Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko166
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
recc
recc

recc

Dołączył 17 lat i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 2729
  • Znaleziska 497
  • Mikroblog 2232
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 13
czuczer
czuczer
16 godz. i 55 min temu
  • 13
1039 + 1 = 1040

Tytuł: Red Rising Tom 2 Złoty Syn
Autor: Pierce Brown
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★
czuczer - 1039 + 1 = 1040

Tytuł: Red Rising Tom 2 Złoty Syn
Autor: Pierce Brown
Gatu...

źródło: 435790-352x500

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

recc
recc
recc 15 godz. i 50 min temu via Wykop
  • 0
zakończenie w trzecim tomie domyka historię w wystarczającym stopniu, nie musisz czytać dalej.
  • Odpowiedz
Matpiotr
Matpiotr
12.06.2026, 21:28:00
  • 0
#acmilan #mecz ????
Matpiotr - #acmilan #mecz ????

źródło: 1000025157

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

recc
recc
recc 13.06.2026, 06:10:54 via Wykop
  • 0
@Matpiotr: spokojnie, zaraz Ibrahimović wciśnie jakiegoś swojego pociotka i będzie legacnko. Prawda? PRAWDA?!
  • Odpowiedz
arinkao
arinkao
02.06.2026, 10:16:21
  • 3
Zastanawiam sie nad nowym kontem bankowym w Bank Pekao (z żubrem), po kilkunastu latach opuszczam Alior za wysokie ceny prowadzenia ROR i za kartę, w sumie 22zł.
Nie zależy mi na żadnych bonusach na start, ujach, mujach, nie chce być tylko okradana. Chciałabym żeby mój bank nie był takim gównem jak MBank czy betonem jak PKOBP. No i oczywiście nie chcę płacić za niego nic, za kartę też nic oraz nic za
arinkao - Zastanawiam sie nad nowym kontem bankowym w Bank Pekao (z żubrem), po kilku...

źródło: Bez nazwy

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

recc
recc
recc 02.06.2026, 11:25:50 via Wykop
  • 0
@Matpiotr: @arinkao Volkswagen Bank też za darmo. Darmowe bankomaty tylko Planet Cash. Ale imo Nest Bank lepszy.
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
12.05.2026, 09:18:02
  • 1
✨️ Jakie są realne ceny mieszkań w Krakowie? Ⓘ
Pytanie do krakowskich mirków od nieruchomości. Szukam 60m od dewelopera z odbiorem jeszcze w tym roku (najlepiej północ albo zachód Krakowa). Interesują mnie w miarę nowoczesne osiedla, gdzie nie ma totalnego ścisku i zaglądania sąsiadowi w talerz. Myślę o Wizjonerach, Czyżynach (okolice Galicyjskiej) albo nowej Banacha na Górce Narodowej.
Czy te 14-15k z ogłoszeń to w ogóle realne ceny transakcyjne za normalne 2-3 piętro w
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

recc
recc
recc 12.05.2026, 11:06:33 via Wykop
  • 0
@mirko_anonim: jak dobra akustyka, to nie na wizjonerów.
  • Odpowiedz
sxilll
sxilll
05.05.2026, 19:24:47
  • 50
783 + 1 = 784

Tytuł: Kwiaty dla Algernona
Autor: Daniel Keyes
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★★
sxilll - 783 + 1 = 784

Tytuł: Kwiaty dla Algernona
Autor: Daniel Keyes
Gatunek: fant...

źródło: 762471-352x500

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

recc
recc
recc 05.05.2026, 19:59:08 via Wykop
  • 46
@Jarek_P: super spoiler bro ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
recc
recc
recc 06.05.2026, 13:09:26 via Wykop
  • 0
@solejukowski: ale to, że:


i to nie op zaspoilerował, tylko @Jarek_P
  • Odpowiedz
recc
recc
recc 06.05.2026, 13:21:20 via Wykop
  • 2
@solejukowski: ja już dawno przeczytałem, ale wkurzyłbym się fest, gdyby mi ktoś tak zdradził fabułę.
  • Odpowiedz

440

Tłumacze - Ten zawód AI wycięło jako jeden z pierwszych

Tłumacze - Ten zawód AI wycięło jako jeden z pierwszych

Radek pierwsze pieniądze na tłumaczeniach zarobił jeszcze na studiach, 19 lat temu. Chwilę później założył firmę i praco

aleksc
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 04.05.2026, 03:23:24
  • 338
  • #
    praca
  • #
    polska
recc
recc
recc 04.05.2026, 12:40:10 via Wykop
  • 8
@enten: to widać nawet w tłumaczeniu napisów do filmów. Bardzo łatwo wyczuć robotę AI, bo często tłumaczy zdania w sposób dosłowny, który jest poprawny gramatycznie, ale kompletnie niepasujący do kontekstu tego co się dzieje na ekranie.
chigcht
chigcht
10.04.2026, 07:58:12
  • 14
Mnie to już wkurza, że 80% książek dostaje 8/10

Po coś jest ta skala chyba
#bookmeter #czytajzwykopem #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

recc
recc
recc 10.04.2026, 12:23:43 via Wykop
  • 2
@chigcht:
recc - @chigcht:

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz

87

Ponad 50% Polaków NIE CZYTA. Stan czytelnictwa w Polsce 2025

Ponad 50% Polaków NIE CZYTA. Stan czytelnictwa w Polsce 2025

Najnowsze badania na temat stanu czytelnictwa w Polsce 2025. Ile procent Polaków czyta książki i kto jest ich ulubionym autorem?

