@PrzodownikPracyZaGrosze: podejrzewam choć mogę się mylić że gdybyście zdegradowali swoje potrzeby życiowe do poziomu równego temu na którym żyli Twoi rodzice i dziadkowie to spokojnie starczyło by jednej pensji do utrzymania rodziny i nawet opłacenia najmu mieszkania (no bo kupna to wiadomo że nie).
Google mi zaczęło pozycjonować reklamy zegarków typu Patek czy Richard Mille, chyba algorytmy od n-----------a na lekarzy w internecie pomyślały, że sam nim jestem.
Czy ktoś moze wyjaśnić jakim cudem Google chrome w 2026 roku wiedzie taki prym w statystykach skoro to przeglądarka g---o? Ublockorigin nie działa, w tle działają procesy, ktore zamulą nawet niezłą pamięć, niedawna afera ze ściaganiem 4 GB AI w tle. Nie mówię, by patrzeć na przeglądarki z pozycji antykorporacyjnego foliarstwa, ale od Chorme jest lepsze wszystko, nawet chińska opera, bo przynajmniej bloker reklam działa jak należy, nie wspominając o Firefox, lub
Liczyłem gdzieś tam, że głupszego rządu niż PIS to nikt nie zrobi. Jednak "krul" europy nie zawodzi, na początku jak usłyszałem o tym debilnym pomyśle to myślałem "dobra tam baba z PL2050 o--------a ale pewnie tusk się pod tym nie podpisze" po czym wychodzi nasz strateg i mówi, że to konieczne bo było X artystów którzy nie mieli za co żyć, a później ich doceniliśmy xD
@rzeznia22: tak samo z dochodowym - miech będzie po prostu że od dochodu płaci się 20% podatku i tyle, a nie że jakieś progi, liniówki, ryczałty, zwolnienia, interpretacje podatkowe itd. Finał zagmatwanego systemu podatkowego jest taki, że szaraki płacą więcej, a grubasy lawirują i proporcjonalnie do dochodu to c---a płacą. To ja już wole jedną stawkę bez zwolnień ale niech to obowiązuje sprawiedliwie WSZYSTKICH - 20% - łatwo policzyć -
Dzisiaj ABW zatrzymała 3 "polaków" pracujących na rzecz rossji I tutaj przychodzi mi na myśl pytanie: jaką k... trzeba być aby mając w pamięci okupację sowiecką, zniewolenie w czasie prl, wywózki na syberię, katyń, walkę z podziemiem niepodległościowym itd działać w interesie ruskich #polska #wydarzenia #rosja #wojna
@ScypioAfricanus: jakbym był obcym wywiadem to na swoich agentów celował bym w ludzi których państwo polskie w jakiś niesprawiedliwy sposób pokrzywdziło: może takich na których usiadł US i dojechał do dna, albo ktoś kto został niesłusznie skazany na więzienie itd.. przez ostatnie 30 lat na pewno było trochę takich przypadków i pewnie część z tak poszkodowanych osób niekoniecznie pała jakimś wielkim przywiązaniem do naszej ojczyzny. Mogą być też mniej wyszukane
@adam-pajac: "żona zabrała mi wszystko" Tak często się słyszy to zdanie ale czy mógłby ktoś mi wytłumaczyć prosto jak to działa? Z tego co się orientuję to przy rozwodzie majątek dzieli się 50/50 + ewentualnie zasądza alimenty na rzecz dzieci bądź żony której poziom życia nie może ulec dużemu pogorszeniu na skutek rozwodu (chore). Do sprawy rozwodowej nie wlicza się majątek uzyskany przez małżonka przed zawarciem małżeństwa. Więc jak to
@adam-pajac: hmm, to że dla "świętego spokoju" mąż po rozwodzie zrzeka się wartości połowy mieszkania (zakładając że nie miał NIC więcej) to już trochę inna historia. Teoretycznie nawet jeśli żona ma orzeczone mieszkanie i nie ma z czego spłacić swojej połowy mężowi, no to "wystarczy' że mąż poczeka do osiągnięcia pełnoletności przez dziecko - wiem że to moze być nawet np 18 lat - ale jednak to ciągle pół mieszkania
@adam-pajac: nie wiem może żyje w jakimś wyidealizowanym świecie ale widzę to tak: Mąż i żona mają na spółe: mieszkanie, furę, działkę pod miastem na której mieli się kiedyś budować, trochę gotówki na paru kontach + jakąś lokatę czy inną poduchę na 40 tys. Żona bierze mieszkanie i bombla (bo nie oszukujemy się - w 95% przypadków to żona dostaje opiekę) Mąż bierze resztę pasywów i aktywów i może nie
#gielda Wyobrażacie sobie strajk w orlenie? 93% pracowników stacji irafinerii mówi zarządowi że kurs urósł znacząco ostatnio i należy im się część tych zysków, bo w sumie to dzięki pracownikom też jest zysk. Chcą powiedzmy 15% tego co firma zarobi w tym roku.
