Wpis z mikrobloga

#ankieta czy klaps to przemoc i to samo co #!$%@? i powinien być karany #wychowanie #dzieci

Tak bo ma element dominacji siłowej nad bezbronnym
Nie, ma charakter jednorazowy i incydentalno wychowawczy i nie może być zrownywany z przemocą bo nie nie jest nią i są momenty że jest niezbędny
KingaM - #ankieta czy klaps to przemoc i to samo co #!$%@? i powinien być karany #wyc...

źródło: mały niewdzięcznik

Pobierz

Czy klaps to przemoc

  • Tak 50.4% (855)
  • Nie 49.6% (842)

Oddanych głosów: 1697

  • 112
Pisząc "Każdy psychog" masz na myśli bezmózgie Julki, które z braku laku wybrały pierwszy lepszy łatwy i modny kierunek?


@Pan_krecik: definicja cherry pickingu, serio.

1 - Zdewaluuj naukowców, którzy twierdzą nie tak jak ty
2 - Ci, którzy twierdzą jak ja, są oczywiście poważni
3 - Długi wywód posklejanych ze sobą wstawek, które nie do końca rozumiesz, bo nie masz aparatu poznawczego wymaganego do tegoż.
4 - Badania magicznie zaginęły (winne
@Pan_krecik: Skoro każdy poważny psycholog mówi to co ty to znalezienie takich badań nie powinno być żadnym problemem

A jeżeli masz zamiar wyciągać badania z głębi internetu, datujące na okolice roku 1950, to wiesz... Trochę się nasza wiedza na różne tematy pozmieniała xD

Na pewno w czeluści internetu znajdą się badania, które mówią o tym, że upuszczanie krwii jest dobre dla organizmu jak jest się przeziębionym. Czy jest to dobre? Może.
@Pan_krecik:

Ludzki mózg jest uformowany w drodze ewolucji. I w drodze ewolucji powstawały kolejne jego warstwy i nowe funkcjonalności.


Przecież to jest teoria gadziego mózgu - jedna z najgłupszych teorii ewolucyjnych jaka powstała. Ewolucja nie robi "dobudówek" do mózgu xD Umysł ewoluował jako całość, a nie jego poszczególne części - zresztą tak jak cały organizm xD
@niochland

A jak ktoś nie potrafi wychować dzieci i chce mieć w domu małych żołnierzy, którzy potulnie wykonują polecenia... To niech sobie trepem w armii zostanie


Ze skrajności w skrajność.
Który normalny odpowiedzialny rodzic, który otacza opieką swoje dzieci jak tylko potrafi... czyli pewnie prawie każdy.
Chcialby wychować " trepa w armii"?

Wykazałem mechanizm, podważ jego prawdziwość.

Sugerujesz że postuluje lanie 4-ro latka? Szturchaniec dla ustelena uwagi to nie jest bicie ani
@Pan_krecik: ciekawie to brzmi, podrzucisz link(i)?

Kolejny memcen, który sie powołuje na badania, których nie ma xD


Jest oficjalny konsensus naukowy w tej sprawie oparty o wiele różnych badań z całego świata, i te wyniki pokazują jaśni, że klaps bardziej szkodzi niż pomaga.

Nie trzeba tego szukać parę godzin


@Duszqable: Również bym bo jakiś link poprosił :)
@Jagoo ja nie widzę nic złego w klapsie ale tylko i wyłącznie wtedy kiedy wszystkie inne metody mniej drastyczne, wypróbowane kilkakrotnie zawiodły. Mam dzieci i póki co "wszystkie inne metody" wystarczyły ale myślę że co dziecko to trzeba stosować co innego
@ciemnienie

@Pan_krecik: szturchanie dla ustalenia uwagi to tresura. Dorosłych nie szturchasz gdy nie zwracają na ciebie uwagi.


Dorosły ma dojrzały mózg.
Ile ty masz lat?

Ile razy widziałem matki które nie były w stanie opanować rozwrzeszczanego i rozwydrzonego 4-ro latka...w miejscu publicznym (autobus, sklep, poczekalnia...) I za każdym razem ta matka sterroryzowana waszymi "mądrościami".. reagowała na jeden ze sposobów.

1. Zgodnie z opinią spoleczenstwa nie robiła nic... W końcu nie można..xD
@somskia

@Pan_krecik: napisałeś „madro” brzmiacy długi wywód, nie podałeś absolutnie żadnych dowodów oprócz „znajdź sobie sam”, a i tak lecą plusy XD.


Zająłem stanowisko. Przekazałem swoją wiedzę w dobrej woli.

Nikt nie ma obowiązku mi wierzyć, a ja nie mam obowiązku nikogo uczyć ani wykonywać pracy w postaci szukania dowodu.

Niech każdy zrobi z tym moim opracowaniem zgromadzonej przeze mnie wiedzy - co zechce..
@KingaM: jak widzę te 50% w ankiecie na „nie”, to witki opadają.
Jak dorosły czegoś nie rozumie, to nie dajesz mu klapsa. To czemu ktoś miałby dawać klapka własnemu dziecku, które dopiero uczy się żyć, nie jest rozwinięte, i które dodatkowo rodzic twierdzi że kocha najbardziej na świecie?
#!$%@?, mam nadzieję że te 250 osób co kliknęło „nie”, nie ma i nie będzie miało dzieci
Wybacz, ale odszukanie w gogle obecnie jakichkolwiek wartościowych treści to koszt przynajmniej kilku godzin.


@Pan_krecik: Kłamiesz po prostu i tyle, to jest creme de la creme takich #!$%@? dyskusji. To:

Są też badania, nad wszystkimi naczelnymi, pokazujące jak ewolucja rozwiązała problem dyscyplinowania młodych i ustalenia hierarchi, Otóż jest to klepnięcie w tyłek.

Goryle czy szympansy dokładnie tak robią.. instynktownie...Mechanizm ten powstał naturalnie w drodze ewolucji.

Przez klepnięcie w tyłek, komunikat do
johny-kalesonny - >Wybacz, ale odszukanie w gogle obecnie jakichkolwiek wartościowych...

źródło: 6sgx0h

Pobierz