Wpis z mikrobloga

Od dłuższego czasu myślałem o zakupie działki pod budowę domu. Ale ostatnio zacząłem brać pod uwagę sytuację polityczną związana z wojna na Ukrainie. Według ostatnich doniesień, Ukraina na froncie radzi sobie coraz słabiej ze względu na przeważająca ilość niedawno zmobilizowanej piechoty w rosyjskiej. Wobec tego, szacunki pokazują, że do całkowitej kapitulacji Ukrainy dojdzie w przeciągu 2 lat. Teraz pytanie jak będzie wyglądał podział Ukrainy lub ewentualna okupacja? Jeżeli dojdzie do okupacji i całkowitego przejęcia ziem Ukraińskich będzie kwestią czasu kiedy zaczną się odgrażać Polsce. Niepokoi mnie też zmiana stanowiska USA, która powoli wycofuje się z "będziemy bronić każdego centymetra NATO" do, "polska łożyła tak dużo na obronność, że na pewno obroni się sama". Pomimo znacznie silneliejszej polskiej armimii od ukraińskiej, myślę że ruskim pójdzie z nami znacznie łatwiej. Polacy są bardziej cywilizowani niż Ukraińcy i nie będą tak ochoczo narażać swojego życia żeby bronić swoich klatek 30mkw zakredytowanych na 25 lat. Słyszałem nawet, że zawodowi żołnierze w przypadku konfliktu, zabraliby manaszki i uciekli jak najdalej kraju. Widać to chociażby po liczbie L4 które brali kiedy trzeba było jechać na wschodnią granicę żeby bronić przed uchodźcami z Białorusi.
Wobec powyższego, zadaje sobie pytanie, czy w tak niepewnych czasach zasadne jest inwestowanie w budowę domu? Już nawet nie chodzi o to, że zburzy go rakieta, ale o fakt że w przypadku konfliktu trzeba będzie stąd po prostu uciekać. A mając status dezertera prawdopodobnie bez możliwości powrotu w przyszłości.
#wojna #nieruchomosci
  • 95
@gnt_1: gdzie #!$%@?, bo ja tez obecnie nie mam zadnego majatku w polsce i wszystko na gieldzie usa/krypto. Przemyslalem budowe /mieszkanie w pl i wedle najnowszych raportow hamerykancow, rosja do 2028 wjezdza do PL. Pytanie teraz, gdzie #!$%@??
Niepokoi mnie też zmiana stanowiska USA, która powoli wycofuje się z "będziemy bronić każdego centymetra NATO" do, "polska łożyła tak dużo na obronność, że na pewno obroni się sama".


@Zbiersk: Mhm. A skąd takie rewelacje?

myślę że ruskim pójdzie z nami znacznie łatwiej.


@Zbiersk: no jasne, już teraz ledwo dyszą, ale z Polską pójdzie im super. NATO ich w ogóle nie obchodzi. Dlatego jak FInlandia i Szwecja ogłosiły, że wstępują
Jaki jest sens atakowania Polski przez Rosję, wiedząc że kraje bałtyckie są dużo łatwiejszym celem dla Putina?
Litwa, Łotwa i Estonia zdaje się, że nie posiadają własnego lotnictwa czy wojsk pancernych. To atak na nie byłoby prawdziwym egzaminem dla NATO.