Wpis z mikrobloga

Czego się obecnie wymaga od wanna be juniora #python z samego pythona (chodzi mi o jakieś pytania najlepiej, konkretne zagadnienia) oraz jakie inne technologie zagadnienia oporcz pythona powinienem przyswoić żeby zwiększyć szanse podjęcia pracy?

Interesuje mnie backend ale tak prawdę mówiąc tkwię w niezłym szambie jeżeli chodzi o #pracbaza i w sumie wziąłbym każda praca związana z IT byleby mnie przyjęli.

#programowanie #programista15k #rekrutacja
  • 30
@ozzi91: nie wyśmiewania użycia pytonga do czegokolwiek innego niż prototypowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poza tym obczaj co wchodziło w nowych wersjach, ale najważniejsze to nie nazywaj pytonga pseudokodem ani nie wyśmiewaj używania go na produkcji
@ozzi91: ja się przez dekade w kwestii programowania niesamowicie mało nauczyłem przez to że praca jest lekka i przyjemna... ale chatgpt zachęca do rozwijania swojego softu i automatyzacji i teraz (niesamowicie powoli) rozwijam rzeczy które wykorzystuje w firmie, w planach opublikowanie tego na github, zrobienie strony i może wypuszczenia jako saas
@ozzi91: Najlepiej ogarnij jakąś roadmape z neta. WYmagania są takie, że musisz mieć za sobą wiele małych projektów lub 2-3 duże lub 1 wielki. Musisz potrafić rozwiązywać małe i duże problemy, pisać czytelny kod, dzielić problemy na mniejsze. Bez tego ciężko się przebić imo