Wpis z mikrobloga

  • 1
@Kinda tak jak powyżej, Philipsa najczęściej uszkadzają ludzie którzy nawet nie wiedzą że PZ to inne gniazdo i ładują śrubokręty PZ o rozmiar albo dwa za małe w śruby PH.

Sam byłem zdziwiony jak dużo ludzi myśli że i jedno i drugie to krzyżak i potem bluzgają że szajs
  • Odpowiedz
Większość tych rozwiązań to jest celowe robienie pod górkę użytkownikowi i utrudnianie mu naprawy własnego sprzętu, ale hex i przede wszystkim torx to zajebista sprawa.


@bukszpryt: tak pomyślałem, gdy zobaczyłem jakie śrubki ma mój laptop :/
  • Odpowiedz
@bukszpryt i tak i nie. Chociażby taki przykład. Czasami zastosowanie niecodziennego otworu utrudni wandalizm. Jeśli to jest np. w miejscu publicznym. Wandalizm jest najczęściej wynikiem okazji. A więcej będzie okazji, że ktoś ma scyzoryk i krzyżaka i coś sobie dla żartu odkręci, niż takich, że ktoś ma konkretne rozwiązanie pod ręką.
  • Odpowiedz
@Cinoski: autora obrazka chyba bóg opuścił
sl no najgorsze gówno, ph nadaje się tylko do małych momentów bo jest zrobiony tak żeby go wypluwało przy większym momencie, jis + pod tym względem jest lepszy
phsl/pzsl imo bardzo udane bo niby 3 różne śrubaki pasują
torxy/hexy imo najwygodniejsze bo dobry moment, są do nich uchylne i zazwyczaj są dość głębokie
cudaki torksopodobne i 12kątne imo mogą być
reszta cudaków to rzeczywiście
  • Odpowiedz
@bukszpryt: no nie zawsze, z reguły w rozwiązaniach elektrycznych np lampa od mikrofali trzeba wiedzieć co się robi żeby samemu nie spieprzyć jeszcze bardziej, jak w bugatti - kierowca może dolać oleju i benzyny tylko, reszta jest zaplombowana i tylko ktoś wiedzący co robi może się dostać do środka
  • Odpowiedz