Wpis z mikrobloga

Mirki, jak do cholipy kupić te obligacje bez zakładania konta w PKO? Tutaj jeden mirek pisze że się nie da, drugi że się da, a ja dziś poszedłem do oddziału PKO (mam starszy dowód, więc przez neta nie da rady) założyć rachunek rejestrowy i co? I odbijam się od "okienka", bo bez konta nie da rady, jak chcę to mi mogą konto najpierw założyć, a żadne konto u nich nie jest darmowe, jeśli nie mam zamiaru z niego korzystać (bo mam już w innym banku).

Jak to w końcu jest? Tym się normalnie jakiś UOKiK czy coś powinien zająć.

#obligacje #inwestowanie #inwestycje #inwestowanie #finanse #obligacjeskarbowe
  • 17
  • Odpowiedz
a żadne konto u nich nie jest darmowe


@Colargololo: Jest, jeśli nie zamówisz do niego karty debetowej.

a ja dziś poszedłem do oddziału PKO (mam starszy dowód, więc przez neta nie da rady) założyć rachunek rejestrowy i co? I odbijam się od "okienka"


@Colargololo: Oficjalnie rachunek rejestrowy można założyć bez rachunku bankowego w każdym (lub w większości) oddziałów PKO. Ale w praktyce panie w oddziałach nie robią tego zbyt często,
  • Odpowiedz
  • 0
Jest, jeśli nie zamówisz do niego karty debetowej.

Ale musisz zaznaczyć że nie chcesz karty do konta bo ona jest płatna.


@Hirunkan:
@DeoLawson:
Jak najbardziej pytałem o darmowe konto bez karty, i dostałem informację, że tak nie da rady, konto jest darmowe jeśli mam kartę i wykonuję jakąśtam liczbę operacji za ileśtam złotych, natomiast bez karty jest opłata kilkanaście zł miesięcznie.
Macie nieaktualne dane, czy w oddziale banku próbowano mnie
  • Odpowiedz
@Colargololo: Baba w banku niekompetentna i tyłe. Mi też chciała wcisnąć z kartą ja mówię że bez ona że się nie da . Ja mówię dobra daj pani wniosek i tam skreslilem okienko że bez katty i stworzyła konto bez karty xD
  • Odpowiedz
@Colargololo: We wspomnianym wątku wszyscy piszą prawdę, czytaj ze zrozumieniem. Potrzebne jest konto lub rachunek w DM.

W PKO BP konto nie jest konieczne, potrzebujesz tylko rachunek w biurze maklerskim (tzw. rachunek rejestrowy)

To nie jest typowy produkt bankowy (czyli zwykły pracownik banku obsługujący normalne konta / kredyty itd może się na tym nie znać), jest to usługa świadczona przez Biuro Maklerskie PKO BP i ma swoje dedykowane punkty (1/2 na
  • Odpowiedz
  • 0
@Asceus no to widocznie trafiłem właśnie na kogoś, kto nie ogarnia. Tak czy inaczej przejdę się jutro raz jeszcze, jeśli da się założyć konto faktycznie darmowe, to niech i założą. Wizyty w biurze maklerskim wolałbym uniknąć, bo to trochę bardziej czasochłonna wyprawa.

A co @EkspertPKO powie, można to Konto za Zero założyć bez karty, czy nie można?
  • Odpowiedz
@Colargololo musisz wiedzieć co chcesz założyć. Ja to przerabiałem w mniejszym mieście jak zakładałem cioci IKE. Baba mówi że się nie da, a ja na to że się da w dowolnym oddziale i nie wyjdę dopóki nie założy tego konta mojej cioci. Jak się dalej stawiają to wzywać kierownika. Oni tam mają swoją wewnętrzną infolinię czy helpdesk i dzwonią aby ktoś im powiedział co wpisywać żeby cię obsłużyć. Podsumowując: przychodzisz, mówisz że
  • Odpowiedz
@EkspertPKO A możecie mi przy okazji potwierdzić, że zgromadzone obligacje liczą się do sumy aktywów w limitach innych kont? Np kupione obligacje za więcej niż 250k, to darmowe konto Platinum II?
  • Odpowiedz
można to Konto za Zero założyć bez karty, czy nie można?


@Colargololo: Tylko takie konto w ogóle nie jest potrzebne jak będziesz robił wszystko w oddziale. To jest alternatywna opcja - ludzie zakładają je zdalnie, żeby potem przy jego pomocy autoryzować otwarcie rachunku do obligacji.
  • Odpowiedz
@Colargololo: piszę na podstawie własnego doświadczenia:

w oddziale PKO można założyć samo konto rejestrowe dla obligacji w domie maklerskim PKO, nie jest wymagane posiadanie żadnego dodatkowego konta w PKO (dokładnie ja tak zrobiłem), założenie go chwilę trwa + będziesz musiał wypełnić ankietę inwestycyjną

potem obsługujesz i zamawiasz obligacje całkowicie online na tej stronie https://www.obligacjeskarbowe.pl/
  • Odpowiedz
@Colargololo: do rachunku rejestrowego nie potrzeba konta w PKO i można obsługiwać normalnie online, zakładałem w grudniu rejestrowy oraz IKE Obligacje, swoją drugą to u mnie w oddziale tylko jeden z pracowników potrafi to założyć i to z najwyższym wysiłkiem ;)
  • Odpowiedz
  • 3
@MisiuF1 @Rudz1elec @diwi @Asceus @Chandox Dziękuję za pomoc, ostatecznie postanowiłem jednak nie męczyć się w lokalnym oddziale i skoczyłem do większego, z biurem maklerskim - udało się trafić bez żadnej kolejki i załatwić wszystko szybko, sprawnie, bez wciskania na siłę konta w banku. Pozdrawiam!
  • Odpowiedz