MojeBestsellery
z
krytycznoliteracki.pl
dodany: 07.04.2026, 10:37:22
  • 103
  • #
    ksiazki
  • #
    czytajzwykopem
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    ciekawostki
  • #
    kultura
recc
recc
recc 07.04.2026, 17:20:26 via Wykop
  • 6
@Indoctrine: Czytanie jest wysiłkiem dla mózgu i w długiej perspektywie zmniejsza ryzyko demencji. Jak ćwiczysz na siłowni, to dla mięśni nie ma znaczenia kolor hantli. Podobnie z mózgiem. Harlekin czy literatura faktu, liczy się sam fakt czytania.
Hole_to_another_universe
Hole_to_another_universe
18.01.2026, 20:35:01
  • 22
134 + 1 = 135

Tytuł: Dallas '63
Autor: Stephen King
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★★
Holetoanother_universe - 134 + 1 = 135

Tytuł: Dallas '63
Autor: Stephen King
Gatunek...

źródło: 428515-352x500

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

recc
recc
recc 19.01.2026, 06:17:02 via Wykop
  • 1
@Niebadzkotem: @Hole_to_another_universe
przehajpowana strasznie jest ta książka. 900 stron, z czego 500 to drugorzędne dla głównej fabuły wypełniacze.
Zaczyna się nieźle, jako polityczny thriller/sci-fi, żeby po kilku rozdziałach zmienić się w romans/obyczajówkę.
Wisienką na torcie są takie smaczki, jak wstawki o zawodniku szkolnej drużyny futbolowej, który okazuje się być urodzonym aktorem. Super istotna wątek w książce o podróżach w czasie. I takie lanie wody ciągnie się przez większość stron.
  • Odpowiedz
sumoch0j
sumoch0j
02.01.2026, 17:52:22
  • 236
Sprzedaje rzecz na olx i gość wysłał wiadomość w zeszycie XD. Czy to jakiś scam?
#olx #allegro
sumoch0j - Sprzedaje rzecz na olx i gość wysłał wiadomość w zeszycie XD. Czy to jakiś...

źródło: custom_MS8In0FSygYX

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

recc
recc
recc 02.01.2026, 19:31:43 via Wykop
  • 37
@sumoch0j: wyślij mu ten adres i zobacz co się stanie: kontakt.cbzc@cbzc.policja.gov.pl
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
RoSSoNERO88
RoSSoNERO88
18.12.2025, 19:51:12
  • 0
DeWintery, Nkunki odbierają smak życia (╥﹏╥)

#acmilan #mecz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

recc
recc
recc 19.12.2025, 06:42:07 via Wykop
  • 0
@RoSSoNERO88: a tu jeszcze Füllkrug w drodze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
anoysath
anoysath
10.12.2025, 07:34:52
  • 1052
Dzisiaj byłem oddać krew.

I powiem wam tak: albo ludzie nie wiedzą, jakie bonusy tam rozdają, albo naprawdę lubią przepłacać za życie.

Najpierw: dwa dni wolnego od pracy.
Nie jeden. DWA. Płatne.
anoysath - Dzisiaj byłem oddać krew.

I powiem wam tak: albo ludzie nie wiedzą, jakie...

źródło: temp_file9135253731668194721

Pobierz
  • 263
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

recc
recc
recc 10.12.2025, 10:20:08 via Wykop
  • 17
@Adicts: dowód anegdotyczny: oddawałem regularnie, miałem już sporo litrów na liczniku i musiałem przerwać na półtora roku. Żadnych negatywnych skutków nie odczułem.
  • Odpowiedz
recc
recc
recc 23.11.2025, 19:29:11
  • 26
#f1 Piastri, Norris, Verstappen zrównują się punktami w Katarze.
Michael Masi zostaje dyrektorem wyścigowym na Abu Zabi. Nicholas Latifi zastępuje Carlosa Sainza, który udaje się na operację wszczepienia wyrostka robaczkowego.
Max nurkuje, nie ma opon Hamilton, ale Toto Wolff milczy.

