Wpis z mikrobloga

@pierwszynawenus: a potem w Linux Magazine czytasz coś takiego:

Rudra Saraswat (RS): Udzielam się w społecznościach wolnego oprogramowania mniej więcej od 2019 roku, kiedy miałem dziewięć lat. Pracowałem wtedy nad kilkoma narzędziami/skryptami powłoki i publikowałem je na Ubuntu Community Discourse. Wcześniej jeszcze, w okolicach 2017/2018 roku utworzyłem kilka małych jąder systemu operacyjnego i udostępniłem je na GitHubie, ale jak można się było spodziewać, nie zyskały rozgłosu, więc nie uważam ich za
Trzeba będzie przynosić laptopa z excelem na rozmowę o pracę, żeby sprawdzić kandydata


@Ogau: nie będzie z tym problemu, jeśli na rozmowę nie będzie nawet miał kto przyjść machajacypapaj.jpeg
@Cointreau zamiast 20-latki bez doświadczenia to zatrudnij mnie, 33-latkę wychowałam się na Windowsie XP sama ściągałam cracka do Simsów i nie tylko jak bierzesz jakieś gówniary i się dziwisz, że nie umieją pisz na priv chętnie podejmę to wymagające zatrudnienie
dzieciaki we wczesnej podstawówce nie potrafią już używać Windowsa.


@pierwszynawenus: a skąd mają ogarniać? Przynajmniej wielu.
Jak z tabletami są wychowywane od czasu pieluszek i jedzenia palcami.
A "do komputera to dziecka nie puszczę" bo gry to zło, komputer to zło dla dzieci, nic tam dla nich nie ma, i w ogóle "po co".
Większość z nich nie była w stanie przesłać mi dużego pliku (nie wiedzieli, jak to zrobić).


@1983: Kiedyś też nie byliby w stanie przesłać ci pliku, bo to przesyłanie pliku jest niepotrzebnie skomplikowane.
MUSISZ się z nimi umówić na konkretną formę wysłania pliku. Nie mogą ci wysłać pliku w powietrze. To tak jakbyś oczekiwał od nich wysłania do ciebie listu, ale nie podałbyś adresu i wcale byś nie powiedział, że to
@pierwszynawenus

Niesamowite, dzieci z podstawówki 1-3 nie potrafią używać windowsa, u mnie nawet większość jeszcze komputerów nie miała w tym wieku xD już chyba częściej np jakąś konsole typu pegazus
To wszystko przez to że do windowsa 95 dawali książeczkę z instrukcją obsługi systemu, a windowsa 10 dostajesz z jakimś marnym pendrive ( ͡º ͜ʖ͡º)


@ONVIF: Z tymi instrukcjami jest ciekawie. Wprowadzają nowy fitcher w smartfonach, nowe sterowanie? Pojawia się instrukcja i objaśnienie.
Kupisz nowy smartfon, który już to ma? Powodzenia, wymyśl sobie sam, bo nigdzie nie ma instrukcji obsługi.