Wpis z mikrobloga

ale chociaż jesteśmy ostatnim pokoleniem, które będzie nadawało się do pracy xD


@Ogau: O tym mówił i pisał Krzysztof Karoń (ten od antykultury, marksizmu i innych szurskich teoriach zapisanych w oficjalnych dokumentach unii europejskiej - edukacja włączająca która równa w dół do debila w klasie)
@pierwszynawenus: sam nie potrafię ogarnąć nowego windowsa a jestem po technikum informatycznym. To jak to stał się dla mnie mało intuicyjny a korzystanie z niego przestało sprawiać frajdę sprawiło że komputer to odpalam raz na miesiąc by tylko księgowość uzupełnić.
@ossadagowah: No tak rozumiem co chcesz powiedzieć i też tak w sumie to widzę.
Moim zdaniem (i jak rozumiem- OPa też) to porzucenie umiejętności obsługi komputera jest zbyt wcześnie i nie wynika chyba z faktu, że te umiejętności odchodzą do lamusa tylko coś jednak idzie nie tak. No bo jednak pomimo rozwoju "interfejsów" dalej te umiejętności są konieczne w codziennym życiu i wielu zawodach i jeszcze przez jakiś czas to się
@pierwszynawenus: ja we wczesnej podstawówce komputera nie widziałem na oczy, a teraz moja córka ma informatykę od pierwszej klasy podstawówki. Nic dziwnego, że dzieci mają problem z obsługą myszki, bo niewielu ludzi wychowuje dzieci na elektronice, moja córka też nie była elektroniką nigdy jakoś bardzo zainteresowania, ale bardzo dobrze że uczą obsługi komputera od razu od pierwszej klasy, bo dzisiaj żyjemy w erze informacji, dzisiaj najważniejsza nie jest już sama wiedza,
@To_ja_moze_pozamiatam Moim zdaniem to komputery akurat mogły być anomalią w tym zakresie, że coś tak powszechnie używanego przez nas jako dzieci do rozrywki zostało pierwotnie stworzone i ma zastosowanie przede wszystkim do pracy. Nauka obsługi komputera była zapewne w znakomitej większości przypadków efektem ubocznym szukania prostej rozrywki i eksploracji nowych rzeczy. Teraz ta rozrywka i eksploracja jest ulokowana gdzieś indziej i nie daje aż takiego pozytywnego efektu ubocznego, a my może bezzasadnie
@pierwszynawenus: a dlaczego... starzy,. ludzie.. tak dziwnie pisza ... , w internecie... , Tak serio, to zastanawia mnie czy to źle? Czy po prostu zmiana pokoleniowa? Starsze pokolenia, pomimo że przecież w pełni piśmienne, kiedy przyszło przelać swoje myśli na kąkuter za pomocą klawiatury, często piszą tak dziwnie. Tak jakby ta bariera w postaci urządzeń peryferyjnych (klawiatura), stanowiła już dla ich dojrzałych, ale też organicznie zabetonowanych i rozleniwionych mózgów barierę obcą,
Właśnie ogarnąłem, że dzieciaki we wczesnej podstawówce nie potrafią już używać Windowsa. Nie wiedzą co to są pliki i foldery


@pierwszynawenus: szkołę skończyłem ponad 10 lat temu, a w szkole i na studiach było dużo osób które nie ogarniały podstaw obsługi komputera, klikanie w ikonki w tel a na kompie to to samo. Tak jak kiedyś tak i dzisiaj używanie telefonu do przeglądania tiktoka fejsbuka czy instagrama albo youtuba, to nie
@pierwszynawenus: Ja za to do dziś nie potrafię zrozumieć czemu ludzie wolą wszystko przeglądać w telefonie zamiast na laptopie/stacjonarce XD Tzn wiadomo tiktok, instragram to lepiej na telefonie, ale tak jak ktoś pisał wyżej, kupno biletów, oglądanie samochodów, aukcji, wysłanie dokumentów, czytanie artykułów, no wszystko to lepiej się robi na lapku xd
wszystko z myszki i dużo zbędnych ruchów żadnego workflow


@Cointreau: Tutaj to akurat za dużo wymagasz. Poza komputerowcami większość zwykłych ludzi która później pewnie w robocie też non stop korzystała z offica ogarniała zawsze tylko parę podstawowych tricków na klawiaturze, a od reszty jest mysza.Tak było zawsze, także w przedsmartfonowej erze pierwszego zachwytu nad komputerami.