Wpis z mikrobloga

#ankieta czy klaps to przemoc i to samo co #!$%@? i powinien być karany #wychowanie #dzieci

Tak bo ma element dominacji siłowej nad bezbronnym
Nie, ma charakter jednorazowy i incydentalno wychowawczy i nie może być zrownywany z przemocą bo nie nie jest nią i są momenty że jest niezbędny
KingaM - #ankieta czy klaps to przemoc i to samo co #!$%@? i powinien być karany #wyc...

źródło: mały niewdzięcznik

Pobierz

Czy klaps to przemoc

  • Tak 50.4% (855)
  • Nie 49.6% (842)

Oddanych głosów: 1697

  • 112
@GrimesZbrodniarz:


Umysł ewoluował jako całość, a nie jego poszczególne części - zresztą tak jak cały organizm xD


Jasne, wytłumacz proszę, gdzie kot przechowuje informację jak reagować na ogórka? To nie jest wyuczone, tylko przekazywane w genach. A jeśli część informacji kodowana jest genetycznie, a część jest wyuczona, to gdzie jest ta jednolitość?


@Kskskkdkdkk: tak, kot ma w genach zapisane by bać się ogórków XD Nie ma to jak wiedza czerpana
@Pan_krecik: jak dwulatek robiący aferke w sklepie zagraza sobie lub innym? Zawsze zwolennicy klapsów daja za przykład jakies ekstremalne sytuacje, w stylu wbieganie na czerwonym. Mi dziecko też uciekało na ulicy i nie musiałam go tłuc, żeby to zachowanie ostatecznie minęło.
Kończę swoją aktywność w tym wątku.

Nie będę się uzeral z bezrefleksyjnym betonem tzn z "konsensusem" xD

Do niedawna konsensus twierdził że "jak się nie zaszczepisz to wszyscy umrzemy"

Rzucać perły przed świnie.
@Pan_krecik:

Do niedawna konsensus twierdził że "jak się nie zaszczepisz to wszyscy umrzemy"

Rzucać perły przed świnie.


Perły to może byłyby, gdyby nagle nie wyskoczył zwykły antyszczep. Czyli te podstawy naukowe to tylko artykuł opisany na szurskiej stronie?
@Kskskkdkdkk

> Rzucać perły przed świnie.


Perły to może byłyby, gdyby nagle nie wyskoczył zwykły antyszczep.


Nie jestem antyszczepem... Wszak szczepionka też działa według konkretnego mechanizmu... Których jestem fanem.

Chodziło mi o "filozofię tłumu".. tłum prawie zawsze nie ma racji.

Faktycznie nietrafiony argument z tymi szczepionkami :/
A czym jest według ciebie ewolucja jeśli nie ewolucyjnym algorytmem genetycznym?


@Pan_krecik: Ewolucja jest procesem powstawania gatunków. Nie ma jakichś "eolucyjnych algorytmów genetycznych" w tym kontekście, o których bredzisz.

Setki tysięcy lat dyscyplinowania dzieci doprowadziło nas dokładnie w to miejsce, w którym jesteśmy teraz.


@Kskskkdkdkk: Czyli w jakie konkretnie? Jakbyś zdiagnozował stan ludzkiej psychiki aktualnie?

Jak działa bezstresowe wychowanie?


@Kskskkdkdkk: "bezstresowe wychowanie" jest terminem wymyślonym przez starych dziadów, nie
Wybacz, ale odszukanie w gogle obecnie jakichkolwiek wartościowych treści to koszt przynajmniej kilku godzin.


Jest tam zalew gówno-tresci..


Niestety musisz uwierzyć mi na słowo lub poszukać samemu...co z resztą postuluję.


@Pan_krecik:

ahahahahahahahaha

dosłownie za każdym razem kiedyś jakiś wolnomyśliciel rozdziawia gębę, żeby się wypowiedzieć na temat, o któym nie ma zielonego pojęcia xD
@zmarnowany_czas

@Pan_krecik: dawaj te badania


Nie jest to materiał którego szukałem jednak pośrednio dowodzi że mózgi dzieci są zbliżone w reakcjach na prośby dorosłych do zwierząt (w tym przypadku psów)

Od 22:30
https://youtu.be/mdyIa0QGDUg?si=koHoAAUTUFmP1uIl

Oczywiście zaraz wyskoczy z emocjonalnym świętym oburzeniem @ciemnienie ..bo jakze można jej swietego bombelka tak porównać?!

..no ale cóż..

@jago @Duszqable @zielony_goblin @Przegrywek123 @niochland @somskia @Kskskkdkdkk @malinq @bacaa90 @johny-kalesonny

W śród idiotów mądry uchodzi za idiotę.. trudno.
@johny-kalesonny:

Czyli w jakie konkretnie? Jakbyś zdiagnozował stan ludzkiej psychiki aktualnie?


Nie zajmuje się diagnozowaniem obecnego stanu psychiki. Patrząc od strony ewolucji, strategie polegające na nie dawaniu klapsów oraz na nadmiernej agresji są nieskuteczne, bo nie przetrwały. To, że obecnie, od strony nauki, dawanie klapsów jest uważane za złe, wcale nie znaczy, że jest to sensowne podejście w perspektywie setek tysięcy lat.