Wpis z mikrobloga

Pomocy. Byłem z synkirm 5 letnim w sklepie, syn zjadl donuta. W natłoku zakupów zapomniałem o tym powiedzieć kasjerce żeby skasowala. Wyszliśmy że sklepu. Wybiegła za nami ochrona i kazała pokazać paragon. Pokazałem i zauważyli ze nie ma donuta. Kazali nam z nimi pójść. Nie chcieli żebyśmy za niego zapłacili, tylko wezwali policję odrazu. Policja przyjechała i chciała mi wystawić mandat 800 zł. Nie przyjąłem bo za co jak ja nic nie ukradłem. Nie interesowało ich że to małe dziecko i że mogę zapłacić za to. Mandatu nie przyjąłem, sprawa ma iść do sądu. Jak się tłumaczyć? Czy jak powiem ze nie widziałem to mi coś sad zrobi ? Co mi grozi ? Przeciez to małe dziecko, nie ukradło nic tylko zjadło w sklepie. Nic się nie stało przeciez to tylko 3 zł a tu robią aferę o nic i chcą 800 zł tylko z czego. Policja nas wyprowadziła że sklepu jak jakiś kryminalistów. Czy tak mogli zrobić? Przeciez ktoś mógł nas widzieć znajomy Czy sasiad.
#prawo #wykopefekt
  • 233
@sztywny_misza: ale to trzeba być palą życiową z mentalnością złodzieja i to takiego miernego bo tylko 3 zł skradzione. Ja zawsze zostawiam kawałek w woreczku jeżeli kaszojad ma na coś ochotę a szykują się długie zakupy. Nigdy w życiu bym nie pomyślał aby za coś nie zapłacić
@sztywny_misza: według mnie to przesada. Biedronka non stop oszukuje na cenach i za pewne w miesiącu tracisz na tym więcej jak 50 zł.
Poza tym to jest mała szkodliwość sprawy i powinni to umorzyć zwłaszcza że to dzieciak.

A Policja to w ogóle że przyjechała do takiej blachej sprawy zwłaszcza że chciałeś dopłacić te 3zł

Ja bym tam już zakupów nie robił
@sztywny_misza: #!$%@? mnie jak co drugi komentarz mówi „pilnuj dziecka, to nie twoje póki nie zapłacisz”. Mam nadzieję, że te osoby są tak samo konsekwentne wobec siebie, czyli zawsze jadą 50 w mieście, zdzierają papierowe etykiety ze słoików przed wyrzuceniem ich do właściwego pojemnika itp.

Ja miałem podobną sytuację w moim Lidlu, w którym już jak się pojawiam bez córki, to się kasjerki pytają po jej imieniu „A gdzie Grażynka?”. Ochroniarz
@Zarzutkkake: @reegar @Cygan_Wojtus @mxdsx @ButelkaBezKaucji @drogba90

Ale wy macie mózgi spaczone xD

Zbrodnia, bo dziecko okradło korporację na 1,2, bo niewiele więcej kosztuje ich taki pączek.

Korporację, która podatków w PL nie płaci. Sztucznie zawyża koszty przez IP i wyprowadza kapitał z PL xD

Własną matkę byście sprzedali xD Bo o 3 zł wzywać policję i wszczynać dyskusję to już sroga bieda umysłowa.


@sztywny_misza: jak zwykle morze hejtu w komentarzach. Lepiej napisz na jakimś forum prawnym, tam powinni Ci dać profesjonalną odpowiedź. Istnieje też coś takiego jak darmowe porady prawne, ale nie znam się na tym. Powodzenia!
@sztywny_misza: Pracowałem kilka lat na stacji paliw i znam takie osoby jak ty.
Właził taki na sklep, brał z półki napój, odkrecał i pił i dalej się po sklepie rozgladał.
Jezeli jeszcze nie zapłaciłeś to nie jest to twoje, wiec się #!$%@? powstrzymaj
Nie twierdzę, ze nie, moze faktycznie zapomniałeś.
Ale z pewnoscią widziałeś, ze syn je, nie włozył tego do ust na raz.
Wiec myśl, człowieku, nie zapłaciłeś to nie
@Buzz___Astral @sztywny_misza wykopki mają po prostu gwóźdź wbity w mózg, wielka się krzywda jakiemu molochowi stała że gówniak zjadł bułke z cukrem za 1zł, gdzie pewnie w międzyczasie jak to dziecko małe namówił starego na słodycze dla siebie za kilkanaście zł albo lepiej

Ogólnie trzeba było olać tych ochroniarzy, zatrzymać nie mogą a nie wierzę by komuś na policji się chciało potem szukać kto 'zjadł' donuta

Ja jak byłem mały to ukradłem