Wpis z mikrobloga

Od dłuższego czasu myślałem o zakupie działki pod budowę domu. Ale ostatnio zacząłem brać pod uwagę sytuację polityczną związana z wojna na Ukrainie. Według ostatnich doniesień, Ukraina na froncie radzi sobie coraz słabiej ze względu na przeważająca ilość niedawno zmobilizowanej piechoty w rosyjskiej. Wobec tego, szacunki pokazują, że do całkowitej kapitulacji Ukrainy dojdzie w przeciągu 2 lat. Teraz pytanie jak będzie wyglądał podział Ukrainy lub ewentualna okupacja? Jeżeli dojdzie do okupacji i całkowitego przejęcia ziem Ukraińskich będzie kwestią czasu kiedy zaczną się odgrażać Polsce. Niepokoi mnie też zmiana stanowiska USA, która powoli wycofuje się z "będziemy bronić każdego centymetra NATO" do, "polska łożyła tak dużo na obronność, że na pewno obroni się sama". Pomimo znacznie silneliejszej polskiej armimii od ukraińskiej, myślę że ruskim pójdzie z nami znacznie łatwiej. Polacy są bardziej cywilizowani niż Ukraińcy i nie będą tak ochoczo narażać swojego życia żeby bronić swoich klatek 30mkw zakredytowanych na 25 lat. Słyszałem nawet, że zawodowi żołnierze w przypadku konfliktu, zabraliby manaszki i uciekli jak najdalej kraju. Widać to chociażby po liczbie L4 które brali kiedy trzeba było jechać na wschodnią granicę żeby bronić przed uchodźcami z Białorusi.
Wobec powyższego, zadaje sobie pytanie, czy w tak niepewnych czasach zasadne jest inwestowanie w budowę domu? Już nawet nie chodzi o to, że zburzy go rakieta, ale o fakt że w przypadku konfliktu trzeba będzie stąd po prostu uciekać. A mając status dezertera prawdopodobnie bez możliwości powrotu w przyszłości.
#wojna #nieruchomosci
  • 95
@Zbiersk: Republikanie których wykopki uwielbiają za ich nie lewicowe poglądy mówią także że pomaganie Ukrainie i niszczenie jednego z ich największych przeciwników politycznych to strata pieniędzy, a w USA ludzie powoli stają się zmęczeni Demokratami którzy mają duże zainteresowanie geopolityką w Europie wschodniej.
NATO podczas ataku rosji na Ukraine dało tyle sprzętu i hajsu, że jeden z najbiedniejszych krajów europy sprowadził rosje do poziomu pariasa światowego.NATO podczas ataku rosji na kraje NATO będzie spało, miało wywalone i nic nie pomogą, oczywiście jest to bardzo logiczna narracja i ma dużo sensu tak samo jak to, że rosja która nie potrafi przejąć 2m ziemii od roku ale przejmie całą Ukraine za 2 lata xD.Podaj adres rodziców to
Pomimo znacznie silneliejszej polskiej armimii od ukraińskiej


@Zbiersk: nie chcę cię martwić, ale z Ukrainą 1 vs 1 aktualnie nie mieli byśmy najmniejszych szans:p

No chyba że oddaliby nam wszystkie czołgi, bwp, wyrzutnie, samoloty, itp.

No i jakby rozpuścili ostrzelanie wojsko do domu, co jest w zasadzie najbardziej kluczowe w działaniach zbrojnych.

U nas najbardziej nie demokratyczna decyzja o zatrzymaniu zasadniczej służby wojskowej, w zasadzie upośledziła naszą obronność.
Ukraina nie ma
Polacy są bardziej cywilizowani niż Ukraińcy i nie będą tak ochoczo narażać swojego życia żeby bronić swoich klatek 30mkw zakredytowanych na 25 lat


@Zbiersk: w wojnie typy napad niemiec na Polskę, czy rosji na Ukraine, nie bronisz mieszkania czy polityków, tylko siebie i swoich bliskich.

Jak przegrasz, to oni zginą, albo będą tyrać na Hansa bądź jakiegoś Sergieja.

Serio, nie miałeś lekcji historii w szkole?
@Krol_Karo: Nie rozumiem co napisałeś. Wiadomo, że w przypadku wojny będzie ważniejsze zabranie siebie i bliskich za granicę, niż ratowanie dobytku. Ale ciągle, budowa domu to dla wielu dorobek życia, lepiej przemyśleć gdzie go stawiamy
@Zbiersk: dobry baicik, taki nie za oczywisty. Po pierwsze aktualnie mamy 628 km granicy z rosją i Białorusią (która jest już praktycznie częścią rosji). Po drugie twoja ziemia będzie twoja nawet jak wyjedziesz z kraju, nawet jak jesteś skazany. Wprowadzasz zamęt i chaos. Ludzie którzy dzisiaj zaryzykują będą mieć przyszłość, a ty się schowasz pod miotłą i będziesz mieć nic.
@Rusa

> Polacy są bardziej cywilizowani niż Ukraińcy i nie będą tak ochoczo narażać swojego życia żeby bronić swoich klatek 30mkw zakredytowanych na 25 lat.


@Zbiersk: niedoceniasz naszej nienawiści - będziemy bronić nawet sracza w polu byle nie usiadł na nim ruski. I to jest piękne :)


XD CI co tak krzyczą o biciu ruska uciekną jako pierwsi.
@Zbiersk: jak chcesz mieszkać w Polsce to kup działkę na zachód od Wisły i już. A na Pomorzu czy tam w Wielkopolsce czy innym Śląsku to już w ogóle spoko, Niemcy ruskim nie oddadzą swoich terenów. Sam mieszkam na wschodzie Polski, kiedyś myślałem o emigracji, teraz wiem, że zostanę w Polsce to się będę właśnie na zachodzie osiedlał i tyle. Bo tu gdzie mieszkam teraz i w warszawce będzie front xD
USA musi mieć zawsze gdzieś otwarty konflikt zbrojny nie na swojej ziemi, żeby ćwiczyć taktyki, testować broń i


@Zbiersk: To jest absurd. Takie testowanie broni to sobie mogą robić chociażby w Syrii, gdzie od wielu lat trwa wojna domowa. Konflikty takie jak ten na Ukrainie po prostu dużo kosztują USA, sami mówią że przez wojną brakuje im pocisków artyleryjskich, a potrzebują ich na ewentualny konflikt z Chinami, walka na zbyt wiele
@WafleMichaua: jest silniejsza teraz bo po prostu musi być, ogólnie mówiąc Ukraina jest słabsza bo wojnę wygrywa się również fabrykami a Ukraińska gospodarka jest na kroplówce Stanów Zjednoczonych, gdybyśmy musieli przeprowadzić mobilizacje szybko zwiększył by się potencjał Polskiej armii po prostu z konieczności teraz nie trzeba w to pakować kasy