Wpis z mikrobloga

@grek_zorba: on tyle co zarobisz w rok to weźmie za sprzedanie kombajnu który w 50% zafundowała mu unia. A trzeba pamiętać, że na tym kombajnie jeszcze zarabiał przez kilka lat. Nic nie mam do rolników, ale śmieszy mnie jak im jest źle, niech spróbują prowadzić biznes jak zwykły przedsiębiorca, który nie dostaje milionowych dotacji co rok.
  • Odpowiedz
Tylko różnica jest taka że prowadząc gospodarstwo rolne (tak samo z resztą jak własną firmę) praktycznie nie ma się czasu wolnego. Pracuje się nieraz po 16 godzin dziennie, 7 dni w tygodniu. A jak się tak nie pracuje to nie ma dobrych plonów.


@gundis24: naprawdę technologia nie poszła do przodu na tyle by wygospodarować sobie czas wolny? Nie da się inaczej zarządzać gospodarstwem?
  • Odpowiedz
@grek_zorba: a jak ktoś prowadzi działalność i maszyna mu się zamortyzuje, to sprzedaje i kupuje nową generując koszty czy rypie starą, aż się rozleci i odda na złom? Poczytaj na jakich zasadach są przyznawane te dotacje i do jakich kwot, wróć i wtedy pogadamy ;)
  • Odpowiedz
@ATAT-2:

Powinni nadawać ze starego PKSa. W końcu protestować mogą tylko i wyłącznie biedni ludzie nie mający na chleb, nikt inny.


100%. Taki mental w polsce. Uderzyles w punkt. Masz troche wiecej to jestes pewnie zlodziej i oszust i nie nalezy Ci sie. A najlepiej to zebys mial gorzej. Wtedy jest fajnie i nie ma problemu.
  • Odpowiedz
  • 6
@djtartini1 Moi teściowie prowadzą duże gospodarstwo i agroturystykę. Często widzę, jak przyjeżdżają do nich korposzczurki w swoich Toyotach, z wysoko zadarty nosem, bo przecież oni, ludzie sukcesu z wielkiego miasta, przyjechali na wieś do biedaków. Fajnie się później patrzy, jak im rzedną miny, kiedy przekonają się na własne oczy, jak wygląda wieś, ale taka współczesna, prawdziwa, a nie wysrna przez pisamaka z kompleksami na jakimś gównoportalu w internecie ( ͡~
  • Odpowiedz
100%. Taki mental w polsce. Uderzyles w punkt. Masz troche wiecej to jestes pewnie zlodziej i oszust i nie nalezy Ci sie. A najlepiej to zebys mial gorzej. Wtedy jest fajnie i nie ma problemu.


@PanieAreczku: Ostatnio podobny smęty czytałem pod wpisem jakiegoś celebryty (świeżo upieczonego ojca), który narzekał, że wyprawka dziecięca i rzeczy dla dziecka są drogie.

Oczywiście hejty, że niby takie bogaty a narzeka, nie wypada i jak tak
  • Odpowiedz
@Saprofit: Jaki ułamek wartości? Biorąc leasing trzeba spłacić całą wartość auta plus odsetki tylko jest to rozłożone w ratach na 2-5 lat. A słynne „wrzucanie w koszta” obniża jedynie deklarowany dochód działalności gospodarczej co pozwala zapłacić niższy podatek dochodowy a nie ma wpływu na to ile się płaci za auto.
  • Odpowiedz
@grek_zorba: O to to. Dokładnie tak samo mam xD Mają stosunkowo malutkie pole, kilka świń i kury. I za #!$%@? nie wiem skąd te pieniądze skoro za wszystko tak mało płacą. A mimo to jakoś mieszkanie kupione za gotówkę, nowe auto, remont aktualnego domu. Dotacja do dotacji i myk, tak się żyje xD
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: daj mi połowę tego zysku co GUS wyliczył w tym roku z tych 20ha na czysto to byłbym w niebo wzięty, to wyliczenie na zasadzie średniego i przeciętnego wynagrodzenia w Polsce ;) rolnik ma dużo kosztów, których nie widać na pierwszy rzut oka, od serwisowania maszyn/naprawy, po utrzymanie budynków, a gdzie inwestycje i rozwój?
  • Odpowiedz