poszukiwanie jakiegoś pomieszczenia, poczucie zagubienia, dziwne pomieszczenie wywołujące niepokój lub ciekawość, znajomi lub dziwni