Wpis z mikrobloga

Czego się obecnie wymaga od wanna be juniora #python z samego pythona (chodzi mi o jakieś pytania najlepiej, konkretne zagadnienia) oraz jakie inne technologie zagadnienia oporcz pythona powinienem przyswoić żeby zwiększyć szanse podjęcia pracy?

Interesuje mnie backend ale tak prawdę mówiąc tkwię w niezłym szambie jeżeli chodzi o #pracbaza i w sumie wziąłbym każda praca związana z IT byleby mnie przyjęli.

#programowanie #programista15k #rekrutacja
  • 13
@ozzi91: Czym różni się lista od tablicy. Jak wiesz to masz pracę ( ͡° ͜ʖ ͡°). A tak serio, to wydaje mi się, że realnej wiedzy i zrozumienia (nawet rzeczy relatywnie prostych) a nie przepisywania tutoriali. To jest chyba najważniejsze na poziomie juniora. No ale rynek jest dość trudny dla juniorów, więc może być ciężko się przebić.
@ozzi91: Chlopie na wykopie sie nie dowiesz nic a nic, tutaj sami programisci 15k ktorzy ci powiedza ze juz nie ma sensu nawet sie pchac - na zawsze juz rynek IT jest zapelniony...

Co do Twojego pytania - no to na pewno:
1) solidne podstawy (typt danych, listy, petle, if else, operacje na stringach, slowniki)
2) programowanie obiektowe - klasy, metody, dziedziczenie
3) dekoratory, generatory
4) ew. podstawowe wzorce projektowe i/lub
@ozzi91: a ja się podepnę czy jest jakaś książka fajna gruba kobyła, która zawiera wssystkie nowinki pythona? ( ͡° ͜ʖ ͡°) dokumentacji nie chcę, bo wolę wyjść na dwór i czasami poczytać albo na toalecie. Te wszystkie python wprowadzenie wydaja sie byc dosyc stare
@Benzen: Pamiętam jak na rozmowie na juniora ds z 5 lat temu w jednym z korpo finansowych rekruter pytał mnie z godzinę zadając same tego typu pytania. Było ich chyba z 50. Miał podstawionego notebooka pythonowego i pytał po kolei, jaki będzie wynik tego kodu i dlaczego, co tutaj jest źle i dlaczego, proszę naprawić itd. Dostałem się, ale typowo okazało się, że klepią jakieś crudy ds więc odszedłem. Ale przez
@ozzi91: spamuj CV, przeprowadzaj rozmowy i wszystkiego się dowiesz. Nawet jak nie dostaniesz roboty to zyskasz doświadczenie - czego oczekują, co wymagają. Dodatkowo jak będziesz po X rozmowach to i stresik będzie mniejszy. Ja przy pierwszych gadkach to ledwo powiedzieć coś potrafiłem tak mnie stres zżerał, a potem to luzik.