Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi coś. Blok z tamtego roku w jednej z centralnych dzielnicy miasta, gdzie 15k za metr. Wynajem pewnie pod 4k. I u prawie wszystkich sąsiadów na piętrze buty wystawione na korytarz. To jest jakaś nowa moda? Dla mnie to wieśniactwo. U was też tak ludzie robią? Przecież każde mieszkanie ma tam przedpokój. A może to coś specyficznego dla #wroclaw ?

#nieruchomosci #patologiazewsi #patologiazmiasta
tylko_pytam - Wytłumaczcie mi coś. Blok z tamtego roku w jednej z centralnych dzielni...

źródło: 20240124_110719

Pobierz
  • 260
@RzaoPaulo @upodlator @Anamana @upodlator miałam przez dłuższy czas styczność z ludźmi z Azji i Afryki u nas w Polsce. Clw większości przypadków to oni zostawiali wszystkie buty na korytarzu. Lub stawiali szafki z butami i jeszcze obok kolejne buty :D
Niestety to są nacje nie dbające o porządek w mieszkaniach, czasami zdarzają się tacy co w miarę jeszcze jest ok. O siebie dbają i o swoje ubrania. Ale o mieszkania w ogóle.
@Variv: może tez kwestia skali i bloku. Ja mieszkałem na malutkim osiedlu na (wtedy jeszcze) obrzeżach miasta, 4 bloki po 2 piętra, 4 klatki w bloku.. cicho, spokojnie, zielono i swojsko. Każdy znał każdego, życie sąsiedzkie kwitło (rodzice spotykali się na kawce, wielokrotnie spędzałem czas u sąsiadów gdy rodzice musieli gdzieś wyskoczyć na chwilę), zawiązywały się sąsiedzkie przyjaźnie i podwórko było pełne dzieciaków w moim wieku, wiec większość czasu spędzało się
Chyba taka specyfika nowego budownictwa. Od urodzenia mieszkałem w bloku z wielkiej płyty. Przedpokój był na tyle duży że brudne buty było gdzie trzymać w przedpokoju. Kilka lat temu przeprowadziłem się do nowego bloku i przedpokój jest na tyle mały, że na buty jest miejsce w szafie. Ale co tu robić z mokrymi, zabłoconymi butami w zimie? No i podpatrzyłem że co drugi sąsiad ma na korytarzu tackę na buty i tam
wieśniactwo


@Samy_Naceri: żadne wieśniactwo. Ja znam miastowych z dziada pradziada, którzy też tak robią. Najczęściej jest to efekt małych mieszkań z jeszcze mniejszym przedpokojem, który obok głównego wejścia ma drzwi wszystkich pozostałych pomieszczeń. Ludzie mają dość latania ze szmatą i odkurzaczem po każdym powrocie z dworu, a nie chcą wnosić sobie piachu czy błota do sypialni albo łazienki, które znajdują się często metr obok.
@tylko_pytam: kiedyś za komuny to było normalne. Dopiero jak w latach 90tych kradli wszystko z klatek to ludzie pochowali buty. Ja pamiętam jak na każdym piętrze była szafka na buty XD I to blok bez domofonów itd.
@tylko_pytam sąsiadka w nowym bloku wypuszcza swoje trzy koty na klatkę schodową, babka w średnim wieku. Mam psa, muszę przez nią uważać, ale w końcu będzie jazda. I tak, jest to patologia ze wsi, ha tfu.
@Darek08: Właśnie na wycieraczce zostawiam mokre buty, na jakiś czas, potem je zabieram do domu jak są juz suche. Będę tak robić i żaden pajac z wykopu bez argumentów tego nie zmieni.