Wpis z mikrobloga

Większość tych rozwiązań to jest celowe robienie pod górkę użytkownikowi i utrudnianie mu naprawy własnego sprzętu


@bukszpryt: a to nie dzięki choremu systemowi patentowemu?
Większość tych rozwiązań to jest celowe robienie pod górkę użytkownikowi i utrudnianie mu naprawy własnego sprzętu


@bukszpryt: Większość tych rozwiązań to są patenty skrojone konkretnie pod dany typ prac (np. kwadratowy Robertson wygląda jak wygląda by można było zostawić w nim narzędzie, coś poprawić i kontynuować dokręcanie - jak korzystałem z magnetycznej przedłużki, to te wkręty często "przywłaszczały" sobie bity) albo są ewolucją istniejących rozwiązań i w oczach niezaznajomionych wyglądają tak
@Cinoski: ile ja się namęczyłem przy rozkręcaniu ps4 zeby zmienić pastę na procku... z 27 śrubek chyba tych 8-point, ale jeszcze z małą wypustką pośrodku, więc śrubokręt musiał mieć tam dziurkę. nie miałem takiego, kręciłem płaskich 8-pointem, ale się przy tym napociłem solidnie.
@bukszpryt: E tam, przesadzasz. Przecież sprzedaż takich śrubokrętów nie jest zabroniona. Są łatwo dostępne. Chodzi o przyblokowanie takiego typowego Janusza cwaniaka co to na wszystkim się zna. Przynajmniej się 2 raz zastanowi.
A potem ludzie giną od naładowanych kondensatorów bo sami grzebali w mikrofalówce.
Rozumiem Twoje podejście (i zgadzam się ogólnie z takim podejściem) ale akurat uważam, że w tym przypadku jest nietrafione.
@Cinoski: A potem człowiek musi kupować zestaw 150 bitów i szukać tego jednego pasującego żeby wymienić baterie w zabawce dziecka, bo producent wymyślił śrubki z otworem w kształcie trapezu prostokątnego
@Snajpi: torx jest powszechnie używanym standardem i występuje chociażby w popularnych zestawach wkrętaków z marketów i nie trzeba specjalnie zamawiać u dystrybutora.
Poza tym idealnie dopasowuje się do lub bitu i moment obrotowy idealnie wchodzi we wkręta. O wiele trudniej jest też przekręcić łeb śrubki niż np. jak w przypadku krzyżaka.
Dziś wyrobiłem właśnie taką i nie wiem co, torxa będę w nią wbijał albo #!$%@? wie co


@olo1917: użyj wykrętaka do zajechanych łbów np. z najzwyklejszego zestawu z Lidla czy Biedry
@Snajpi bo z tych wszystkich różnych wymyślnych standardów to torx nie był projektowany by utrudnić życie. Stworzony był jako ulepszenie imbusa który przy małych rozmiarach łatwo się wyrabiał. Żeby gniazdo w torxie jeblo trzeba się mocno postarać nie to co w przypadku innych gowno rozwiązań jak np. krzyżak który jest w obrazku opa tym "normalnym". Gdzie chyba każdy kto kiedyś miał styczność z tym super rozwiązaniem wie jakie #!$%@? sa to gniazda
Większość tych rozwiązań to jest celowe robienie pod górkę użytkownikowi i utrudnianie mu naprawy własnego sprzętu, ale hex i przede wszystkim torx to zajebista sprawa.


@bukszpryt:

Dobrze prawisz. Torx i Hex na propsie.


@EnderWiggin:

Widzę, że panowie nigdy nie kręcili śrub z podwozia samochodu skoro propsują torxa xD
@SpalaczBenzyny: wszyscy tutaj zrobiliście z torxa króla śrub, ale chyba nikt z was nie trafił na "s-type" ta śrubka nie dość, że jest pod płaski śrubokręt to działa tylko w jedną stronę. Jak już zostanie wkręcona to koniec imprezy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bylem_zielonko: Kilka lat temu przez parę miesięcy pracowałem w warsztacie samochodowym. Trochę się nakręciłem.
O ile dobrze pamiętam, to głównym problemem z torxami i hexami było to, że w kiepsko dostępnych i mocno zabrudzonych miejscach czasami nie było wiadomo co to za śruba - torx, czy hex i w jakim rozmiarze. Łatwo wtedy złą końcówką rozjechać kompletnie śrubę.
@KonwersatorZabytkow pz na ph to średnio użyjesz bo śrubokręt nawet za bardzo nie wchodzi (chyba że za mały ale to właśnie sposób na uszkodzenie śruby). No ale przecież to na pierwszy rzut oka widać czy śruba ma Xa czy nie ma ¯_(ツ)_/¯
Jak używasz złego to tylko do siebie możesz mieć pretensje ze uszkodziłeś.
"Tip: In case of doubt, use a Phillips screwdriver. While they do not perfectly fit into the Pozidriv
emesc - @KonwersatorZabytkow pz na ph to średnio użyjesz bo śrubokręt nawet za bardzo...

źródło: temp_file5009493494694041887

Pobierz