Ja też sobie nie wyobrażam, dlatego jestem całym sercem z pracownikami samsunga, którzy mają rozpocząć strajk 21 maja, bo domagają się części od rosnących zysków firmy.
eny nigdy nie lubiłem. charlie nie musiał tam się zamykać, nawet jakby desmond mu przerwał zamykanie drzwi (po wybiegnięciu z tego pokoju na zewnątrz oczywiście) to przecież granat by sprawił że zmieni zdanie. a nawet jeśli stacja utonie to co z tego, zrobili swoje, wyłączyli blokady. ehh
@lukadon: tam była taka sytuacja że Desmond od początku 3 sezonu miał co chwile jakąś wizję że Charlie ginie, no i wiedząc jak
N------e małolaty 16, 18 i 26 dra się na osiedlu. C--j ide do domu po karabin i w razie czego będzie w obronie własnej XD dobry chłopak z wytatuowaną bronią na przedramieniu chciał się tylko bronić XD
Turysta z Polski uderzył w twarz pracownicę Parku Narodowego Torres de Paine w Chile, gdy poprosiła, aby zgasił papierosa. W Parku obowiązuje całkowity zakaz używania ognia i palenia papierosów ze względu na susze i duże ryzyko pożarów.
Po ataku próbował uciec, ale został ujęty przez innych zwiedzających i przekazany chilijskiej policji. Sąd skazał go w przeliczeniu na 60 tysięcy złotych grzywny i zakaz wjazdu do Chile przez 3 lata. Mężczyzna został już
@thorgoth: ciekawe czy typ musiał te 60k zapłacić na miejscu, czy jak to działa? Bo przecież jak nie to Chile chyba nie ma za bardzo możliwości egzekwowania takiego długu od Polaka w Polsce? Dobrze myślę?
Ciekawe jest to, że widzę że coraz więcej wierzy w astrologię,...
Na Wojnie Idei był o tym kiedyś ciekawy odcinek. W skrócie chodzi o to że ludzie przez dziesiątki tysięcy lat zawsze przyjmowali jakiś "metafizyczny" system wierzeń i robili to aby zaspokoić jakąś swoją
@fizycznyrobol: @mamracjewieszotym @Ekrad A co wy się tak wszyscy o niego martwicie i przeżywacie? Typ jest youtuberem - jego zadaniem jest robić dla nas kontent, który my potem oglądamy za darmoszke na YT. Jak ryzykuje przy tym swoje życie to przecież nawet lepiej - będą z tego ciekawsze odcinki dla nas norników do obejrzenia przy kolacji.
@Mega_Smieszek: on od jakiegoś czasu wkręca młodzież w sport, aktywne życie, krucjata antmelanżowa. Czytałem dwójkę, jest w pytę i czekam na ekranizacje
@smutny_kojot: kolejny fun fact: sprawność mięśniowa goryla jest wielokrotnie większa niż sprawność mięśniowa człowieka. W efekcie czego kiedy spotkasz na swojej drodze goryla wielkości Mariusza Pudzianowskiego, to tak pamiętaj że ten goryl 🦍 ma tak naprawdę siłe jak dziesięciu Pudzianów
@co-to-ma-byc: nie wiem czy ja mam jakieś dziwne do tego podejście czy co, ale nie rozumiem z czego ta cała panika u ludzi. Rakiet spada kilkanaście - kilkadziesiąt -na ogromnym obszarze - prawdopodobieństwo że będziesz akurat w miejscu w którym spada rakieta dokładnie w tej samej minucie w której spada rakieta jest pewnie tylko trochę większe jak to że p--------e cię auto na pasach... Luudzie nie dajmy się zwariować
Amazon Web Services przyznał, że jego infrastruktura ucierpiała na 13 godzin z powodu co najmniej dwóch awarii związanych z działaniem narzędzi sztucznej inteligencji. Najpoważniejszy incydent miał miejsce w grudniu ubiegłego roku: wewnętrzny bot do kodowania o nazwie Koiro samodzielnie usunął
@enten: ja to widzę tak że takie super AI będzie miało np milion punktów IQ i będzie w stanie przewidzieć skutki działań nie tak jak człowiek na parę lat do przodu tylko np na 100 000 lat do przodu. I wtedy np w 51% z miliardów rozegranych przez nią "w pamięci" scenariuszy przyszłości jej wyjdzie że dla planety ziemia będzie lepiej jeśli tu i teraz zostanie dokonana anihilacja ludzkości.
ęde.Dajesz na stream Jówka, pezeta, Popka,Daltona,bagietę,Rada, Goche,Ufoluda, Bandziorka,Jace,Ułana i jego szona,kazika,kapele,lalune i załęcką i przywieziesz im wódy i kok
Mój ojciec pracował, a mama nie, więc miała czas wychowywać dzieci.
Ja pracuje i moja żona też bo jak nie zapłacimy raty kredytu to nas bank dojedzie, a z jednej wypłaty to powodzenia życzę.
Moi dziadkowi i rodzice nie mieli kredytu na mieszkanie, dostali od miasta/zakładu pracy.