Wpis z mikrobloga

tylko czy rata leasingu nie wyjdzie więcej niż zarobek polskiego zdziska?


to ile ten robot musialby kosztowac?....

zwykle leasing bierze sie na 4 lata, zdzisiek chce za taka robote ile? 15k netto?
Powiedzmy ze nie wszedzie to sie nada, ze ktos muis mimo wszystko pilnowac, ze samopas w nocy to tak srednio no generlanie 5 ludzi nie zastapi, ale liczmy ze chociaz 2 czyli 30k netto / miesiecznie

na 4 lata to
@TeslaPrawdziwy:

emigrancji mozliwe ze beda potrzebni do pociarania tylkow niedoleznym emerytom, ale reszta.... no nie wiem no nie wiem....

dla mnie idealny przyklad to transport: co roku tylko coraz wiecej kierowcow brakuje, a przeciez autonomia pojazdow to nie perspektywa dekad, a raczej lat. Juz nie pamietam, czy to kpmg czy EY wypuscily raport, ze szczyt zapotrzebowania to 2025 czy 2027, a juz w 2030 kierowcow bedzie sie zwalniac z uwagi na
widzę że już przeliczyłeś :D


to troche pytanie z gatunku: czy kiosk do zamawiania zarcia w mcdonadls sie oplaca czy sie nie oplaca?...

pamietam jak pracowalem w malej firmie kiedys, tak rok ja wiem.... 2012, to pierwsze automaty do zamaiwania zarcia to byly w ikeach (jeszcze z wrzutnikami na monety i czytnikami kasy papierowej, bo takie male wplatomaty) gdzie krolowaly hot-dogi po 1zl....

wyslalimy zapytanie do producenta, to wtedy dostalismy oferte ze
@TeslaPrawdziwy: bardzo fajny robot. Jeszcze bym się nie martwił bo;
1) robot wymaga programowania i konserwacji
2) ten tylko i wyłącznie sprejuje farbę
3) ktoś musi dolewać farby
4) jest bardzo drogi
Pracowałem przez lata w przemyśle w bardzo bogatym kraju, i wiele czynności ktore roboty mogły by z łatwością wykonywać nadal są wykonywane przez ludzi tylko dla tego że jest to tańsza opcja. Roboty są cholernie drogie jeśli wziąść pod
@del855: ja wiem jaki jest kierunek, jednocześnie nie oznacza to że musisz biec na oślep ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oczywiście jak jesteś wielką korporacją to stać cię na zmarnowanie trochę pienędzy w imię przyszłych zysków
ja wiem jaki jest kierunek, jednocześnie nie oznacza to że musisz biec na oślep ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście jak jesteś wielką korporacją to stać cię na zmarnowanie trochę pienędzy w imię przyszłych zysków


akurat wsrod korpo to raczej idealistow nie ma, tzn moze byc diversity manager co sobei zyje w chmurach, ale jak idzie o optymalizacje to nie ma przebacz - jak sie cos nie oplaca, to