Wpis z mikrobloga

Czego się obecnie wymaga od wanna be juniora #python z samego pythona (chodzi mi o jakieś pytania najlepiej, konkretne zagadnienia) oraz jakie inne technologie zagadnienia oporcz pythona powinienem przyswoić żeby zwiększyć szanse podjęcia pracy?

Interesuje mnie backend ale tak prawdę mówiąc tkwię w niezłym szambie jeżeli chodzi o #pracbaza i w sumie wziąłbym każda praca związana z IT byleby mnie przyjęli.

#programowanie #programista15k #rekrutacja
  • 30
@ozzi91: Czym różni się lista od tablicy. Jak wiesz to masz pracę ( ͡° ͜ʖ ͡°). A tak serio, to wydaje mi się, że realnej wiedzy i zrozumienia (nawet rzeczy relatywnie prostych) a nie przepisywania tutoriali. To jest chyba najważniejsze na poziomie juniora. No ale rynek jest dość trudny dla juniorów, więc może być ciężko się przebić.
@ozzi91: Chlopie na wykopie sie nie dowiesz nic a nic, tutaj sami programisci 15k ktorzy ci powiedza ze juz nie ma sensu nawet sie pchac - na zawsze juz rynek IT jest zapelniony...

Co do Twojego pytania - no to na pewno:
1) solidne podstawy (typt danych, listy, petle, if else, operacje na stringach, slowniki)
2) programowanie obiektowe - klasy, metody, dziedziczenie
3) dekoratory, generatory
4) ew. podstawowe wzorce projektowe i/lub
@ozzi91: a ja się podepnę czy jest jakaś książka fajna gruba kobyła, która zawiera wssystkie nowinki pythona? ( ͡° ͜ʖ ͡°) dokumentacji nie chcę, bo wolę wyjść na dwór i czasami poczytać albo na toalecie. Te wszystkie python wprowadzenie wydaja sie byc dosyc stare
@Benzen: Pamiętam jak na rozmowie na juniora ds z 5 lat temu w jednym z korpo finansowych rekruter pytał mnie z godzinę zadając same tego typu pytania. Było ich chyba z 50. Miał podstawionego notebooka pythonowego i pytał po kolei, jaki będzie wynik tego kodu i dlaczego, co tutaj jest źle i dlaczego, proszę naprawić itd. Dostałem się, ale typowo okazało się, że klepią jakieś crudy ds więc odszedłem. Ale przez
@ozzi91: spamuj CV, przeprowadzaj rozmowy i wszystkiego się dowiesz. Nawet jak nie dostaniesz roboty to zyskasz doświadczenie - czego oczekują, co wymagają. Dodatkowo jak będziesz po X rozmowach to i stresik będzie mniejszy. Ja przy pierwszych gadkach to ledwo powiedzieć coś potrafiłem tak mnie stres zżerał, a potem to luzik.
@ozzi91: Chlopie na wykopie sie nie dowiesz nic a nic, tutaj sami programisci 15k ktorzy ci powiedza ze juz nie ma sensu nawet sie pchac - na zawsze juz rynek IT jest zapelniony...


Co do Twojego pytania - no to na pewno:

1) solidne podstawy (typt danych, listy, petle, if else, operacje na stringach, slowniki)

2) programowanie obiektowe - klasy, metody, dziedziczenie

3) dekoratory, generatory

4) ew. podstawowe wzorce projektowe i/lub
@ch1nczyk: no nie no, nie rób sobie żartów z chłopa,
to tak jak by sie spytał "Co należy zrobić żeby zostać kierowcą ciężarówki" a ty byś mu napisał "No na pewno musisz sie nauczyć otwierać drzwi do szoferki"
informacja niby poprawna, ale totalnie nie wystarczająca
@ch1nczyk: nie pisze w pythonie backendu, nie wiem jakie frameworki są teraz popularne, nie chce pisać głupot.
On pyta o to co mu pomoże w znalezieniu pracy a nie co trzeba umieć zeby być wannabe pythonowcem.
No chociażby ogarnięcie baz danych, pierwsze co mi przychodzi do głowy.
Jakiś popularny framework do backendu, albo ze dwa.
Może jakiś docker czy coś tego typu,
Aws czy inny azure,
ogarnięcie jak w ogóle tworzyć
@Ra-V-ek A przeczytaj jeszcze raz post OPa - jak najbardziej pyta on o zagadnienia "z samego Pythona". Ocenę, czy to przydatne czy nie, zostaw już OPowi.

I nie ośmieszaj się, że ogarnięcie 4 tematów które opisałem jest możliwe w 10h dla osoby początkującej. Może nie każdy jest tak dobry jak ty.