Wpis z mikrobloga

ogólnie pytanie o wypłatę to trochę red flag xD


@SpaceMonkey: no jak się prowadzi kołchoz i szuka jeleni do tyrania na ciebie - to tak, jest to red flag. Osób znających swoją wartość, lub posiadające choć śladowe ilości ambicji trzeba się pozbywać.
  • Odpowiedz
@Vampurr: nie trzeba, ale jak najbardziej można. Jeśli musisz obniżyć ceny swoich usług żeby zachować konkurencyjność w obliczu deflacji, to jest to jedno z rozwiązań. Ogólnie czasowa lub trwała redukcja wynagrodzenia/wymiaru etatów/ilości etatów to standardowe działania gdy w firmie dzieje się gorzej, a zarówno wysoka inflacja jak i deflacja są niekorzystne i mogą do takich sytuacji prowadzić. Deflacja jest dobra głównie dla konsumenta, ale jw - i to na krótką
  • Odpowiedz
@pahamakaa: inflacja to bardzo uzasadniony argument. Skoro firmy mogą podnosić ceny za swoje produkty/usługi z racji wzrostu kosztów, czemu pracownik nie może podnieść ceny za swoją pracę? Nie aktualizując stawki o inflację pracownik de facto nadal pracuje tyle samo, ale za mniej.

Edit: a dobra, co ja się produkuje, już pare osób ci to powiedziało i zatkało kakało xD typowe
  • Odpowiedz
inflacja to najgorszy możliwy argument, i piszę to jako pracodawca

chu** mnie obchodzi to co żresz, kupuj taniej xdd


@pahamakaa: idąc twoją logiką specjalista który 10lat temu zarabiał 3tys zł nie powinien prosić nigdy o podwyżkę i teraz by go nie było stać na jedzenie nawet.
  • Odpowiedz
@GrimesZbrodniarz: @VoiDancer @buont @za57o @Imagination @K-S- @silnikAtrakcyjny i wszyscy zainteresowani
dotychczas tak było, że jak ktoś miał ambicje i chciał zarabiać więcej, to zaczynał od samego siebie, tzn zwiększenia swoich kwalifikacji, zmiany pracy, stanowiska, cokolwiek. każdy normalny pracodawca - podkreślam, normalny! - nie odmówi podwyżki pracownikowi, który się w pracy stara i chce się rozwijać!
w moim komentarzu chodzi tylko i wyłącznie o argumentowanie podwyżki. podpieranie się inflacją jest bezmyślne, bo
  • Odpowiedz
@juzwos:

redflagowy


#!$%@? jak słyszę te #!$%@? ponglischowe #!$%@? wyrażonka tych #!$%@? wszystkich #!$%@?ów instagramowych to jakbym zaczął smagać to batem przez łeb to chyba bym do wieczora nie skończył. (°°
Rzygam tym.
  • Odpowiedz
@pahamakaa: no tak, bo przecież deflacja zdarza się tak często xD szczerze to tak, może i nawet powinny spadać. Patrząc że 99% czasu żyjemy w inflacji, to jest to opłacalny deal. A podwyżka inflacyjna to de facto żadna podwyżka, tylko dostosowanie stawki do obecnej siły nabywczej pieniądza.
  • Odpowiedz
@fenbekus: od jakiegoś czasu w mojej branży jest wojna cenowa pomiędzy dystrybutorami, konsumenci coraz bardziej patrzą na ceny więc trzeba robić obniżki by sprzedać cokolwiek, obecny poziom inflacji nie jest jednoznaczny dla każdej dziedziny gospodarki
  • Odpowiedz
chciał zarabiać więcej, to zaczynał od samego siebie, tzn zwiększenia swoich kwalifikacji, zmiany pracy, stanowiska, cokolwiek


@pahamakaa: Ale ostatnio mieliśmy zwariowane czasu pod kątem inflacji i żeby żeby zarabiać realnie tyle samo to trzeba było zarabiać sporo więcej. W firmach normalnym są coroczne podwyżki inflacyjne bez zmiany kwalifikacji czy wykonywanych zadań. Jeżeli przez 2 lata ceny wszystkiego wzrosły o ponad 30% i cena produktów mojej firmy też wzrosła o ponad 30%
  • Odpowiedz
@pahamakaa Tak tak staraj się więcej zostawaj po godzinach rób za dwóch dostaniesz 200zł podwyżki XDD Wymyśl milion argumentów jaki to nie jesteś wspaniały (#!$%@? wie po co) chociaż w liczbach widać że wykonujesz dużo więcej pracy niż wcześniej i firma mocno poszła do przodu. Przeszedłeś wszystkie szczeble w tej firmie i wiedzą że jak kogoś braknie to mogą Cie tam rzucić i dasz sobie bez problemu radę.
A potem idziesz z
  • Odpowiedz
@pahamakaa: dotychczas tak było, że jak każda firma chciał zarabiać więcej na produktach i usługach to zaczynała od siebie oferując lepszą jakość za wyższa cenę, a teraz nie dość, że cena jest wyższa bo inflacja to i jakość się obniży albo zrobi downsizing opakowania
  • Odpowiedz
@leje_sage: tak, a o co chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak na poważnie to mi się wydaje, że to jest typową zawiść ludzka, uwale prośbę o podwyżkę już na swoim szczeblu bo tak mogę.

To samo jest w obsłudze klienta jak kupi jakoś produkt, na zachodzie jak się coś zepsuje to wymieniają, w Polsce obsługa walczy z Tobą jakby co najmniej była właścicielem tej firmy.
  • Odpowiedz