Wpis z mikrobloga

Od dłuższego czasu myślałem o zakupie działki pod budowę domu. Ale ostatnio zacząłem brać pod uwagę sytuację polityczną związana z wojna na Ukrainie. Według ostatnich doniesień, Ukraina na froncie radzi sobie coraz słabiej ze względu na przeważająca ilość niedawno zmobilizowanej piechoty w rosyjskiej. Wobec tego, szacunki pokazują, że do całkowitej kapitulacji Ukrainy dojdzie w przeciągu 2 lat. Teraz pytanie jak będzie wyglądał podział Ukrainy lub ewentualna okupacja? Jeżeli dojdzie do okupacji i całkowitego przejęcia ziem Ukraińskich będzie kwestią czasu kiedy zaczną się odgrażać Polsce. Niepokoi mnie też zmiana stanowiska USA, która powoli wycofuje się z "będziemy bronić każdego centymetra NATO" do, "polska łożyła tak dużo na obronność, że na pewno obroni się sama". Pomimo znacznie silneliejszej polskiej armimii od ukraińskiej, myślę że ruskim pójdzie z nami znacznie łatwiej. Polacy są bardziej cywilizowani niż Ukraińcy i nie będą tak ochoczo narażać swojego życia żeby bronić swoich klatek 30mkw zakredytowanych na 25 lat. Słyszałem nawet, że zawodowi żołnierze w przypadku konfliktu, zabraliby manaszki i uciekli jak najdalej kraju. Widać to chociażby po liczbie L4 które brali kiedy trzeba było jechać na wschodnią granicę żeby bronić przed uchodźcami z Białorusi.
Wobec powyższego, zadaje sobie pytanie, czy w tak niepewnych czasach zasadne jest inwestowanie w budowę domu? Już nawet nie chodzi o to, że zburzy go rakieta, ale o fakt że w przypadku konfliktu trzeba będzie stąd po prostu uciekać. A mając status dezertera prawdopodobnie bez możliwości powrotu w przyszłości.
#wojna #nieruchomosci
  • 95
Rosja która nie może sobie poradzić z Ukraina , decyduje się na wojnę z NATO - seems logic ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Maxior99: ale wiesz, że jak Ruscy napadną na Polskę, to NATO będzie debatować przez pół roku czy odpalić artykuł piąty. A tak na serio będą czekać aż sytuacja się uspokoi, a potem wprowadzą "siły stabilizujące"
Rosja która nie może sobie poradzić z Ukraina , decyduje się na wojnę z NATO - seems logic ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Maxior99: nie wiesz, jak jest naprawdę. Jesteś karmiony papką z mediów.
@Zbiersk: Jestem na podobnym etapie co Ty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kupiłem sobie działki i planuje stawiać dom w nowym roku... ale coraz cześciej się zastanawiam czy jest sens bo ogólnie to mam gdzie mieszkać. Ja patrzę na to wszystko nie przez pryzmat wojny ale ogólnej sytuacji ekonomiczno/gospodarczo/politycznej.
Mam z pół miliona oszczędności ale drugie pół albo nawet bańkę musiałbym wziąć w kredo. Działka jest na zadupiu
Nie rozumiem co napisałeś. Wiadomo, że w przypadku wojny będzie ważniejsze zabranie siebie i bliskich


@Zbiersk: gdzie ich zabierzesz?

Nie masz internrtu? Nie słyszałeś o wojnie na Ukrainie?

Niemcy będą pierwszym krajem, które zamkną granicę.

Serio. Zacznij używać google, zanim coś napiszesz. Wiedza o świcie może okazać się pomocna.
Takie coś może oznaczać, że nie będzie już możliwości powrotu po wojnie, bo będzie mnie czekać wieloletnie więzienie za niewypełnienie obowiązku wobec ojczyzny.


@Zbiersk: zawsze będziesz mógł sprzedać, jeśli będzie współwłasność żony to Ci nikt tego nie zabierze.
Wojna raczej będzie krótka i albo wygramy albo się poddamy. Zachodnia Polska jest bezpieczna
@Zbiersk: Akurat Polacy mają jedną dobrą cechę, którą powinno się kultywowować i wspierać: niechęć do Rosji/ rusofobia?. Przecież tak wielkie poparcie dla Ukrainy nie wzięło się z tego, że Polacy kochali Ukraińców tylko bardziej z szacunku, że potrafili #!$%@?ąć w łeb naszego największego wroga i z nim walczyć jak równy z równym. A że przyjemnie się patrzyło jak kacapski czołg płonął a Putin sral pod siebie, to dawaliśmy na te działania
Całą zimną wojnę nie było sensu nic budować w Europie i USA bo Układ Warszawski zaatakuje i wszyscy zginą w wojnie jądrowej :)


@kub54: rozmawiałem z gościem, który gdzieś do końca lat 70. nie obsiewał swoich pól, bo zaraz nowa wojna przyjdzie i żołdaki wezmą jego plon. Niestety nie dożył wojny na Ukrainie, bo mógłby powiedzieć, że on wiedział, że pokój nie będzie wieczny.
@Zbiersk: tak analizując wszystko to może nie warto cokolwiek robić bo możesz jutro zachorować na raka albo w ziemię uderzy asteroida w październiku przyszłego roku. Stop overthining. Poza tym skoro tak to musiałbyś mieć plan B i uciekać już teraz, bo wiesz, jak już zaatakują to granica będzie dla ciebie nieodwołalnie zamknięta. No chyba że nazywasz się Majtczak to nie masz się czego obawiać
@Zbiersk: Ukraina też miała paść w dwa dni a wojsko miało uciekać i oddawać broń.
Coś macie złe informacje wywiadowcze towarzyszu. Polacy w takich właśnie chwilach, jak pokazuje historia, doskonale się mobilizują i co najważniejsze jednoczą.
@Zbiersk: robisz tak, kupujesz działkę, budujesz dom, uczysz się surviwalu, robisz tunel od domu do lasu. Wybija godzina W, przyjeżdza do ciebie żandarmeria, lecisz tunelem do lasu i na przeczekanie korzystasz ze swoich umiejętności surwiwalowych. Taka zabawa w kotka i myszkę
nie będzie już możliwości powrotu po wojnie, bo będzie mnie czekać wieloletnie więzienie za niewypełnienie obowiązku wobec ojczyzny.


@Zbiersk: jaworek daje radę więc i ty dasz radę, głowa do góry