Wpis z mikrobloga

#ankieta czy klaps to przemoc i to samo co #!$%@? i powinien być karany #wychowanie #dzieci

Tak bo ma element dominacji siłowej nad bezbronnym
Nie, ma charakter jednorazowy i incydentalno wychowawczy i nie może być zrownywany z przemocą bo nie nie jest nią i są momenty że jest niezbędny
KingaM - #ankieta czy klaps to przemoc i to samo co #!$%@? i powinien być karany #wyc...

źródło: mały niewdzięcznik

Pobierz

Czy klaps to przemoc

  • Tak 50.4% (855)
  • Nie 49.6% (842)

Oddanych głosów: 1697

  • 112
@KingaM: Powinno się prowadzić do takiej relacji z dzieckiem, żeby klaps nie był potrzebny, gdzie rozmowa wystarczy. Ale powiedzmy sobie szczerze, nie da się. Za duży wpływ na dziecko ma środowisko, szkoła, koledzy, podwórko. Klaps zawsze powinien być ostatecznością, gdy inaczej się nie da. Ale nie, kiedy inaczej się nie chce, jak to większość rodziców robi.
@KingaM czasem marzy mi się #!$%@? komus dorosłemu w ramach klapsa... Ciekawe czy wtedy by była debata na temat 'czy przemoc fizyczna ma jakiś wpływ'. No bo logicznie myśląc, #!$%@? żeby kogoś poprawić, naprawić, pouczyc. Logiczne, skoro na dziecko ma to działać to czemu nie na dorosłego.. a nie, bo jak się bije dorosłych to już przemoc xd
@KingaM klaps to jest przemoc i powie ci to każdy psycholog. Przemoc wobec bezbronnego i to jeszcze swojego dziecka. Ci którzy piszą że "czasami się nie da inaczej" po prostu nie znają innych metod wychowawczych. Jeśli już dojdzie do klapsa to nie ma co się biczować ale wytłumaczyć co się stało, że nie powinno było i przeprosić dziecko (co chyba dla niektórych rodziców będzie trudniejsze do wykonania niż samo uniknięcie klapsa, te
@szzzzzz Bredzisz..

Pisząc "Każdy psychog" masz na myśli bezmózgie Julki, które z braku laku wybrały pierwszy lepszy łatwy i modny kierunek?

Otóż, każdy psycholog który jest naukowcem, i bazuje na wiedzy, logice i rozumie... Nie zaś na ideologicznych czy poprawnie politycznych kocopolach powie Ci że:

Ludzki mózg jest uformowany w drodze ewolucji.
I w drodze ewolucji powstawały kolejne jego warstwy i nowe funkcjonalności.

Najbardziej pierwotne obszary odpowiadają za funkcje życiowe (kontrolę serca,
@zmarnowany_czas

@Pan_krecik: dawaj te badania


Wybacz, ale odszukanie w gogle obecnie jakichkolwiek wartościowych treści to koszt przynajmniej kilku godzin.

Jest tam zalew gówno-tresci..

Niestety musisz uwierzyć mi na słowo lub poszukać samemu...co z resztą postuluję.

Pamiętam że artykuł o zachowaniu dzieci i zwierząt przed którymś tam rokiem życia był w Naturę.

A o ustalaniu hierarchii w śród naczelnych czytałem w kilku miejscach i różnym czasie... niestety nie pamiętam gdzie.
@Pan_krecik czyli jak uznam że mentalnie jesteś dzieckiem w porównaniu do mnie (czy też zwierzakiem) to mogę ci dać klapsa w ramach wychowania ? No błagam .. skoro mamy się wprowadzać do poziomu zwierząt to równie dobrze mogę zamknąć cię w klatce, bo będę uważać że jeszcze nie dojrzałeś do mojego poziomu xd. Typie... Co to za brednie. Kiedyś badania naukowe pokazywały (hehe wg amerynskiej propagandy) że od zioła jest prosta droga
@Jagoo: mam wrażenie, że pod pojęciem "klapsa" widzisz bicie dupy, aż nie spuchnie.
Spróbuj logicznie wytłumaczyć trzy-/czterolatkowi, że nie dostanie, jak zacznie ci ryczeć i awanturować się na środku sklepu, że on chce. Chciałbym to zobaczyć.
Nie mówię, że masz go bić. Masz mieć nad nim autorytet, niewiele różniący się od tego u zwierząt.
@KingaM: wiele rzeczy moze byc przemocą. Moim zdaniem w pololeniu millenialsów i dalszym klapsy są zjawiskiem na prawdę marginalnym (chyba ze przezywaja renesans o ktorym nie wiem). Są gorsze formy przemocy takie jak np. brak uwagi ktore sa nagminne
@Pan_krecik:

Wybacz, ale odszukanie w gogle obecnie jakichkolwiek wartościowych treści to koszt przynajmniej kilku godzin.

Niestety musisz uwierzyć mi na słowo lub poszukać samemu...co z resztą postuluję.


Kolejny memcen, który sie powołuje na badania, których nie ma xD

Jest oficjalny konsensus naukowy w tej sprawie oparty o wiele różnych badań z całego świata, i te wyniki pokazują jaśni, że klaps bardziej szkodzi niż pomaga.
Nie trzeba tego szukać parę godzin.