Tak to widzę.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

winsxspl
winsxspl
23.11.2025, 19:30:07 via Wykop
  • 11
@recc: Directed by Robert B. Weide
  • Odpowiedz
SpongeBobertKanciastoRenki
SpongeBobertKanciastoRenki
23.11.2025, 19:31:21 via Wykop
  • 10
@recc: Timo Glock bedzie wyprzedzał, wyprzedza
  • Odpowiedz

2

Nowe przepisy dla użytkowników dronów. Bez polisy OC nie polecisz

Nowe przepisy dla użytkowników dronów. Bez polisy OC nie polecisz
OlsztynN
z
olsztynnews.com.pl
dodany: 12.11.2025, 09:31:44
  • 19
  • #
    drony
  • #
    ubezpieczenia
  • #
    polska
  • #
    informacje
  • #
    wiadomosci
recc
recc
recc 14.11.2025, 08:12:29 via Wykop
  • 0
@paw1470: ale wiesz, że przestrzeń nad twoją działką nie jest twoją przestrzenią i (pomijając obostrzenia dotyczące konkretnych klas dronów) można tam swobodnie i legalnie latać?
Obowiązkowe OC tego nie zmieni.
mattttx
mattttx
mattttx
09.11.2025, 12:51:14
  • 1027
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

recc
recc
recc 09.11.2025, 16:38:28 via Wykop
  • 6
@Lardor: obstawiam, że to nie są wózki sklepowe, tylko osiedlowe. U mnie na osiedlu tak jest. W garażu są wózki, którymi można przewieźć zakupy z auta do mieszkania. Tu podejrzewam, że ktoś je zabiera i nigdy nie odkłada na swoje miejsce.
  • Odpowiedz
vieniasn
vieniasn
07.11.2025, 08:13:02
  • 48
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

recc
recc
recc 07.11.2025, 12:41:27 via Wykop
  • 0
@vieniasn: gość pruje się do samochodozy, który walczy z nielegalnie parkującymi na miejscach dla niepełnosprawnych xD
buc zajmujący niebieskie miejsce zły, ale to powiatowy samochodoza jest ucieleśnieniem największej niegodziwości.
top kek
  • Odpowiedz
DzordzoAutomatovic99
DzordzoAutomatovic99
19.10.2025, 20:23:26
  • 0
Z najgorszą Fiorentiną od lat takie ciężary ehh.. coście zrobili z tym pięknym klubem :(
#mecz #acmilan
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

recc
recc
recc 20.10.2025, 08:27:56 via Wykop
  • 1
@DzordzoAutomatovic99: jest duży progres w porównaniu do zeszłego sezonu. Milan się męczy, ale wygrywa.
  • Odpowiedz
Rembrant
Rembrant
12.09.2025, 12:31:33
  • 54
Zapraszam po Jalapeño gdyby ktoś potrzebował zrobić zapasy na zimę ( ͡º ͜ʖ͡º)

https://allegro.pl/oferta/jalapeno-ostra-papryka-chilli-swieza-1kg-chili-z-wlasnej-uprawy-16078451424

#jalapenofarm #gotujzwykopem #chilihead
Rembrant - Zapraszam po Jalapeño gdyby ktoś potrzebował zrobić zapasy na zimę ( ͡º ͜ʖ...

źródło: temp_file8003495087357379101

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

recc
recc
recc 12.09.2025, 17:37:52 via Wykop
  • 0
@Rembrant: jak marynujesz? bo mi pierwsza partia wyszła strasznie miękka/rozmamłana :f
  • Odpowiedz
recc
recc
recc 12.09.2025, 20:17:40 via Wykop
  • 0
@Rembrant: aj waj, ja właśnie pasteryzowałem. Na szczęście mam jeszcze trochę świeżych na krzakach ;)
  • Odpowiedz
Fattek
Fattek
19.08.2025, 06:37:28
  • 0
Wyciągamy kryształowe kule i odpowiadamy. #kredythipoteczny #pieniadze #nieruchomosci

Na koniec 2025 najlepsze oferty hipotek ze stałym oprocentowaniem będą wynosić:

  • 5.7% lub więcej 49.5% (49)
  • 5.5% 10.1% (10)
  • 5.3% 3.0% (3)
  • 5.2% 10.1% (10)
  • 5.1% 1.0% (1)
  • 5% 7.1% (7)
  • Ponizej 5% 19.2% (19)

Oddanych głosów: 99

  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

recc
recc
recc 19.08.2025, 07:43:04 via Wykop
  • 1
@Fattek: @umcumcumcbejbe
ja się zastanawiałem czy robić refinans, czy czekać jeszcze na kolejną obniżkę stóp. Doradca mówił robić, więc wrzuciliśmy papiery na bęben i załapałem się na 5,9%.
Stopy znowu spadły, a oprocentowanie kredytów poszło w górę ლ(ಠ_ಠ ლ)
  • Odpowiedz
gerwazy-oko
gerwazy-oko
17.08.2025, 14:03:38
  • 0
gdzie teraz ogladac mecze na necie AC Milan jak strims zdechlo?
#mecz #acmilan #milan #seriea
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

recc
recc
recc 18.08.2025, 04:55:37 via Wykop
  • 0
@BonerBogdan: trzeba sprawiedliwie oddać, że we wczorajszym meczu podań do tyłu było zauważalnie mniej, niż w poprzednim sezonie. Nie jest to od razu zmiana na ofensywną, kombinacyjną grę, ale przynajmniej próbowali utrzymać piłkę na połowie rywala.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 22
  • Strona 1 z 22
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 30.05.2011

    Komentator
  • Rocznica
    od 04.01.2026

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 30.07.2015

    Mikroblogger
  • Kolarz
    od 12.08.2015

    Kolarz
  • Honorowy Wampir
    od 24.11.2020

    Honorowy Wampir

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking