Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Co byś zrobił w mojej sytuacji?
Aktualnie mieszkamy u teściów. Chcemy kupić własne M. Ceny u mnie od 500k( stan developerski). Jest szansa na kredyt hipoteczny czy lepiej odkładać i czekać?

Rodzina 2 plus 1 i pies
4500 tys netto umowa o pracę
100 tys. wkład własny
mam mieszkanie warte 240 tys. i z niego 1300 z najmu

Czy może brać pożyczkę pod zastaw mieszkania? Lub myślę to sprzedać to mieszkanie i mieć 300 tys. wkładu na start. Sam nie wiem już co lepsze im bardziej czytam.
Na zapowiadanie spadki od mickpl jednak nie liczę ale po same kule też nie chce wchodzić

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #ekonomia #finanse #kredythipoteczny #kredyt #pytanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 12
@mirko_anonim: Masz za małe dochody na kredyt hipoteczny 500k (na BK2% to może jeszcze, ale na komercyjnym to nie ma żadnych szans xD). Zwiększ dochody albo wyślij żonę do pracy, potem weź kredyt i wykończ nowy kwadrat, sprzedaj mieszkanie za te 240k i nadpłać kredyt, potem nadplacaj z pracy i pozbądź się go jak najszybciej.
@mirko_anonim: trochę mało danych. Jaka szansa na zwiększenie dochodów, jakie miasto, rozumiem, że masz odłożone 60k? Ile czasu potrzebowałeś żeby odłożyć? Mieszkania jeśli nie musisz nie sprzedawaj przed zakupem.
@mirko_anonim: kobieta do pracy koniecznie . hajs z wynajmu wam do raty dopomoze jak nie pociagniecie na dwie to sprzedajesz chate i wplacasz na poczet nowego kredytu, w kazdym razie masz jakies zabezpieczenie a moze sie uda dwie chaty utrzymac i miec juz dwie nieruchomosci zamiast jednej. Pytanie ile ona zarobi bo ratka bedzie z 3,5-4 kola wiec przydalo by sie drugie 4,5. Tobie tez by sie przydalo ciut wiecej, jakies