Wpis z mikrobloga

Byliby chętni na petycję w sprawie zwiększenia limitu kwotowego i ilościowego wniosków o kredyt 2%? Ceny mieszkań niestety poleciały w górę w 2023 i obecny limit 600k raczej nie wystarczy na sensowne rodzinne mieszkanie. Poza tym jest przewidziane tylko 50k wniosków na 2024 a zainteresowanie na pewno będzie większe. Jest propozycja aby limit kwotowy podnieść do 900k a limit wniosków do 100k. Co wy na to?

#nieruchomosci #bezpiecznykredyt
  • 18
  • Odpowiedz
@kukold: Ja już kupiłem.. więc nie xd
A tak serio, to zostawiłbym limit, tylko podniósł, lub całkowicie zniósł limity na wkład własny. Tak, żeby singiel, który odłożył np 300k, mógł kupić sobie mieszkanie za 800k, korzystając z programu.
  • Odpowiedz
@kukold: a nie można zrobić takiej zmiany, żeby państwo pokrywało całą ratę kredytu i jeszcze płaciło za przebywanie w mieszkaniu?
  • Odpowiedz
@kukold: ja to bym poszedł na skróty i po prostu zamówił u największych deweloperów mieszkania dla wszystkich obywateli, którzy mieszkania nie posiadają i zapłacił za to z budżetu państwa (co by się banki nie nachapały). Deweloperzy zadowoleni, obywatele też. Sytuacja win-win-win.
  • Odpowiedz